Wu-Tang Clan

Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Гледам дека има теми за повеќе групи па мислам дека вреди да се отвори тема за оваа група.Група без голема историја не е група.Заслужуваат почит.Да видам шо мислите за Wu-Tang Clan.
Да не праам копи-пасте прочитајте ја биографијата на оваа страна

http://music.yahoo.com/ar-268808-bio--WuTang-Clan
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456
Не треба да се чита СЕ ЗНАЕ:) и да Ву танг мислам дека вредат многу повеќе од било која група, толку години опстојување на сцена, со толку многу песни извадени од таа продукција мислам дека дечките треба да добијат Нобелова за Придонес во музиката:pos: ептен ми е криво што не отидов на EXIT да ги гледам, ми кажуваа дека било лудница:(
 

rustyblades

Stiff Upper Lip
Член од
19 февруари 2007
Мислења
611
Поени од реакции
35
Ne mu se nogu raduvam na noviot album, ako mi se slusa Wu-Tang, samo Enter the Wu-Tang 36 chambers :)
 

Wannabemceez

Welcome to my WORLD!
Член од
17 јули 2007
Мислења
909
Поени од реакции
20
Kako i da bilo ali Wu Tang se edni od najzasluznite za Hip-Hop Kulturata sho e razviena na mn mn golemo nivo....shtete sho O.D.B. ne e poke megu niv ali Wu Tang se megu legendite vo muzikata....i ubedlivo najdobriot album od niv Enter the Wu-Tang 36 chambers i The W go zaborajv :kesa:

Peace
 

proxx

The Hardcore!
Член од
1 март 2007
Мислења
226
Поени од реакции
4
Wu-Tang Clan закон се момциве! Незнам дали сте го гледале документарецот за Wu-Tang Clan, ако не сте го гледале побарајте го, ептен е Crazy!
Немате појма што прават момциве пред настап. Еве да ви раскажам една сцена, според мене најбоље.
MastaKilla вика, сега ние ќе идеме кај еден тип што има кило марихуана.
И ја снимаат вратата на тој, доаѓа GZA и тропа, овој отвара, а GZA му става пиштол и му вика, дај марихуаната да не ти ја отворам главата, типов ни две ни три, кило марихуана му дава.. и овие среќни се враќаат. И тука Ol` Dirty Basterd збори, ова го правиме пред секој концерт, мора да се дигнеме малце, а MastaKilla збори одпозади, Wu-Tang Clan Ain`t Nuthing Ta Fuck With! Многу добар документарец, пробајте да го најдете. Не ми текнува како се викаше, одамна го гледав кај едно другарче.

Закон се момциве!
Поздрав

Proxx Out.
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Лично мои омилени траки од Ву Тенг - Крим и Гревл пит
па глеам едната е стаена... еве ја и другата
уживајте...во едни од најдобрите рапери на денешнината :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom