Work and travel USA

Член од
23 октомври 2014
Мислења
30
Поени од реакции
6
zdravo decki nekoj da ima iskustvo za au pair usa ? pozdrav
 
Член од
18 ноември 2014
Мислења
694
Поени од реакции
1.778
Некој да предложи ефтини понуди за во мотел/хостел во NYC на Менхетен по можност :D
 

Lu5

Som la gent Blaugrana!
Член од
30 ноември 2011
Мислења
4.214
Поени од реакции
7.272
Ja vo Bruklin ke baram. Teshko na Menhetn.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Сте се заебале нема шанси да најдете ефтино сместување на Менхетн. А и другиве се скапички.
Може да побарате на https://www.couchsurfing.com бесплатно сместување. Ама бидете внимателни многу педери и манијаци има на ова, читајте коментари.
 
Последно уредено:
Член од
18 ноември 2014
Мислења
694
Поени од реакции
1.778
Барајте на airbnb.com се наоѓа нешто таму :D
 
Член од
7 август 2015
Мислења
2
Поени од реакции
0
ima li sansi sega da apliciram za work and travel? i da otidam za nekolku meseci
 
Член од
30 декември 2014
Мислења
350
Поени од реакции
439
Дали постои можност да се најде програма за работа која трае помалку од три месеци, пример два месеца или месец ипол? Дали тоа некоја агенција го нуди или треба самостојно да се пронајде таква опција?
 
Z

ziko bt

Гостин
Па ќе си Напуштиш порано од работа. Кој можи да ти забрани да не се качиш на авион и правец Мк. :D
Е сеа дека ќе бидиш чист зијан е друг муабет,нема да спечалиш доволно ни за програмата,ни за картата да си ги повратиш парите. :)
 
Член од
17 август 2015
Мислења
1
Поени од реакции
0
Колку долари во кеш може да се донесат од USA во Македонија и дали има некој лимит? Со Work and Travel програма и J1 Visa.
Thanks :)
 
Последно уредено:
Член од
8 октомври 2009
Мислења
821
Поени од реакции
301
Колку долари во кеш може да се донесат од USA во Македонија и дали има некој лимит? Со Work and Travel програма и J1 Visa.
Thanks :)
Без да пријавиш на царина до 10.000 евра без разлика од каде доаѓаш, што си правел таму итн..
Дали постои можност да се најде програма за работа која трае помалку од три месеци, пример два месеца или месец ипол? Дали тоа некоја агенција го нуди или треба самостојно да се пронајде таква опција?
Не можеш да најдеш програма пократка од три месеци, односно тешко и таква дека ќе најдеш. најчесто се на 4 месеци. Ама секогаш можеш да заминеш порано.
Само не ти се исплати, 1500-1800 евра ќе дадеш само за програмата, виза, карта итн..

ima li sansi sega da apliciram za work and travel? i da otidam za nekolku meseci
Сега не можеш да аплицираш, се аплицира на есен се заминува исклучиво крај на мај, почеток на јуни.
Како мислиш да одиш, ако си на факултет?! Тоа е само за студенти..
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.862
Поени од реакции
11.484
Do 2000 evra moze kesh da se vnesat bez nikakvo opravduvanje. Do 10 000 evra potrebno e poteklo na parite, a toa moze da go obezbedite so potvrdata od banka so koja gi vadite parite.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Другари топло ви го препорачувам Days Inn хотелот во Њу Џерси ако го посетувате Њујорк.

Многу е евтин, одлучно среден внатре, чист, имате постојка пред самиот хотел и за 15 минути сте сред Менхетен на Тајмс Сквер со бус. :)
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.862
Поени од реакции
11.484
Другари топло ви го препорачувам Days Inn хотелот во Њу Џерси ако го посетувате Њујорк.

Многу е евтин, одлучно среден внатре, чист, имате постојка пред самиот хотел и за 15 минути сте сред Менхетен на Тајмс Сквер со бус. :)
Moze vo PP da mi pratish tocno koj hotel e, posto na Booking mi dava povekje vakvi hoteli. Fala :D
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Moze vo PP da mi pratish tocno koj hotel e, posto na Booking mi dava povekje vakvi hoteli. Fala :D
Мала грешка, во Days Inn бев во Вашингтон (и тој би го препорачал), а во Њу Џерси е Rodeway Inn.

Еве тука, може ќе му се најде на некој друг. Ова Secaucus нека не ве буни, населба е во Њу Џерси.
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
821
Поени од реакции
301
Do 2000 evra moze kesh da se vnesat bez nikakvo opravduvanje. Do 10 000 evra potrebno e poteklo na parite, a toa moze da go obezbedite so potvrdata od banka so koja gi vadite parite.
Жити се не шири дезинформации.. Значи ми се :гомце: од непроверени информации..
Тоа важи ако изнесуваш девизи, ако внесуваш не.
И не е толку тешко да провериш пред да пишеш АКО НЕ ЗНАЕШ!

 

Kajgana Shop

На врв Bottom