Work and Travel - Германија

Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.547
Поени од реакции
5.305
Луѓе, а дали има некој од тука што бил или познава некој што бил а да работи чистење објекти, канцеларии и слично?
Пошто гледам освен гастрономија(Мкд, Бургер Кинг), обично најчесто ова се спомнува како можна работа.
Услови, плата?

Инаку јас сега пред недела две поднесов документи во Контекст, има еден куп луѓе па ми рекоа дека ќе почекам најверојатно некое време :D
Има некој на форумов што аплицирал за годинава? :icon_mrgr:
 
Член од
14 декември 2013
Мислења
4.157
Поени од реакции
10.994
Луѓе, а дали има некој од тука што бил или познава некој што бил а да работи чистење објекти, канцеларии и слично?
Пошто гледам освен гастрономија(Мкд, Бургер Кинг), обично најчесто ова се спомнува како можна работа.
Услови, плата?

Инаку јас сега пред недела две поднесов документи во Контекст, има еден куп луѓе па ми рекоа дека ќе почекам најверојатно некое време :D
Има некој на форумов што аплицирал за годинава? :icon_mrgr:
Ја :D
 
Член од
14 декември 2013
Мислења
4.157
Поени од реакции
10.994
Озбилнооооо,преку КОнтекст и јас :D
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.547
Поени од реакции
5.305
Неможе да ви се верува на вас премиерлигаши, мора да се биде пажљив, после тоа вчера кога цел енглески форум дигнавте на нозе... :D :popce:
 
Член од
12 март 2011
Мислења
376
Поени од реакции
1.234
Луѓе, а дали има некој од тука што бил или познава некој што бил а да работи чистење објекти, канцеларии и слично?
Пошто гледам освен гастрономија(Мкд, Бургер Кинг), обично најчесто ова се спомнува како можна работа.
Услови, плата?

Инаку јас сега пред недела две поднесов документи во Контекст, има еден куп луѓе па ми рекоа дека ќе почекам најверојатно некое време :D
Има некој на форумов што аплицирал за годинава? :icon_mrgr:
И јас аплицирав преку Контекст.. :D На 5-ти Февруари ќе има интервју со работодавци, така прочитав кај нив на страница, ќе присуствуваш?
 
Член од
17 јануари 2012
Мислења
534
Поени од реакции
1.359
И јас аплицирав преку Контекст.. :D На 5-ти Февруари ќе има интервју со работодавци, така прочитав кај нив на страница, ќе присуствуваш?
Јас може ќе пробам, ама не знам дали ќе се снајдам...:D
 
Член од
23 јануари 2015
Мислења
1
Поени од реакции
0
Дали некој има работено во Бургер кинг во Германија ? Какво искуство има од таму ?
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
692
Поени од реакции
191
дали сеуште некој нуди понуди за германија? значи било какви ако има некој сеуште или познава ве замолувам од срце да ме контактира
 
Член од
30 јуни 2014
Мислења
7
Поени од реакции
3
Имам нова работна понуда, чистење на банки и бутици 9.30 евра од саат во Минхен. Потребни ми се уште 10тина студенти и апликациите ќе ги испраќам крајот на фебруари. За подетални информации исконтактирајте ме.
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.581
Поени од реакции
13.214
Заинтересиран сум за летна работа во Германија, ако има посредници, стројници, шодае, кажете.
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.419
Поени од реакции
7.757
Може да се пријавува у контекст моментално? Пошто глеам интервју имало на 5ти месецов... па прашувам дали примаат уште. фала. поздрав!
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.419
Поени од реакции
7.757
Може да се пријавува у контекст моментално? Пошто глеам интервју имало на 5ти месецов... па прашувам дали примаат уште. фала. поздрав!
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.547
Поени од реакции
5.305
Може да се пријавува у контекст моментално? Пошто глеам интервју имало на 5ти месецов... па прашувам дали примаат уште. фала. поздрав!
Пиши им и прашај ги, може ќе фатиш последен воз :)[DOUBLEPOST=1424657037][/DOUBLEPOST]Нема везе интервјуата, тоа беше со германци директно, а повеќето идат преку Контекст, од агенцијата им прават интерјву и после пополнуваш апликација и ти наоѓаат они работа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom