Wizz Air летови од/до Македонија

ArsVivendi

самовработена невработена
Член од
15 април 2007
Мислења
603
Поени од реакции
31

Планирам во декември да фатам авион од Венеција до Скопје со WizzAir и деновиве да ја резервирам картата па ќе видиме како ќе биде.
 
M

macgowan

Гостин
Кога ќе резервираш знај дека како handbag(до 10кг тежина) се смета и цел куфер со димензиите кои се наведени(прочитај ги правилата)така да апсолутно е непотребно доплаќање за багаж,освен ако ептен се носи доста повеќе.И резервирај си го превозот од аеродромот до Венеција.Само ќе си го одштампаш ваучерот исто како и тој за авионот и ќе му го покажеш на возачот на ATVO(со нив е превозот) и an diamo!
 

ArsVivendi

самовработена невработена
Член од
15 април 2007
Мислења
603
Поени од реакции
31
Кога ќе резервираш знај дека како handbag(до 10кг тежина) се смета и цел куфер со димензиите кои се наведени(прочитај ги правилата)така да апсолутно е непотребно доплаќање за багаж,освен ако ептен се носи доста повеќе.И резервирај си го превозот од аеродромот до Венеција.Само ќе си го одштампаш ваучерот исто како и тој за авионот и ќе му го покажеш на возачот на ATVO(со нив е превозот) и an diamo!
Ако ова е за мене, фала за советот. Инаку не верувам дека ќе ми треба превоз од аеродромот до Венеција затоа што како што реков нема да идам на шетња у Венеција туку се враќам во Македонија од таму :D
 

Tranquilis

Putting Macedonia on the map.
Член од
10 август 2011
Мислења
526
Поени од реакции
657
Патем речено, денес има 20% попуст на (ионака смешно ниската) цената на билетите.
 
Член од
30 јули 2011
Мислења
589
Поени од реакции
246
Аха а можеш да одиш кога сакаш и да се вратиш кога сакаш така ?за тие пари ?
--- надополнето: Sep 6, 2011 1:01 PM ---
а овие цени што ги пишува 35 € се во еден правец така ?
 

Tranquilis

Putting Macedonia on the map.
Член од
10 август 2011
Мислења
526
Поени од реакции
657
Аха а можеш да одиш кога сакаш и да се вратиш кога сакаш така ?за тие пари ?
--- надополнето: Sep 6, 2011 1:01 PM ---
а овие цени што ги пишува 35 € се во еден правец така ?
Лесно можеш и самиот да провериш на wizzair.com, бидејќи цените растат како што се продаваат седиштата.

Колку што можам да забележам, во моментов поголемиот број од летови се 16 евра во една насока (со такса за плаќање, без чекиран багаж - можеш да ми веруваш бидејќи јас сум одговорен за нивно поставување и менување).
 
Член од
10 септември 2011
Мислења
2
Поени од реакции
0
Здраво, направив резервација пред еден месец за 20ти септември, ми повлекоа пари се.. ама имам проблем со тоа што ми го нема маилот со кодот кој ми го пратија, како да исконтактирам со нив да им кажам барем број на кредитна картичка или нешто друго... не можам да најдам маил на компанијата само телефонски броеви се
 
M

macgowan

Гостин
Здраво, направив резервација пред еден месец за 20ти септември, ми повлекоа пари се.. ама имам проблем со тоа што ми го нема маилот со кодот кој ми го пратија, како да исконтактирам со нив да им кажам барем број на кредитна картичка или нешто друго... не можам да најдам маил на компанијата само телефонски броеви се
Најдобро контактирај го call центарот.
From Macedonia only: 059030440 (Calls charged at MKD 35.40 per minute. Calls from mobile networks may be charged at a higher rate.)
 
Член од
16 септември 2011
Мислења
5
Поени од реакции
0
Ајде нека се множат дестинациите. Па наредна дестинација што ќе ја воведат нека биде Рим. :) Пред 2 месеца летав со нив Белград-Рим-Белград за 80 и нешто евра и многу сум задоволен.
Резервирав повратен билет од Скопје до Венеција, истотака и повратен Бус билет од аеродромот до Венеција. Веднаш скинаа пари од сметката и дојде резервацијата со кодот. Дали ке треба со таа резервација да се чекирам или тие ке пратат уште една карта пред поаѓањето.
 

Tranquilis

Putting Macedonia on the map.
Член од
10 август 2011
Мислења
526
Поени од реакции
657
Резервирав повратен билет од Скопје до Венеција, истотака и повратен Бус билет од аеродромот до Венеција. Веднаш скинаа пари од сметката и дојде резервацијата со кодот. Дали ке треба со таа резервација да се чекирам или тие ке пратат уште една карта пред поаѓањето.
Да, чекирај се со PNR# од тој e-mail.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.490
Некој да ми каже дали ценава е за повратен билет или за во еден правец по 20 евра?

едит: Пастирав линк но изгледа не дава, 20 евра беше, али изгледа во еден правец и уште 20 во другиот...
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.097
Поени од реакции
5.767
Резервирав повратен билет од Скопје до Венеција, истотака и повратен Бус билет од аеродромот до Венеција. Веднаш скинаа пари од сметката и дојде резервацијата со кодот. Дали ке треба со таа резервација да се чекирам или тие ке пратат уште една карта пред поаѓањето.
На 7 дена пред летот можеш да ја чекираш картата со тој код што ти е пратен. Само пази, ако ја чекираш на 7 дена пред првиот лет, тогаш ќе можеш само за натаму да ја чекираш и ќе мораш пак да чекираш за повратниот. Ако ти се двата лета во мал временски интервал, да речеме 4 дена, чекирај ја картата 7 дена пред повратниот лет за да можеш за двата лета наеднаш да ја чекираш. Ако случајно заборавиш да ја чекираш за повратниот лет, ќе мораш за враќање на аеродром за плаќаш 15 евра за чекирање.
 

Tranquilis

Putting Macedonia on the map.
Член од
10 август 2011
Мислења
526
Поени од реакции
657
Некој да ми каже дали ценава е за повратен билет или за во еден правец по 20 евра?

едит: Пастирав линк но изгледа не дава, 20 евра беше, али изгледа во еден правец и уште 20 во другиот...
Зависи за кои летови станува збор. На пример, моментално за Ноември се е по 10 евра во една насока. На тоа додади booking fee од 6 евра во една насока - значи најефтината варијанта е 32 евра.. сега за сега ;)
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.490
Зависи за кои летови станува збор. На пример, моментално за Ноември се е по 10 евра во една насока. На тоа додади booking fee од 6 евра во една насока - значи најефтината варијанта е 32 евра.. сега за сега ;)
За 1ви октомври. Колку ќе дојде целата цена на повратен билет?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom