Wikileaks: Мејловите за Клинтон откриваат информации за Вонземјани

Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
Simple as ''Работиш во ЦИА, дознаваш за Вонземјани, даваш отказ, почнуваш да збориш дека постојат вознемјани и имаме контакт со нив, те прават луд и сите ти се смеат, умираш сам и никој не ти доаѓа на погреб.''
 
D

Darko_ufo

Гостин
Член од
22 јули 2016
Мислења
1.748
Поени од реакции
750
1. Можда „Remember, our nonviolent ETI from the contiguous universe are helping us bring zero point energy to Earth.“
е зборење у шифри за нешто друго.
2. Можда стварно зборуваат за вонземјани.
3. Стариот станал сенилен и почнал да ги замара сите со глупости.
4. Сватил дека ке привлече внимание и ќе продава книги, наплаќа за предавања итн.
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.069
Поени од реакции
19.839
Па дека на сајтот му има посветено цел дел како и он се совестил - http://www.terrimansfield.com/edgar-mitchell/

Може и без негово знаење... И фацата и доста забегана
Туку да, не таа лево на претходната слика, туку таа десно била Тери Мансфилд.

Пичка ѝ матерна, за малку ќе помислев дека стварно постојат марсовци, среќа направив дополнителна проверка, ебате скептикот скапан, не требаше ич да копам. :(
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.133
Поени од реакции
18.131
Мене ме интересират дали е лесна процедурата за пасоши кај вонземјаниве?
И дали во Германија или Данска евентуално се признати за работа?
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Дали озбилно некој би си помислил дека секаква комуникација околу исклучително тајна работа, вклучувајки и муабети за вонземјани, би се водела преку e-mail? :pos:
 

Curious

пичкин дим
Член од
24 јули 2007
Мислења
1.645
Поени од реакции
1.894
Која е поентата да се појавиш на темава и да кажеш дека е глупава тема и дека не вреди да се разговара за неа.
Ако ти е глупа темата, guess what, не мораш да пишеш ништо. Игнорирај ја. :tapp:
 
Член од
5 јуни 2015
Мислења
696
Поени од реакции
445
[DOUBLEPOST=1476016620][/DOUBLEPOST]

Ако ти е небитна не мора ни да коментираш, поготово ако е небитна за оваа библиска и рисјанска земја уште од времето на Александар.[/quote]


Не мешај со мене политика.
Каде јас пишав дека подржувам било која страна во политиката во ова општество?
Каде на форумот сум пишувал за Македонците дека се антички народ? :D
Тоа што пишав дека е небитна информација за Македонија работата околу мејловите со Клинтон го мислам од друг аспект. А тоа е што имаме ние да се занимаваме со мејлови хакирани од страна на некои си организации кои ако се за тоа да се знае вистината тогаш нека тргнат од себе.
Нека кажат Асанж, Сноуден, Викиликс и сличните од каде им се пари за живот а не работат ништо посебно? Асанж со години живее во амбасада на Еквадор?
Па тогаш нека тргнат да објавуваат хакирани мејлови откако за себе ќе кажат од каде се финансирани.
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.069
Поени од реакции
19.839
Нека кажат Асанж, Сноуден, Викиликс и сличните од каде им се пари за живот а не работат ништо посебно? Асанж со години живее во амбасада на Еквадор?
Па тогаш нека тргнат да објавуваат хакирани мејлови откако за себе ќе кажат од каде се финансирани.
https://shop.wikileaks.org/donate
 
Член од
5 јуни 2015
Мислења
696
Поени од реакции
445
Стварно? :facepalm:
Ти донираше ли за нив?
Тоа мало морген дека се транспарентни.
Ако и обични смртници се напалат на овие фантоми па и донираат, сепак крупни риби во позадина финансираат вакви фантоми.
И да сакаа Америте да се ослободат од Асанж и Сноуден тоа и ќе го направеа. Вака не е лошо за шоуто да има и циркузанти, и напалена маса.
" The show must go on"
 
D

Darko_ufo

Гостин
Nema potreba vekje da se komentira vo temava, bese otvorena od ljubopitnost, Con Artist istrazi i ja resi misterijata. Vprocem zatoa i bese orvorena za da se doznae povekje a ne nekoj da komemtira kolku e glupa ili smesna.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom