viza,prestoj ,poftorno istoto,ama EDNOSTAVNO!!

Член од
16 мај 2016
Мислења
14
Поени од реакции
2
Znaci koso rekov i prethodno vo eden prethoden post,i pak se izvinuvam sto otforam nov post
me interesira za prestoj primer vo TURCIJAme interesira toa primer ako slucajno odis tamu da igras fudbal primer te zemi nekoj od najgolemite klubovi kako galatasaray,fenerbahce,besiktas,dali so odenjeto tamu mozis da zemis tatko majka brat i familija na cicko(so 2 sina i negova zena) da ziveat so nego(znaci so toj sto potpisa za klubot)
OVA BESE OD PRETHODNOTO
Znaci vaka EDNOSTAVNO tuka so sakam da mi odgovorite e:dali primer ima golemi shansi da ti dozvolat si gi zemis tie od familijata so gi nabrojv,bidejki potpisuvas za golem klub kako tie galatasaray besiktas fener,i bidejki tie 3 se golemi klubovi pa dali ima shansi da ne ti pratproblem vo drzavata za prestoj na tie clenovi ot familijata?znaci ednostavno dali ima shansi bidejki rabotna viza dobiva samo fudbalerot pa taa so takfa viza nema shansi osven majka i tatko,pa bidejki tie se golemi klubovi i ako garantirat dali me interesira bi se zgolemile shansite da dozvoli drzavata da se zemat tie luge od familiata? i ve molam vo to so ke kazite da ste sigurni...
 

macedon89

Провокатор по вокација
Член од
22 јули 2008
Мислења
783
Поени од реакции
582
upload_2016-5-29_2-4-47.png

Еве ти секаков вид на контакти од турска амбасада. Пиши им, јави им се, појди таму, тие најдобро ќе ти одговорет на прашањето.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Znaci koso rekov i prethodno vo eden prethoden post,i pak se izvinuvam sto otforam nov post
me interesira za prestoj primer vo TURCIJAme interesira toa primer ako slucajno odis tamu da igras fudbal primer te zemi nekoj od najgolemite klubovi kako galatasaray,fenerbahce,besiktas,dali so odenjeto tamu mozis da zemis tatko majka brat i familija na cicko(so 2 sina i negova zena) da ziveat so nego(znaci so toj sto potpisa za klubot)
OVA BESE OD PRETHODNOTO
Znaci vaka EDNOSTAVNO tuka so sakam da mi odgovorite e:dali primer ima golemi shansi da ti dozvolat si gi zemis tie od familijata so gi nabrojv,bidejki potpisuvas za golem klub kako tie galatasaray besiktas fener,i bidejki tie 3 se golemi klubovi pa dali ima shansi da ne ti pratproblem vo drzavata za prestoj na tie clenovi ot familijata?znaci ednostavno dali ima shansi bidejki rabotna viza dobiva samo fudbalerot pa taa so takfa viza nema shansi osven majka i tatko,pa bidejki tie se golemi klubovi i ako garantirat dali me interesira bi se zgolemile shansite da dozvoli drzavata da se zemat tie luge od familiata? i ve molam vo to so ke kazite da ste sigurni...
zdravo vaka sega bidejki ke igras vo eden od golem tie kako klubovite glatasaray,besiktas,fenerbahce i neli sega poso golem klub viza ke dobies ti
e primer sea ako vo familijata imas i vujko so 2 bratucetki na primer i oni nema da mozat da igraat i treva vo restoran da rabotat
e sea oni ne garanatirat deka vaka ke moze toa ama ako dozvoli drzavata mozes da zemes luge od familijata
ednostavno taka na primer mozes da otides da vidis i ako se snajdes vo eden od pogolemite klubovi kako besiktas antalija fenerbrahce treba da e ok...
 
Член од
16 мај 2016
Мислења
14
Поени од реакции
2
Anon epa toa i prasuvam dali ima golemi shansi bidejki zaradi golemi klubovi da dozvoli drzavata??
macedon89 ok ej na koj jazik da im pisam ang ili mak?
 

macedon89

Провокатор по вокација
Член од
22 јули 2008
Мислења
783
Поени од реакции
582
Anon epa toa i prasuvam dali ima golemi shansi bidejki zaradi golemi klubovi da dozvoli drzavata??
macedon89 ok ej na koj jazik da im pisam ang ili mak?
Би требело да имат некој македонски шо разбират. Во секоја амбасада имат вработени од државата кај шо се.
 
Член од
2 март 2016
Мислења
479
Поени од реакции
467
Najprvo treba da obezbedis viza za privremen prestoj toa vo ambasadata na R.Turcija treba da apliciras i tie ti ja izdavaat taa viza, ponatamu koga ke otides vo Turcija ke go sklucis dogovorot za vrabotuvanje i istovremeno vo nivnoto MVR ke apliciras za dozvola za postojan prestoj, isto vo nivnata agencija za vrabotuvanje ke si apliciras i za rabotna dozvola, otkako ti odobrat postojan prestoj tek togas ke moze i tvoite najbliski da pobaraat isto dozvola za postojan prestoj vrz osnova na poblisko semejstvo, no poradi toa sto ne gi znaeme turskite zakoni, najdobro e vednas stom otides vo Turcija da se konsultiras so advokat zatoa sto samo advokat moze da ti zavrsi rabota..
 
Член од
16 мај 2016
Мислења
14
Поени од реакции
2
forca,a ima shansa najbliskite primer tatko majka brat,so rabotna viza sto ke dobijam primer,tie clenovi kako sto rece najbliskite,da imat dozvola da ziveat vo turcija dodeka imam rabotna dozvola?[DOUBLEPOST=1464641857][/DOUBLEPOST]macedon inaku ili denes ili utre ke im pisam se sho me interesira,fala ti brat,ova nemitekna da go baram na google,fala mn !!
 
Последно уредено:
Член од
2 март 2016
Мислења
479
Поени од реакции
467
forca,a ima shansa najbliskite primer tatko majka brat,so rabotna viza sto ke dobijam primer,tie clenovi kako sto rece najbliskite,da imat dozvola da ziveat vo turcija dodeka imam rabotna dozvola?[DOUBLEPOST=1464641857][/DOUBLEPOST]macedon inaku ili denes ili utre ke im pisam se sho me interesira,fala ti brat,ova nemitekna da go baram na google,fala mn !!
Da, vrz osnova na toa sto tebe ke ti dozvolat da rabotis tamu odnosno koga ke ti odobrat postojan prestoj ke treba i na tvoite najbliski roditeli, braka i sestri da im odobrat no, pak ke kazam najdobro da se informiras vo ambasadata na R.Turcija i koga ke otides vo Turcija so advokat ili vo nivnoto MVR i agencija za vrabotuvanje, vaka ti kazuvam kako otprilika bi trebalo da bide, no Turcija si ima svoi zakoni..
 
Член од
16 мај 2016
Мислења
14
Поени од реакции
2
rabotna viza kako se dobiva, mislam tamu da odis da rabotis? primer vo nekoja firma na bratuced mozi to? i kako sto rekov dali obavezno mozis da si zemis familija zena deca?[DOUBLEPOST=1464721274][/DOUBLEPOST]i da recime sega nekoj priate ili rodnina da otfori nova firma,dali moze da se pocni tamu da raboti vo novata firma, i da ti daj turcija rabotna viza,bitno mi e ova da mi kazite deka ta e privatna i deka dali zaradi toa dali moze da se dobie rabotna viza,toa me interesira....
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom