Victim Yield

Член од
3 октомври 2005
Мислења
68
Поени од реакции
15
Глеам, има луѓе што ќе одат на 30ти Август на Школка, а некои не се запознаени со нас, па решив да отворам тема.

Вака. Од Куманово сме. Формирани сме у Септември 2004та. После еден настап во Куманово, свириме на Рок Фест 2005та, влегуваме во Финале. После Рок фестот се редат многу настапи меѓу кои Extreme Metal Masquerade, Easter Rock Fest, гости на промоцијата на албумот на Dedicated For Life во МКЦ, гости на 10 години SMUT, свирка во Кокино на "4000 години подоцна", свирки во Кичево, Штип, Тетово... Да не редам сега све :)

Иаме издадено едно официјално демо преку Metal Forge со наслов "Sentenced To Live". Еве го омотот подоле.



Иаме и веб-сајт, страната е www.victim-yield.com (фалат некои секции)

Иаме и едно "неофицијално" второ демо кое е достапно за download. Еве ги песните:

1. Ideal For Eternity
2. As The Chronic Purulence Spreads
3. Voice Of Consciousness
4. Delving Truth

Еве и една фотка од бендот:



Од лево на десно: Бане (гитара/вокал), Мими (бас), Бојан (гитара), Ипчо (тапани) и Бојан (вокал).

Тоа е тоа, чујте песните и прокоментирајте...

Поздрав, Мими
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
го имам ова демо, ама да ги чујам останативе

ве гледав на промоцијата на дфл, има нешто у вашиот звук што е за нијанса подобро и поразлично од нив
 

Mesaja

Dot.
Член од
14 јуни 2005
Мислења
5.532
Поени од реакции
16
Бркоо :))))))))))))))))

Абе океј сте, само philosopher на 10 годишнината на смат, ја усрафте ептен...без навреда :)
 
Член од
3 октомври 2005
Мислења
68
Поени од реакции
15
Што знам, мислам дека ептен добро ја опичивме. Барем сите така рекоа. Али ај, ти како кажеш :)
 

Mesaja

Dot.
Член од
14 јуни 2005
Мислења
5.532
Поени од реакции
16
Гижо напиша:
го имам ова демо, ама да ги чујам останативе

ве гледав на промоцијата на дфл, има нешто у вашиот звук што е за нијанса подобро и поразлично од нив
дфл се at the gates...:)
 

theHeartCollect0r

WIngZ of Sadness , hold my prayers...
Член од
6 август 2006
Мислења
299
Поени од реакции
10
Victim Yieeeeeeeeeeeeeeld, закон ,:music3:, ед`н од најквалитетни бендови на македонску метал сцену, само пофални речи , ништо друго \m/
 

Trancer4e

Extreme Trance Addict
Член од
25 јануари 2006
Мислења
427
Поени од реакции
1
neli sea u ki4evo imase eden festival Hard & Heavy mislam deka ovie bea..(bef tamu poso celo drustvo mi se rockeri i metalci,neli bi bilo glupo da ne ides so nif,BTW: niso nema loso da bide ako znaes neso poveke vo oblasta na muzikata )
 

joki

Погана Паганка
Член од
1 февруари 2006
Мислења
1.054
Поени од реакции
16
VY закон!!!!...ве глеав кичево и само можам да речам дека сте екстра...посебна пофалба до мими...човеку водиш љубов со басон :)алал ти вера
ко ги спомнафте и dfl...ги обожавам и се бомба...овие два бенда најмногу си ги сакам од поновиве...јупиии
 

}I{BuTtErFlY

You want ME
Член од
21 февруари 2006
Мислења
765
Поени од реакции
14
\m/ :pehar::music3::music3::music3::eek:jea::bravo:одлично!!!едно од подобрите остварувања на мак сцена :aplauz:
 
Член од
11 ноември 2005
Мислења
316
Поени од реакции
6
Ne se nisto posebno muzicki, pejacov vise grofta nego sto se razbira nesto, tapanite se preglasni, a basot ne se ni slusa
 
K

kicodarker

Гостин
И како и да е ова е нешто подобро од претходните бенда што и се случиле на македонскта метал сцена!!! имаа феноменален настап во Кичево иако имаа проблеми со опремата од организаторот!!!
како и да е Куманово е мека на млади перспектини бенда од кои , според мене најистакнати се Холокауст и Хип - момците со инди рок звук кои ги преработија Пинк Флојд!!! Виктим Вјелд заслужува почит и само почит и вреди да се проследат во Скопје !!!
поздрав до Турпис!!!
 

MSV

Член од
24 март 2005
Мислења
2.423
Поени од реакции
38
Бендот е супер.....
Треба уште многу работа, ама сепак одлични се.....
Ги имам гледано неколку пати до сеа, и единствена стфар шо ми има оставено лош фпечаток беше домашната публика шо ја имаа кога сфиреа у кокино......Незнам, ама многу ми скршија филм тие фаците......



П.С..... Бумбар, ако твоите ушиња реагираат само на некој тип шо во песните си се теши што е дркач. не мора да значи дека VY се лоши.....:wink:

П.П.С..... VY, однапред ќе си ги наместам рачињата у овој положај \m/ за на школка......
 
Член од
11 ноември 2005
Мислења
316
Поени од реакции
6
Бука пер секој си има различен стил и вкус, јас се прознесов за оваа група
 

theHeartCollect0r

WIngZ of Sadness , hold my prayers...
Член од
6 август 2006
Мислења
299
Поени од реакции
10
ROCCO напиша:
Ne se nisto posebno muzicki, pejacov vise grofta nego sto se razbira nesto, tapanite se preglasni, a basot ne se ni slusa
за твоју информациу, свириф DEATH METAL , не pop музику

а викаш, бас не се слуша... можда на демо и не толко , али отиди на свирку да видиш , мимчо рулз \m/\m/ ;]
 

Kajgana Shop

На врв Bottom