University American College

Член од
12 мај 2007
Мислења
3
Поени од реакции
0
American College

Aj kazuvajte iskustva, informacii kako na American College
 
Член од
3 јули 2007
Мислења
8
Поени од реакции
0
NO TITLE

EPA SONJICKE NE ZNAM SO E RABOTAVA AMA I JAS NEMAM AMA BAS NIKAKVI INFORMACII ZA BILO KAKVI ISKUSTVA NA NEKOJ OD OVOJ KOLEG.JAS SE ZAPISAV TAMU MI IZGLEDA KAKO DOBRO SKOLO AMA NE POZNAVAM NIKOJ STO ZAVRSIL TAMU:toe:PA EVE I JAS GO PRASUVAM ISTOTO AKO DOZNAES NESTO PISI:helou:
 
Член од
3 јули 2007
Мислења
8
Поени од реакции
0
ABE NIKOJ LI NEMA VO OVAA DRZAVA STO UCI NA AMERIKANSKI PA DA KAZE NESTO?
 
Член од
12 мај 2007
Мислења
3
Поени од реакции
0
ej znaci najdov koleska :) na sto si zapisana si zapisana ?
 
Член од
3 јули 2007
Мислења
8
Поени од реакции
0
se zapisav na menagment otsek biznis i administracija na angliski jazik,a ti?
 

*LiL Mermaid*

part of our world...
Член од
3 јули 2007
Мислења
352
Поени од реакции
6
hmmm neam niso protiv amerikan,ali ne bi ti preporacala.pred da se upisuvam na fax toj period neli idea po srednive gi prezentiraa mak.faxovi...ko sea se sekavam za amerikan koa bea malce cudno mi padna i edna recenica se mi kaza za faxot.."imate opcija da ucite na makedonski,no dobivate diploma deka na angliski ste zavrsile..hmm" WTF??? ne e dovolno ova da se zakluci kvalitetot na faxov?mislam da:toe:
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Хеј. Размислувам да се запишам CS, па UACS ми изгледа најкомпетентен факултет (според тоа што се изучува (тоа што го пишува на нивниот сајт)). Има некој од форумов што студира таму? Да каже како оди студирањето, ова она... некои инсајдер информации...
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
162
Spored mene nisto porazlicen od ostanatite privatni fakulteti, so site maani i doblesti :). Ubavo rasprasj si se i informiraj se.
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Kaжи шо те интересира. Јас сум 3та таму.
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Еми како се одвива настаната... Униформи дали има... Професорите како се однесуват со студентите... Ова она... такви основни работи... Дали има можност по тие 3 години студирање преку овој факултет да се префрлиш на некој во странство за пост дипломски?
 
Член од
5 мај 2007
Мислења
4
Поени од реакции
0
Јас сум запишан на Американ и засега супер ми е. Прва година сум и така... А ме интересира како е за испити? Строго е или....
 
Член од
5 мај 2007
Мислења
4
Поени од реакции
0
Не ми помогнавте на темава.... Ќе ми каже некој како е на испит или... :)
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Почекај де... People have real life stuff to deal with, you know?
 
C

cige

Гостин
daj be stvarno kazete
najbitno ni e cenata:pos2:

a ako ima nekoj informacija i za Alexsandria University neka pise nesto
 

*pumpkin*

addicted to blue
Член од
28 август 2008
Мислења
716
Поени од реакции
23
братучед ми е на Американ.....многу е лесно за изш однапред даваат прашања( барем кај него на смер-финансии), али малку повеќе ги замараат со проекти али сепак немаш многу за учење.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom