Uefa Under-21 Championship Czech Republic 2015 (17.06 - 30.06)

Која репрезентација ќе го освои ЕП?


  • Вкупно гласачи
    31
  • Гласањето е завршено на .

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.004
Поени од реакции
57.043
А зашто не ги земале Митровиќ, Марковиќ и Настасиќ за првенствово ? Има здрава причина ?
Далеку поконкурентни би биле Србите со нив.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
А зашто не ги земале Митровиќ, Марковиќ и Настасиќ за првенствово ? Има здрава причина ?
Далеку поконкурентни би биле Србите со нив.
Зашто за сениорите играат.
Башка Настасиќ има 22 години веќе.
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Многу комплицирана работа се овие младинскиве првенства,посебно и со годините на играчите. Јас го чекам дуелот Италија-Англија или поточно Кејн против Ругани, откритијата на сезоната во Англија и Италија.
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.794
Поени од реакции
15.819
На арена слушнав дека селекторот не ги викал тие играчи бидејќи имале веќе настап за сениорската репрезентација и глупо би било пак да се враќаат назад во оваа конкуренција и да им земаат место на останатите играчи.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Епа такви се овие првенства со ограничени години пошто играат играчи кои во квалификациите биле У21.
Исто и Шпанија кога освоија Светско лани мислам, Алкантара и уште 3-4 играчи имаа по 23 години.

Нема смисла да си ги играл сите утакмици у квалификациите и на 2 дена пред почеток на Светско да напуниш 22 години и да не играш.

Ама па затоа можеш 2 дена после првата утакмица во квалификациите да напуниш 22 години и на првенството да настапиш со 23-4 години. :D
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.944
Поени од реакции
25.213
А зашто не ги земале Митровиќ, Марковиќ и Настасиќ за првенствово ? Има здрава причина ?
Далеку поконкурентни би биле Србите со нив.
Пишав една страна назад за тоа ама кој да ме чита :toe:

Немаат дозвола од своите клубови, а инаку имале право на настап. Но, сепак играат за тимови (Ливерпул, Шалке, Андерлехт) кои што ќе се натпреваруваат на три фронта и сосема нормално е дека нема да добијат дозвола за настап зашто сега во јули почнуваат припремите за новата сезона.[DOUBLEPOST=1434819280][/DOUBLEPOST]
Многу комплицирана работа се овие младинскиве првенства,посебно и со годините на играчите. Јас го чекам дуелот Италија-Англија или поточно Кејн против Ругани, откритијата на сезоната во Англија и Италија.
„Јакиот“ Кејн како и обично што преценуваат Англичаните такви играчи играл лошо против Португалија.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.004
Поени од реакции
57.043
Пишав една страна назад за тоа ама кој да ме чита :toe:

Немаат дозвола од своите клубови, а инаку имале право на настап. Но, сепак играат за тимови (Ливерпул, Шалке, Андерлехт) кои што ќе се натпреваруваат на три фронта и сосема нормално е дека нема да добијат дозвола за настап зашто сега во јули почнуваат припремите за новата сезона.
Не ме закачај, во испитна сесија сум :icon_mrgr: И Фантази тимот говори за мене колку сум зафатен :icon_mrgr:
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.944
Поени од реакции
25.213
Не ме закачај, во испитна сесија сум :icon_mrgr: И Фантази тимот говори за мене колку сум зафатен :icon_mrgr:
Шо демек ако не си бил зафатен ќе ме победеше сигурно на фантази играта. :icon_lol: Секако само 3 поени ти бегам, ништо не е тоа.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.004
Поени од реакции
57.043
Шо демек ако не си бил зафатен ќе ме победеше сигурно на фантази играта. :icon_lol: Секако само 3 поени ти бегам, ништо не е тоа.
Во прво коло 5 играчи ни минута не ми играа. Такво нешто ни во ЛЕ ми се нема случено :D
На слепо одев. Играчи што ми се познати од други фантази игри форсирав. Без да видам каков статус имаат во репрезентацијата.

Очекував Кадлец да ми направи разлика во однос на останатите фантази играчи, но се повредил (n) Со Силва, Воланд, Кејн ништо не правам. Сите ги имаат во тим.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.944
Поени од реакции
25.213
Во прво коло 5 играчи ни минута не ми играа. Такво нешто ни во ЛЕ ми се нема случено :D
На слепо одев. Играчи што ми се познати од други фантази игри форсирав. Без да видам каков статус имаат во репрезентацијата.

Очекував Кадлец да ми направи разлика во однос на останатите фантази играчи, но се повредил (n) Со Силва, Воланд, Кејн ништо не правам. Сите ги имаат во тим.
Разлика ќе ни направеше Климент кој постигна хетрик против Србите :facepalm:. Типот против Данска врска немаше сега Србите дозволија да луѓето во Чешка се надеваат дека тоа е новиот Милан Барош.

Еве ги 4:0. Јас пак го ставив голманот на Србија во фантази тимот, а Џуричиќ капитен :busi:
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Иначе добро брани голманов, 2-3 зицери им скина. Колку се мртви ова србиве.

Општо ова У21 првенство е глупост според мене, во денешно време 21-2 годишни фудбалери играат стандардно во клубовите па и за сениорските репрезентации и некако не даваат се од себе за репрезентациите за да не ризикуваат повреди и слично.
Не е како порано кога 21-2-3 годишни деца воопшто не ни играле за сениорите.
Да речеме еве Тер Штеген го зиам за пример, дечкото освои тројна круна со Барса сезонава и сеа ми брани на некое у21 првенство, го заболе курот него за тоа првенство,не буквално ама сфаќате што сакам да кажам.


До У19 е друго, ќе се борат дечиштата за прва постава, за трансфер у друг клуб и слично, друга е и мотивацијата.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.004
Поени од реакции
57.043
Разлика ќе ни направеше Климент кој постигна хетрик против Србите :facepalm:. Типот против Данска врска немаше сега Србите дозволија да луѓето во Чешка се надеваат дека тоа е новиот Милан Барош.

Еве ги 4:0. Јас пак го ставив голманот на Србија во фантази тимот, а Џуричиќ капитен :busi:
Богами да... 18 поени, а 7% од играчите само го имаат.
Мене Коубек ми е голман.
Инаку ако отидеш во минус со некој играч, не можеш измена да му направиш :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom