UEFA Europa League 2014-15

Статус
Затворена за нови мислења.
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Бето нема брането повеќе од три месеца и ова му е прва утакмица, така да може ова е причината... тоа е кога Емери ќе се изгуби со неговите ротации, Серхио Рико беше еден од подобрите на Севиља изминативе месеци и многу подобро бранеше отколку Бето сезонава.
се надевам дека Зенит ќе помине, а сакам Бето да прими уште еден леват гол или барем Хулк меѓу рогови да му ја шибне[DOUBLEPOST=1429822137][/DOUBLEPOST]:(:(
Mногу јако бранеше лани па затоа ми беше чудно сега што изгледа како патарушка со оглед на тоа што ова ми е прва утакмица како ги гледам Севиља сезонава.:toe:
 

MkDon

Valencianista
Член од
22 септември 2008
Мислења
1.580
Поени од реакции
3.007
Бето нема брането повеќе од три месеца и ова му е прва утакмица, така да може ова е причината... тоа е кога Емери ќе се изгуби со неговите ротации, Серхио Рико беше еден од подобрите на Севиља изминативе месеци и многу подобро бранеше отколку Бето сезонава.
се надевам дека Зенит ќе помине, а сакам Бето да прими уште еден леват гол или барем Хулк меѓу рогови да му ја шибне[DOUBLEPOST=1429822137][/DOUBLEPOST]:(:(
И јас сакав да отпаднат ама од друга страна, два меча плус во Европа = поголема можност да кикснат во Ла Лига. Ќе навиваме да не влезат во финале. :)
 
Член од
31 јули 2014
Мислења
61
Поени од реакции
27
Синоќа гледав Зенит-Севиља и Фиорентина-Динамо. Зенит можеби и засужи пролаз со оглед на тоа што пеналот за Севиља беше измислен но сепак Севиља е тата-мата за УЕФА и за мене фаворит бр 1. Зенит за мене останува екипа која незнае да го искаже својот квалитет. Другиов натпревар Фиорентина ги стави у шише овие и среќа што не се обрукаа 5-0 или 6-0. Срамота бе да си прв у домашната лига а да дојдеш да се браниш и на крај да имаш еден шут. Тотално заслужено виолетовите одат понатаму.


По мене:

Севиља-Фиорентина
Наполи-Дњипро
 
Член од
31 јули 2014
Мислења
61
Поени од реакции
27
Ете ви реков :icon_mrgr: Севиља-Фиорентина ќе биде како финале. Доста интересен натпревар со две екипи кои играат напаѓачки фудбал.
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
И јас сакав да отпаднат ама од друга страна, два меча плус во Европа = поголема можност да кикснат во Ла Лига. Ќе навиваме да не влезат во финале. :)
секако :)

во дечково веруваме :cool:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom