UEFA Europa League 2014-15

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.587
остај тоа види муабетот со шетањето го цитирале како противаргумент, ќе се упукам ај ноември месец може ќе не цитираат за тофи талк форумот на Евертон :vozbud:
дрогираш иди глеј серие Б жити мене
Остај го Дрогирашот се нервира многу неоправдани има па блада. :D
Наполи е сосема солидна екипа за ЛЕ, а и крофната е мајстор за овие помалите натпреварувања во Европа. :D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Не знам дали се сеќаваш кога Евертон го победи Волзфбург 4-0 на форумот имаше масовно свшрвање од страна на фановите на Англиските клубови и Премиер лигата и со тези како тоа Евертон ќе се прошетале до титулата:pos::pos:..ме мрзи да барам наназад иначе добри постови за сеир можат да се најдат
Ај да не ве цитирам сите ќе те цитирам тебе зошто си од ретките со кои може да се разбере човек, значи муабетот со шетањето испадна од ПЛ темата кога Челзи ги победи Барнли ли Лестер кои и да беа со 3:0 во првите кола и некој пиша Челзи ќе се прошетале до титулата. После Тотенхем тепаше 3:0 и друг пиша „е од кај сте сигурни дека Челзи ќе освојат еве и Тотенхем тепаа, ќе се прошетаат до титулата“ и секое коло до декември некаде имаше вакви коментари за кој и да тепа убедливо. Секако не мора да се потенцира дека беа заебанции али од сега изгледа ќе треба детектор како на Шелдон Купер.

Напротив, ние цело време ви викавме дека е грешка што Евертон се ослонуваат на ЛЕ а во лига се 15-16ти и дека навивачите се незадоволни од тоа и дека за клуб како Евертон кој се уште не е асално застанат на нозе по финансиските проблеми си прави авантури во Европа иако не се спремни а му се заканува релегација и со тоа губење на бенефициите од новите побогати договори од ТВ правата во Англија. Ви дававме и линкови како тоа може да им се удри од глава а поголемиот дел од луѓево тука збореа дека бладаме и дека на Евертон како клуб (навивачи, управа) и те како му била важна ЛЕ.

Му била важна на Мартинез да, затоа сега е прв кандидат за летање од менаџерското место во цела лига. ;)
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
Ај да не ве цитирам сите ќе те цитирам тебе зошто си од ретките со кои може да се разбере човек, значи муабетот со шетањето испадна од ПЛ темата кога Челзи ги победи Барнли ли Лестер кои и да беа со 3:0 во првите кола и некој пиша Челзи ќе се прошетале до титулата. После Тотенхем тепаше 3:0 и друг пиша „е од кај сте сигурни дека Челзи ќе освојат еве и Тотенхем тепаа, ќе се прошетаат до титулата“ и секое коло до декември некаде имаше вакви коментари за кој и да тепа убедливо. Секако не мора да се потенцира дека беа заебанции али од сега изгледа ќе треба детектор како на Шелдон Купер.

Напротив, ние цело време ви викавме дека е грешка што Евертон се ослонуваат на ЛЕ а во лига се 15-16ти и дека навивачите се незадоволни од тоа и дека за клуб како Евертон кој се уште не е асално застанат на нозе по финансиските проблеми си прави авантури во Европа иако не се спремни а му се заканува релегација и со тоа губење на бенефициите од новите побогати договори од ТВ правата во Англија. Ви дававме и линкови како тоа може да им се удри од глава а поголемиот дел од луѓево тука збореа дека бладаме и дека на Евертон како клуб (навивачи, управа) и те како му била важна ЛЕ.

Му била важна на Мартинез да, затоа сега е прв кандидат за летање од менаџерското место во цела лига. ;)
а како беше она англиските екипи не се посветуваат/замараат со Лига Европа? ако се посветат без проблем ќе освојат? еве Евертон се посвети и ?
глобално Евертон и Тотенхем се преценти екипи, а екипите што го играат ова натпреварување и што стигнуваат до 1/4ф - 1/2ф се потценети екипи.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
а како беше она англиските екипи не се посветуваат/замараат со Лига Европа? ако се посветат без проблем ќе освојат? еве Евертон се посвети и ?
глобално Евертон и Тотенхем се преценти екипи, а екипите што го играат ова натпреварување и што стигнуваат до 1/4ф - 1/2ф се потценети екипи.
Не сум рекла јас дека без проблем ќе освојат никаде :) дури и Барса и Баерн сега да ги ставиш во ЛЕ не можеш да кажеш дека сигурно освојуваат. А тоа дека поважен е пласманот во лигата отколку одење понатака во ЛЕ а тонење на 15+ место е точно, поготово па за Евертон.
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
Не сум рекла јас дека без проблем ќе освојат никаде :) дури и Барса и Баерн сега да ги ставиш во ЛЕ не можеш да кажеш дека сигурно освојуваат. А тоа дека поважен е пласманот во лигата отколку одење понатака во ЛЕ а тонење на 15+ место е точно, поготово па за Евертон.
јбг, не памтам сега кој точно рекол :)

Евертон цел лански буџет го лупна на еден играч наместо да ја прошират екипата, затоа сега ќе си патат
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
јбг, не памтам сега кој точно рекол :)

Евертон цел лански буџет го лупна на еден играч наместо да ја прошират екипата, затоа сега ќе си патат
Го лупна на тој играч и истана со истиот ростер, што фунцкионираше одлично.

Две работи се случија. ЛЕ, која требаше да ја баталат и да се зациментираат во ПЛ како 7-8мо место и да атакуваат на куп и Лукаку. Лукаку како да се изгуби одкако беше купен. Кога беше на позајмица играше перфектно, сакаше да се докаже за во Челзи, да покаже дека знае, може, умее да игра во таков тим. Кога го купија Евертон, како да спласна. Се знае веќе чиј играч е, нема потреба никому да докажува и тоа е тоа...
Барем според мене :)
 
W

wicked_1

Гостин
Не сум рекла јас дека без проблем ќе освојат никаде :) дури и Барса и Баерн сега да ги ставиш во ЛЕ не можеш да кажеш дека сигурно освојуваат. А тоа дека поважен е пласманот во лигата отколку одење понатака во ЛЕ а тонење на 15+ место е точно, поготово па за Евертон.
има логика, поготово шо лани Евертон зема негде 90 милиони фунти лагано 5то пласиран
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
А Наполи па една екипа ....
дома кога играат многу незгоден противник се, особено ако се мотивирани до максимум
+ ватрена подршка од навивачите, можат кој сакаат да победат ..
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: M-1
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Не сум рекла јас дека без проблем ќе освојат никаде :) дури и Барса и Баерн сега да ги ставиш во ЛЕ не можеш да кажеш дека сигурно освојуваат. А тоа дека поважен е пласманот во лигата отколку одење понатака во ЛЕ а тонење на 15+ место е точно, поготово па за Евертон.
Баерн да ги стаиш у ЛЕ, ќе испадне од Зенит. мехехе :icon_lol:
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Ај да не ве цитирам сите ќе те цитирам тебе зошто си од ретките со кои може да се разбере човек, значи муабетот со шетањето испадна од ПЛ темата кога Челзи ги победи Барнли ли Лестер кои и да беа со 3:0 во првите кола и некој пиша Челзи ќе се прошетале до титулата. После Тотенхем тепаше 3:0 и друг пиша „е од кај сте сигурни дека Челзи ќе освојат еве и Тотенхем тепаа, ќе се прошетаат до титулата“ и секое коло до декември некаде имаше вакви коментари за кој и да тепа убедливо. Секако не мора да се потенцира дека беа заебанции али од сега изгледа ќе треба детектор како на Шелдон Купер.

Напротив, ние цело време ви викавме дека е грешка што Евертон се ослонуваат на ЛЕ а во лига се 15-16ти и дека навивачите се незадоволни од тоа и дека за клуб како Евертон кој се уште не е асално застанат на нозе по финансиските проблеми си прави авантури во Европа иако не се спремни а му се заканува релегација и со тоа губење на бенефициите од новите побогати договори од ТВ правата во Англија. Ви дававме и линкови како тоа може да им се удри од глава а поголемиот дел од луѓево тука збореа дека бладаме и дека на Евертон како клуб (навивачи, управа) и те како му била важна ЛЕ.

Му била важна на Мартинез да, затоа сега е прв кандидат за летање од менаџерското место во цела лига. ;)
Е што не напрај сега и ти :D
Не сме дотолку ретардирани за да не разликуваме шала од сериозен муабет. Тврдам дека најмногу прогнози за иден шампион беа баш за Евертон.
И тоа коментарите беа потценувачки, демек до лани не се замарале за ЛЕ, па годинава ќе запнеле ради ЛШ и лесно ќе си освоеле. Зашто нели по таков рецепт освојувале Шпанските екипи.
Баш јас учествував во една таква дискусија со некој од фановите на англиски екипи(не памтам точно кој беше, не е битно) во темата за ЛШ и горенаведеново го тврдеше.
Или пак дека ланскиот Саутпентон би тепал минимум 15 екипи од Примера :aplauz:
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Кажете, се знае ли кој со кого вкрстува во полуфинале?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom