UEFA Europa League 2014-15

Статус
Затворена за нови мислења.

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.223
Поени од реакции
22.403
И што е тука за фалење јадеље ќотек од полиција или ножеви? И тоа и тоа срамно без разлика на ривалство против ова сите треба да се.
Срамно е за западна Европа, а источна Европа (Полска,Турција,Грција,Русија, Ех- Ју ) е многу нормално. Затоа таму го доживуваат како чудо.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.833
Поени од реакции
8.677
btw, оф топик сме, јас го започнав овој муабет во темата, "ултраси во Европа"(така некако се викаше), можеше таму да дискутираме и за минофрлачите и за бомбите ..
Кога сме кај бомбите, незнам дали ја гледаше утакмицата и незнам дали слушна на два пати како нешто експлодираше и одекна на Де Куип?:icon_lol: Да не беа случајно фановите на Феенорд?:icon_lol: И како тоа стигнале тие бомби на стадионот и покрај силната рација и целодневното мачење на ултрасите на Рома од страна на цела холандска полиција(која чинеше и пешадија и коњаница):icon_lol:? :cool:
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.223
Поени од реакции
22.403
btw, оф топик сме, јас го започнав овој муабет во темата, "ултраси во Европа"(така некако се викаше), можеше таму да дискутираме и за минофрлачите и за бомбите ..
Кога сме кај бомбите, незнам дали ја гледаше утакмицата и незнам дали слушна на два пати како нешто експлодираше и одекна на Де Куип?:icon_lol: Да не беа случајно фановите на Феенорд?:icon_lol: И како тоа стигнале тие бомби на стадионот и покрај силната рација и целодневното мачење на ултрасите на Рома од страна на цела холандска полиција(која чинеше и пешадија и коњаница):icon_lol:? :cool:
ок ај се селиме кај ултраси да не тераме офтопик.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.833
Поени од реакции
8.677
1. Не им удрија ќотек туку ги разнесоа со минофрлач што е многу по Hard Core и тоа во туѓа држава кајде шо се гости.
2. Ако цела трибина на Феенор ја испразниле џандарите зашто фрлала со се и сешто можно е да се слушале романистите.
3. Сам си отвори уста со колењето .
1.Ок хард кор е, не викам не ..
2.Не беше испразнета никоја трибина, немаше никаква интервенција од редари и жандармерија кон домашните ултраси ..
3.Не сум спомнал колење, прво нешто што пишав на кое ти ми реплицираше беше дека на моменти беше надвикан цел стадион од 2700 фанови на Рома ..


и 4. можеби римската полиција беше изненадена малку од нередите, фатени беа не толку спремни, не очекуваа толку нереди, но затоа цела холандска жандармерија правеше рација на секој фан на Рома и сите автобуси, односно СЕ што влезе на стадионот во Ротердам и повторно беа неуспешни, односно ултрасите на Рома поуспешни оти успеаја да испукат две бомби од јак калибар ;)
 

Vandal

CURVA NORD
Член од
12 август 2012
Мислења
1.046
Поени од реакции
1.095
Интересни дуели пред се Севиља-Виљареал. Каде за мене Виља е во подобра форма годинава. Волсбург ќе го збрише Интер, а Рома-Фиорентина е доста изедначена каде што Фиорентина е во опасна форма. Наполи може да заебе, русите се непредвидливи. Исто така мислам дека Евертон ќе киксне со Украинците
Викаш ќе го збрише Волзбург Интер а ова од толку познавање кон фудбалот го тврдиш или ти се јави твојот фудбалски бог што го имаш на аватар
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Ерера пола екипа им држеше бе,да останеше тој можеби друга песна ќе се пееше.Велам можеби бидејќи кога го зборев тоа,ако не се лажам мислам дека Биелса им беше тренер,а не оној кловнот сега што им парадира на клупа.
Еден играч во екипа налик Ерера кој ја држи цела средина и еден тренер на клупа како Биелса во екипа ко Билбао значат многу.
Дека разочаруваат оваа година,секако тоа,што знам,можеби пристапот им е крш кон ЛЕ,испадни од неа и концентрирај се на првенство,бидејќи таму не им оди баш најсјајно што е за неверица ако се знае дека секоја година на крај завршувале на погорните места.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk
Од летоска муабетиве, кога Наполи испадна од Билбао у квалификациите за ЛШ. Нит Ерера го имаа (мислам) нит Биелса.
Валверде им беше тренер. Не можам да ги најдам муабетите, тврдеше дека Билбао на хартија имаат појака екипа, боље фудбал играат и врвот Валверде бил боље тренер од Конобарот.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Викаш ќе го збрише Волзбург Интер а ова од толку познавање кон фудбалот го тврдиш или ти се јави твојот фудбалски бог што го имаш на аватар
Еве јас навивам за Интер и тврдам дека Волфзбург ќе не збриши..едноставно со онај циркузантски фудбал,со Манчини како тренер и со Ранокија и Хуан Хесус назад 3 парчиња не ни бегаат на првиот дуел..уште одсега си ја пикирав 1 и т1 и се надевам дека ќе биди барем 2 коефициентот...реално Волфзбург се поквалитетна,поорганизирана и подобра екипа од нас во овој момент..плус се физички каде каде поспремни
 

L.A

Член од
19 јануари 2014
Мислења
1.695
Поени од реакции
1.019
Бешикташ иде понатаму со Бриж.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Еве јас навивам за Интер и тврдам дека Волфзбург ќе не збриши..едноставно со онај циркузантски фудбал,со Манчини како тренер и со Ранокија и Хуан Хесус назад 3 парчиња не ни бегаат на првиот дуел..уште одсега си ја пикирав 1 и т1 и се надевам дека ќе биди барем 2 коефициентот...реално Волфзбург се поквалитетна,поорганизирана и подобра екипа од нас во овој момент..плус се физички каде каде поспремни
значи двојка да ја играме.
добро.


Sent from my Nexus 4 using Tapatalk
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.410
Поени од реакции
42.663
Бешикташ иде понатаму со Бриж.
Извини стварно морав да те прашам.. Ме интересира дали си Турчин оти те иам приметено ептен си поврзан со турските екипи.. :) Ништо лошо не мислам, најозбилно, чисто ме интересира само.. Немора ни да ми одговориш ако не сакаш.. xD

(освен ако стварно не си дупли профил :D)
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
1. Не им удрија ќотек туку ги разнесоа со минофрлач што е многу по Hard Core и тоа во туѓа држава кајде шо се гости.
2. Ако цела трибина на Феенор ја испразниле џандарите зашто фрлала со се и сешто можно е да се слушале романистите.
3. Сам си отвори уста со колењето .
Не треси глупости.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
се караат навивачите што правеле со полицијата на дуелот Рома-Феенорд :facepalm:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom