UEFA Europa League 2014-15

Статус
Затворена за нови мислења.

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.842
Поени од реакции
8.688
Ахахаха ама затоа у Рим сосе полицијата јадевте ќутек од гнасите ротердамски и пола град ви го демолираа...[DOUBLEPOST=1425001081][/DOUBLEPOST]
Навивачите на Feenord е едни од ретките олд скул во западна Европа. Такви работи како на утакмицава се дешаваат секое дерби на Галата - Фенер - Бешикташ и Олимпијакос - Панатинаикос - Паок.
Ниту полицијата ниту фановите на Рома јадеа ќотек, немој да лажеш;)
А тие гнасите јадеа здрав ќотек од полицијата, и имаше доста избодени од ултрасите на Рома.
А за 2700 фанови на Рома кои пристигнаа во Ротердам беше ангажирана полиција од цела Холандија и беше прогласена вонредна состојба во градот
 
Член од
7 септември 2014
Мислења
3.430
Поени од реакции
2.113
Евертон покрај лошата форма во премиер лига си газат во Европа, Волфсбург мислам дека ке го помини Интер, Бешикташ можи да изненади тука, покажаја дека можат да се натпреваруваат со поголеми екипи. За другите Наполи мислам дека треба да ги помини русите, Ајакс ми се енигма оваа сезона, во првенството многу слаби ама во Европа се добри, во лига на шампиони испаднаја од тешка група ама му дадоја отпор на Псж и Барса, мислам дека ке одат понатаму, Торино изненадва многу не се лоши, Зенит е посилен од нив ама и дотука ко стигнаја ништо не ме чуди и да поминат понатаму, за Рома и Фиорентина немам коментар, Виљареал мислам дека моментално се подобри од Севиља за нијанса, Севиља ми се паднати од форма некако, А Виљареал досега од прикажаното изиграја перфектно.
 
Член од
9 февруари 2015
Мислења
330
Поени од реакции
537
Евертон-Динамо Киев
Ајах-Днипро
Зенит-Торино
Волфсбург-Интер
Севила-Вилерал
Наполи-Динамо Москва
Бешикташ-Клуб Бриж
Рома-Фиорентина
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.238
Поени од реакции
22.434
Голем е потенцијалот да имат бркотници низ Варшава за време на финалето :boksix:
Интересни екипи:)
Само не сакав да се паднат меѓу себе Фиорентина и Рома, како и да е ќе се имат интересни натпревари за следење.
Што се секираш за жабарите, битно русиве имаат лесни или изедначени екипи. На Украинциве многу среќа ќе им треба .
 
Член од
31 јули 2014
Мислења
61
Поени од реакции
27
Интересни дуели пред се Севиља-Виљареал. Каде за мене Виља е во подобра форма годинава. Волсбург ќе го збрише Интер, а Рома-Фиорентина е доста изедначена каде што Фиорентина е во опасна форма. Наполи може да заебе, русите се непредвидливи. Исто така мислам дека Евертон ќе киксне со Украинците
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.238
Поени од реакции
22.434
Ниту полицијата ниту фановите на Рома јадеа ќотек, немој да лажеш;)
А тие гнасите јадеа здрав ќотек од полицијата, и имаше доста избодени од ултрасите на Рома.
А за 2700 фанови на Рома кои пристигнаа во Ротердам беше ангажирана полиција од цела Холандија и беше прогласена вонредна состојба во градот
Почни од 3.50 да гледаш како ги гранатираат со минофрлач ;)
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.842
Поени од реакции
8.688
Почни од 3.50 да гледаш како ги гранатираат со минофрлач ;)
Хаха колку си ти интересен, од толку нереди фала богу ќе има и повреден полицаец, но тоа не значи дека го избегнаа ќотекот на жандармеријата, а притоа имаше избодени од страна на ултрасите на Рома, кога ќе седнам од компјутер ќе ти покажам слики.. Како и да е, покрај се, нема логика да кажеш како ултрасите на Феенорд ги истепале полицијата и фановите на Рома, едно е сигурно, тие јадеа ќотек од двете страни;)
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.098
Поени од реакции
4.938
Ниту полицијата ниту фановите на Рома јадеа ќотек, немој да лажеш;)
А тие гнасите јадеа здрав ќотек од полицијата, и имаше доста избодени од ултрасите на Рома.
А за 2700 фанови на Рома кои пристигнаа во Ротердам беше ангажирана полиција од цела Холандија и беше прогласена вонредна состојба во градот
И што е тука за фалење јадеље ќотек од полиција или ножеви? И тоа и тоа срамно без разлика на ривалство против ова сите треба да се.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.238
Поени од реакции
22.434
Хаха колку си ти интересен, од толку нереди фала богу ќе има и повреден полицаец, но тоа не значи дека го избегнаа ќотекот на жандармеријата, а притоа имаше избодени од страна на ултрасите на Рома, кога ќе седнам од компјутер ќе ти покажам слики.. Како и да е, покрај се, нема логика да кажеш како ултрасите на Феенорд ги истепале полицијата и фановите на Рома, едно е сигурно, тие јадеа ќотек од двете страни;)
Полицијата дека има задача да ги дроби сите шо предизвикуваат инциденти ,за тоа не спорам. Ја спорам за тоа дали е ``ништо посебно`` да одиш во друг град и тоа Рим и да склопиш минофрлач и да ја гранатираш полицијата !??!
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.842
Поени од реакции
8.688
И што е тука за фалење јадеље ќотек од полиција или ножеви? И тоа и тоа срамно без разлика на ривалство против ова сите треба да се.
Добро зошто не пролиста поназад да видиш од каде почна муабетов, па потоа да ми реплицираш?
Јас само пишав гнаси Ротердамски, али затоа на стадионот ечеше "Форца Рома", нешто што е во склоп на навивачкиот дух, у стил на момент ги надвикале, не е битно .. али затоа батката ми реплицираше како ултрасите на Феенорд им дале ќутек и на полицијата и на романистите у сред Рим, што воопшто не е точно, па затоа морав да му реплицирам за да му кажам дека не е така, не дека се гордеам со тоа ..[DOUBLEPOST=1425052398][/DOUBLEPOST]
Полицијата дека има задача да ги дроби сите шо предизвикуваат инциденти ,за тоа не спорам. Ја спорам за тоа дали е ``ништо посебно`` да одиш во друг град и тоа Рим и да склопиш минофрлач и да ја гранатираш полицијата !??!
Е многу јака работа направиле и тоа не е причина да кажеш дека утрасите на Феенорд им удриле ќотек и на полицаји и на ултраисте на Рома, бидејќи тие беа единствени што јадеа ќотек во овој двомеч ..
јас се пофалив со тоа што вчера на цел стадион се слушаа романистите, а ти ми реплицираше со нешто што не е во духот на навивањето, а кога е тоа во прашање не ми отварај уста, оти гледаш после кај другите форумџии изгледам како личност која подржува секакво хулиганство, како во случајот со @комшијаTи
 
Последно уредено:

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.238
Поени од реакции
22.434
Добро зошто не пролиста поназад да видиш од каде почна муабетов, па потоа да ми реплицираш?
Јас само пишав гнаси Ротердамски, али затоа на стадионот ечеше "Форца Рома", нешто што е во склоп на навивачкиот дух, у стил на момент ги надвикале, не е битно .. али затоа батката ми реплицираше како ултрасите на Феенорд им дале ќутек и на полицијата и на романистите у сред Рим, што воопшто не е точно, па затоа морав да му реплицирам за да му кажам дека не е така, не дека се гордеам со тоа ..[DOUBLEPOST=1425052398][/DOUBLEPOST]

Е многу јака работа направиле и тоа не е причина да кажеш дека утрасите на Феенорд им удриле ќотек и на полицаји у на ултраисте на Рома, бидејќи тие беа единствени што јадеа ќотек во овој двомеч ..
јас се пофалив со тоа што вчера на цел стадион се слушаа романистите, а ти ми реплицираше со нешто што не е во духот на навивањето, а кога е тоа во прашање не ми отварај уста, оти гледаш после кај другите форумџии изгледам како личност која подржува секакво хулиганство, како во случајот со @комшијаTи
1. Не им удрија ќотек туку ги разнесоа со минофрлач што е многу по Hard Core и тоа во туѓа држава кајде шо се гости.
2. Ако цела трибина на Феенор ја испразниле џандарите зашто фрлала со се и сешто можно е да се слушале романистите.
3. Сам си отвори уста со колењето .
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom