UEFA Champions League 2016/17

Абе шампион сезонава е...


  • Вкупно гласачи
    69
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Додека Пеп беше/е во Баеен и Сити, Мурињо беше/е во Челзи и Јунајтед. Ни таму ни таму, Мурињо нема ни приближно квалитетен ростер на играчи ко Пеп Цреп ГвардиЛОЛа. Терање инат е брат ти ова шо идеш против сите нормални мислења. :D

Таман мислиш Гвардиола се опаметил и почнал да игра нормален фудбал ете ти го со "филозофија" и безвезно менување на улогите на играчите.

Збориме за човек кој сака голманот да му биде активен пасер. Овој да знае дека у ракомет моеш да го менуваш голманот у напад со друг играч одма ќе смени спорт. Најголемата превара од тренер во модерниот фудбал.
Најголема превара од мислење на форумов....
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.523
Поени од реакции
62.386
Глупост е да кажеш дека не е добар тренер, ама, за да биде сметан како еден од најголемите, мора да научи да се приспособува на противникот од време на време, особено во мечевите од ЛШ. Еден шаблон на игра не може да му одговара против секоја екипа, не ја води повеќе Барселона и сметам дека требаше да има барем една ЛШ со Баерн да не се обидуваше да игра своја игра против Реал Мадрид на пример.

Тимовите што ги води во домашните првенства ке имаат успех, затоа што во 80% од случаите, таа негова тактичка замисла ке му дава бодови, ама еве, во ЛШ каде некогаш ке има 2 меча за пролаз, потешко.

Гледаш дека тимот ти се мачел со твојата замисла да почнува играта од голманот, ти искачаш и викаш
- Ја така ке си играм до крај на кариера.

 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.009
Поени од реакции
6.040
Тотенхем - Баер Леверкузен пренос у среда, а у таа среда најјак дуел е Јувентус - Лион........ GGWP МТВ

Големи јајца ако е најизрамнет дуел.

50-50 сум субјкетивно и објективно :D
 
Член од
5 јуни 2015
Мислења
696
Поени од реакции
445
Тотенхем - Баер Леверкузен пренос у среда, а у таа среда најјак дуел е Јувентус - Лион........ GGWP МТВ

Големи јајца ако е најизрамнет дуел.

50-50 сум субјкетивно и објективно :D
Поинтересен натпревар е Тотенхем-Леверкузен.
Нема само Јувентус да оди во преноси.

Во Четврток од 21:00 пренос Саутемптон-Интер.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Во среда нема ниеден дерби натпревар, па логично е на МТВ да оди најизрамнетиот, а тоа е Тотенхем - Леверкузен. Јувентус веројатно лесно ќе го реши Лион, нема тука нешто посебно интересно, освен за фанови на Јуве.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Тотенхем - Баер Леверкузен пренос у среда, а у таа среда најјак дуел е Јувентус - Лион........ GGWP МТВ

Големи јајца ако е најизрамнет дуел.

50-50 сум субјкетивно и објективно :D
Aбе јас прочитав дека Тотнем нема на стадионот свој да го игра мечот.. А каде што како, дали со публика или без, не знам..
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Aбе јас прочитав дека Тотнем нема на стадионот свој да го игра мечот.. А каде што како, дали со публика или без, не знам..
Сладолед, на Вембли играат ЛШ цела сезона зошто имале навала за сезонски влезници и да им излезат во пресрет на навивачите.
 
Член од
5 јуни 2015
Мислења
696
Поени од реакции
445
Сладолед, на Вембли играат ЛШ цела сезона зошто имале навала за сезонски влезници и да им излезат во пресрет на навивачите.
Во превод, како и што погоре напишав, ова е најинтересниот натпревар од Среда, и пренос од Вембли одамна немало на МРТ.
Каков Јувентус каков Лион кој што е во пад во форма.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Сладолед, на Вембли играат ЛШ цела сезона зошто имале навала за сезонски влезници и да им излезат во пресрет на навивачите.
ммммммм епа не знаев...
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Најсмешни ми се овие што го деградираат Гвардиола..демек Сити изгуби 4-0 па ајде не чинел..успехот на еден менаџер или играч се гледа долгорочно, а не за еден натпревар..Гвардиола реално ја прочита Барселона и добро ја постави играта,тоа беше евидентно во првото полувреме каде Сити беа поопасни и пресингот резултираше со полушанси за гол.

Во второто полувреме после црвениот на Браво се си еба мајката и то е то.

И како што напиша Бјанконеро од шо мајка да се докажува во некој послаб клуб кога веќе си има изградено реноме?..тоа вие исто кога пишевте за Меси да оди во Англија за да докажел дека е најдобар играч а всушност ниту еден клуб во Англија не е на нивото на Барселона..не е будала да се спушти од коњ на магаре за да му докажи на некојси хејтери од интернет..чоекот си има име и титули зад него што е најбитно.[DOUBLEPOST=1476915413][/DOUBLEPOST]

Не знам дали си сериозен или играш мајтап ама Манчестер Сити како екипа игра препородено откако тој дојде на клупата и делуваат многу сериозно,веднаш се почуствува разлика дека токму Гвардиола е на клупата и тоа ќе си видиш по самите резултати на крајот на годината каде 100% сум сигурен дека ќе освојат ПЛ, освен ако не му се случат триста пиздарии со повреди.
Во право си не е мерило мечот пред 2 недели. Барса беа очајни и се во слаба форма моментално, тоа што Гвардиола им зел посед во првото полувреме не е нешто за фалење, со оглед на тоа дека е тренер на најбогатиот клуб во светот. За ова може да се фали Рајо на Пако Хемез. Браво, да беше воден од Анчелоти ќе ја избацеше во аут топката и чао пријатно. Вината околу ризичните пасови, пасовите на голманот а ла Чави и глупиот црвен картон е во тренерот. Не може да биде фален за тики-таката, а за грешките кои произлегуваат од таа филозофија да им се префрла на играчите. Секако уште е рано да се оценува неговата работа, и јас мислам дека ќе земе ПЛ, иако би сакал тоа да биде Клоп.

Генерално околу неговата работа има многу преценувања и потценувања. На форумов преовладуваат потценувањата, додека во медиумите е обратно.
Според мене константно е во топ 5 тренери, но е далеку од Чоло т.е. не е убедливо најдобар тренер во светот 7-8 години наназад, како што труби секој втор новинар.

п.с. Не замерувај што реплицирам после 2 недели на интернет експлорер сум хехехехехехехе
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489


Памтам во 2009 кога играше Манчестер против ЦСКА ја прочитав статистикава дека 3 години немал клин шит и скролам на Инстаграм да видам дека уште е "жива" :pos:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom