UEFA Champions League 2015/2016

Член од
23 август 2010
Мислења
38.126
Поени од реакции
107.375
Па ги плеснаа бе. Тепаа 2-1 и пенал утнаа. Атлетико офанзивно не створи ама апсолутно ништо овој натпревар. Ама Баерн го изгуби двомечот првиот натпревар. Али конкретно за натпреваров во право е човекот.
Е како да играат на Алијанц бе брат? Да се отворат и 30 гола да примат? Факт е дека денес не изиграа најдобро во одбрана, барем не во овие 60тина минути што ги гледам од репризава, ама и не може да очекуваш да створат 10000 шанси кога имаат активен резултат од првиот меч и кога противник им е Баерн Минхен. Нормално дека шансата ќе си ја бараат од контри, што впрочем и им успеа денес.
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Кој кур,и Атлетико пенал промашија па што?..или ајде дека не беше регуларен не се важи?..и викаш ги плеснаа?..епа ајде оди види кој игра во финале и дојди тука пак пиши ми дали ги плеснаа или не.

ЗНачи чоекот беше убеден дека Баерн ќе ги елиминира Атлетико и онака со потценвање ги земаше нашите коментари како демек тој стручњакот,затоа него го тагнав и му напишав да не се крева дотолку бидејќи Атлетико не е шогоде екипа собрана со играчи од улица...
Ама ти пак си продужаваш да измишљаш....

Никој нигде не пишал дека Баерн сигурно ќе ги елиминира Атлетико.НЕМА таков пост...Не сфаќам зашто лажеш освен наравно да го фураш филмот пошто денес ни еден друг аргумент не ти иде у корист на тоа ти што го збореше.

Да паднеше третиот гол ќе се криеше сеа ко пиче.

Во сите постови сегде јасно кажав дека се врвна екипа која заслужено ќе игра финале.Незнам од кај потребава да извртуваш работи коа најпоштено и тебе ти пишав што е како е.
 
C

Castiel

Гостин
Е како да играат на Алијанц бе брат? Да се отворат и 30 гола да примат? Факт е дека денес не изиграа најдобро во одбрана, барем не во овие 60тина минути што ги гледам од репризава, ама и не може да очекуваш да створат 10000 шанси кога имаат активен резултат од првиот меч и кога противник им е Баерн Минхен. Нормално дека шансата ќе си ја бараат од контри, што впрочем и им успеа денес.
Не бе не ми беше поентата дека требаше офанзивно да играат. Ама реално надиграни беа денес. Ова им беше еден од полошите натпревари што ги имаат изиграно. Само Џони малку претерува со фановиве на Баерн. Барем за со Атлетико не беа шлајм и арогантни ко што знаат да бидат. :D
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Да паднеше третиот гол ќе се криеше сеа ко пиче.
Добро ајде така нека е ,и за ова да си прашам само
Кога јас сум се криел ко пиче тука во било која дискусија?...

Нормално никогаш бидејќи пред утакмица не се кревам и никогаш не ни сум се кревал за било која екипа дека ќе победи освен лани Севиља против Днипро финалето на ЛЕ каде се курчев пред натпревар дека Севиља лесно ќе добие ..
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.126
Поени од реакции
107.375
Добро ајде така нека е ,и за ова да си прашам само
Кога јас сум се криел ко пиче тука во било која дискусија?...

Нормално никогаш бидејќи пред утакмица не се кревам и никогаш не ни сум се кревал за било која екипа дека ќе победи освен лани Севиља против Днипро финалето на ЛЕ каде се курчев пред натпревар дека Севиља лесно ќе добие ..
И не доби лесно. :D
 

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
3.306
Поени од реакции
10.320
Никад да не освоиш више трофеј ти ебам пепот мртов, тимот им го еба.Цццц каква гнаса од тренер органски не можам да го смислам.Сета среќа од догодина Анчелоти ќе ги води па ќе може на раат да ги глеам германциве.Го замразев клубот ради ова копилево.Иначе Баерн згазија утакмицава, ама изгледа си ја имаа потрошено среќата со Јуве :D
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.126
Поени од реакции
107.375
Леле Чоло што му напраи на тој помошникот негов, или што и да е :pos::pos::pos::pos: Еееј да ти ебам забеганото човече, од земја ќе го акнеше. :busi:
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.094
Поени од реакции
9.679
Џони инат :)

За доброто на фудбалот се надевам дека тим како Атлетико нема да освои ЛШ. Никогаш! Амин!
Херојски, крв плукале, гомна јаделе им се мочам у тоа ропачкиот фудбал.
Вечерва со ништо не заслужија пласман во финале, а и судијата што не им прогледа низ прсти. Многу сумљив гол(офсајт?) ,непостоечки пенал и еден куп други работи. Чакир, ти ебам јаничарот гнасен.
Убо рече бугарот ,го препозна сограѓанинот циган.
Голот беше чист. Пеналот ете го промашија. Кои се тие други работи? Со што не заслужи Атлетико да помини?
 

gade

Augustus
Член од
12 април 2008
Мислења
4.840
Поени од реакции
5.120
Ајде Чоло мајсторе освојувај ЛШ и остани си во Милано, како што направи Мурињо 2010 во Мадрид. :icon_lol: Наш човек си, треба и со нас да освоиш ЛШ.

Иначе ја гледам репризата моментално, иде на Арена1, сеа ќе почне второ. Го видов пеналот на Милер и баш ми текна да искоментирам околу пеналите. Значи, факт е дека лесно е да се каже: еј абе пенал е ова, нема што да се дискутира, мора гол да падне..., а секако друга е реалноста, али мене баш не ми е јасно кој кур е во задње време што вака млитаво ги шутираат пеналите, и тоа повеќето фудбалери, не конкретно некој. Абе порано Лампард ќе ти дојдеше на 11 метри, се залетува ја пука со сета сила, па таа топка ни Свети Илија не може да ја одбрани, ако случајно голманот ја погоди страната и Лампард ја шутне пониско со се него ќе влезе у гол. Исто и Тоти да речеме, доктор за пенали. Овие сеа глеам Хазард шутира со 20 на саат, голманот комотно може да ја промаши страната, да стане, кафе да се напие и да се фрли на другата страна и да одбрани. Роналдо порано јако ги пуцаше сеа по земја ги шутира, затоа и му е расипана мислам статистиката на погодени пенали. Нејмар не го коментирам, никад не би му дал пенал да пуца.

Секоја чест за Атлетико, ги исфрлија двата најдобри европски клубови, дефинитивно мора да ја освојат титулата годинава.
Многу ме нервира во последно време што сите прават еден чекор стоп пред да шутнат.
Шутни бре машки, да му ебам мајката, не туку прави финти.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.493
Поени од реакции
62.253
Зашто не ги шутираа пеналите по средина, никад нема да ми биде јасно...
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.053
Поени од реакции
17.735
Ајде Чоло мајсторе освојувај ЛШ и остани си во Милано, како што направи Мурињо 2010 во Мадрид. :icon_lol: Наш човек си, треба и со нас да освоиш ЛШ.

Иначе ја гледам репризата моментално, иде на Арена1, сеа ќе почне второ. Го видов пеналот на Милер и баш ми текна да искоментирам околу пеналите. Значи, факт е дека лесно е да се каже: еј абе пенал е ова, нема што да се дискутира, мора гол да падне..., а секако друга е реалноста, али мене баш не ми е јасно кој кур е во задње време што вака млитаво ги шутираат пеналите, и тоа повеќето фудбалери, не конкретно некој. Абе порано Лампард ќе ти дојдеше на 11 метри, се залетува ја пука со сета сила, па таа топка ни Свети Илија не може да ја одбрани, ако случајно голманот ја погоди страната и Лампард ја шутне пониско со се него ќе влезе у гол. Исто и Тоти да речеме, доктор за пенали. Овие сеа глеам Хазард шутира со 20 на саат, голманот комотно може да ја промаши страната, да стане, кафе да се напие и да се фрли на другата страна и да одбрани. Роналдо порано јако ги пуцаше сеа по земја ги шутира, затоа и му е расипана мислам статистиката на погодени пенали. Нејмар не го коментирам, никад не би му дал пенал да пуца.

Секоја чест за Атлетико, ги исфрлија двата најдобри европски клубови, дефинитивно мора да ја освојат титулата годинава.
Брзината со која се движи топката при изведувањето на пеналот нема врска со квалитетот на неговото изведување. Лампард е исклучок од правилото бидејќи човекот имаше ептен квалитетен силен шут па можеше да си дозволи да ја пуца и да биде сигурен дека ќе биде во рамките на голот.

Едноставно не постои утврден начин за тоа како правилно се шутираат пенали, се зависи од конкретната ситауција. Дел Пиеро кога редовно ги изведуваше пеналите во Јуве секогаш шутираше различно. Некогаш полека едноставно ќе го фрли голманот на другата страна, некогаш ќе ја шутне високо горе во аголот да не може да помисли да ја одбрани, а некогаш пак едноставно ќе ја даде ептен прецизно во страна па и да ја процени голманот ништо од бизнисот. При изведување пенали 99% од работата е во рацете на изведувачот.

Инаку конкретно денес Милер и Торес очајно ги шутираа пеналите и двајцата најлошо што може.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.176
Поени од реакции
21.289
Иначе за Румениге судијата е крив и тој се чувствува измамен од него.

http://www.welt.de/sport/fussball/champions-league/article155022754/Rummenigge-fuehlt-sich-vom-Schiedsrichter-betrogen.html

Значи секојпат ко ќе губит Баерн судијата ги измамил. Во Бундеслигата успееа затоа што сега судиите се плашат да судат против нив ама во Европа сеуште не се до тука стасани.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom