UEFA Champions League 2015/2016

Член од
7 септември 2014
Мислења
3.430
Поени од реакции
2.113
Таман си е Трап, единствен е со еден гол примен зато е и одбран, најблиску Облак мислам дека му беше на Атлетико голманот.
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
А зошто нема ниеден играч на Барса не ми е јасно
 
R

red.devil

Гостин
А кој треба да е на местото на Трап според вас ?
Тер Штегер. Јес да напраи една катастрофална грешка против Рома ама пак на другите натпревари ги спасуваше од бламажа на Барса, поготово против Леверкузен.
Едит: И тоа на двата натпревара.
 
Член од
7 септември 2014
Мислења
3.430
Поени од реакции
2.113
Тер Штегер. Јес да напраи една катастрофална грешка против Рома ама пак на другите натпревари ги спасуваше од бламажа на Барса, поготово против Леверкузен.
Едит: И тоа на двата натпревара.
Пак ке речам Трап е на прво место клаен заради најмалце гола примени, не можи Тер Штеген да е пред него, тие се критериумите.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
1.942
Поени од реакции
1.750
Валекано > Ливерпул

Ова шпанскава лига ептен била изедначена.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.551
Поени од реакции
52.343
English clubs only won 7 knockout ties in the CL over the last three years - and 6 of them was won by Chelsea.

Pride of England
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
еден полуфиналист и два четвртфиналисти од најјаката лига во последните 3 години

а све би било поразлично ако не играа за божик и не се чуваа за во домашното првенство :kafence:
 
Член од
7 септември 2014
Мислења
3.430
Поени од реакции
2.113
Нема да знајте во која дупка да се пикните :icon_mrgr:
Мертесакер против Суарез :rolleyes: едвај чекам.
Предност ви е само Чех, кошмар му е на Меси не мора него да го чувате :P
 
Член од
5 декември 2014
Мислења
379
Поени од реакции
384
многу се двоумам дали да акнам 100 евра на Барса шампион на 3.5 квота...
да не беше ова со Пеп и повредите на Баерн сигурно немаше али сеа е олеснителна околност за првпат да имаме тим што ја одбранил титулата.
 
Член од
7 септември 2014
Мислења
3.430
Поени од реакции
2.113
И јас мислам дека Барса ќе ја одбрани титулата, и не само титулата, тројна круна ќе земи пак.
Ама во ЛШ не вреди да се игра таков коеф. секој натпревар е како финале и најнеочекуваното можид а се случи, мене Псж ми се фаворити од сенка ова година, во Франција си ја завршија работата сега сите сили тука ќе ги насочат, зрел тим се, имат одлични играчи, добра клупа и многу добар фудбал играт.
И Атлетико се тука со нив, тие две екипи мислам дека ќе стигнат далеку во ЛШ а зошто да не и да освојат.
 
Член од
5 декември 2014
Мислења
379
Поени од реакции
384
И јас мислам дека Барса ќе ја одбрани титулата, и не само титулата, тројна круна ќе земи пак.
Ама во ЛШ не вреди да се игра таков коеф. секој натпревар е како финале и најнеочекуваното можид а се случи, мене Псж ми се фаворити од сенка ова година, во Франција си ја завршија работата сега сите сили тука ќе ги насочат, зрел тим се, имат одлични играчи, добра клупа и многу добар фудбал играт.
И Атлетико се тука со нив, тие две екипи мислам дека ќе стигнат далеку во ЛШ а зошто да не и да освојат.
Секако дека е ризик но и покрај за добивката ми додава и на додатна возбуда тоа, нешто што го практикувам од Европското 2012 кога пробувам да ги типувам шампионите и до сеа супер ми иде(секако во различни фази од натпреварувањето), ги погодив Шпанија и Германија, во Лш Баерн во 2013, Реал го утнав прехлани и Барса ги фатив лани.
Псж не ги гледам како сериозна закана по Барса, бидејќи офанзивата им е најсилна страна и ќе играат отворено со нив, а со тој пристап освен Баерн не гледам друг тим да има капацитет да се надигрува. Атлетико се инфериорни во меѓусебните со Барса сезонава, Челзи да не ги ни спомнувам, Реал со Зидан е многу сомнително дека би пружиле силен отпор, Јуве со постабилен тим беше надигран лани, Сити немаат шанси, а Арсенал е Арсенал.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom