UEFA Champions League 2015/2016

Morgan Freeman

Немодератор
Член од
23 април 2010
Мислења
2.922
Поени од реакции
4.370
Сега и да сака не може да игра со Демикелис , го зедоа Отаменди . Овие трансфери на Сити потсетуваат на тие на Барса кога ги пополнивме сите дупки во составот (голман-Браво и Тер Штеген , одбрана-Матје и Верма и напад).
На Сите малку му беше потребно , поквалитетна замена на Навас(Де Брујне) , одличен централен одбранбен , партнер на Компани(Отаменди) како и Стерлинг кој одлично се вклопи.
Де Брујн замена на Навас? Не ми изгледа баш дека ќе е така.
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.383
Поени од реакции
7.305
Де Брујн замена на Навас? Не ми изгледа баш дека ќе е така.
Мислиш дека ќе е подобро на местото на Силва?[DOUBLEPOST=1440869960][/DOUBLEPOST]
Де Брујн замена на Навас? Не ми изгледа баш дека ќе е така.
А грешно си ме сфатил , нормално Навас ќе биде замена од клупа на Де Брујне .
Поентата ми беше дека е земен да го смени Навас во прв тим.
 
Член од
7 септември 2014
Мислења
3.430
Поени од реакции
2.113
Малце се глупи муабетите дека на Сити ако му се повределе клучните играчи немало да знат кај терат... па на секој клуб ако му фалат клучните играчи нема да знат кај терат, ако се повреди Меси , Нејмар и Барса нема да знај кај тера така ако гледаме. Моментално сите играчи на Сити се здрави прави и газат за понатаму ке прајме муабет тогаш не сега.
Негредо е неподвижно дрво, труп шо го лажат од дома дека знај фудбал да игра дури и Крауч ке го клам како подобра опција од Негредо не пак Бони
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.109
Поени од реакции
20.948
Негредо е неподвижно дрво, труп шо го лажат од дома дека знај фудбал да игра дури и Крауч ке го клам како подобра опција од Негредо не пак Бони
:pos:
Негредо може предавања по фудбал да им држи на премиерлигашките напаѓачи.
 

MkDon

Valencianista
Член од
22 септември 2008
Мислења
1.580
Поени од реакции
3.007
Малце се глупи муабетите дека на Сити ако му се повределе клучните играчи немало да знат кај терат... па на секој клуб ако му фалат клучните играчи нема да знат кај терат, ако се повреди Меси , Нејмар и Барса нема да знај кај тера така ако гледаме. Моментално сите играчи на Сити се здрави прави и газат за понатаму ке прајме муабет тогаш не сега.
Негредо е неподвижно дрво, труп шо го лажат од дома дека знај фудбал да игра дури и Крауч ке го клам како подобра опција од Негредо не пак Бони


Ова не го може некој кој од дома го лажат дека знае да игра фудбал.
 
Член од
7 септември 2014
Мислења
3.430
Поени од реакции
2.113


Ова не го може некој кој од дома го лажат дека знае да игра фудбал.
се дешава :D
и Рамче наш му даде ваков гол на Барселона и тоа во полуфинале то не го прај добар фудбалер
Чарли Адам нас од центар гол ни даде па шо:D
шала на страна Негредо ми е многу тромав не дека е до толку лош фудбалер ама јас не би споредила со некој од топ напаѓачи
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
ZAsto se posra u premier liga ondak?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Негредо се посра во Премиер Лигата?..колку што памтам одлично играше во Сити и реши неколку натпревари..сега не знам дали за друг Негредо пишуваш
 
Член од
13 март 2011
Мислења
1.939
Поени од реакции
1.930
Негредо се посра во Премиер Лигата?..колку што памтам одлично играше во Сити и реши неколку натпревари..сега не знам дали за друг Негредо пишуваш
Se smesav i ja nesto, ama na pocetok dobar bese posle nekako padna se izgubi. Ali ne se posra, moja greska


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Факт е дека Сити има страшен спој на индивидуалци, не ме јебете дека стари биле Компани и Туре, напротив, се наоѓаат во годините кога фудбалерите се најзрели за титула.

И лани имаа според мене најјак тим во ПЛ (да, појак и од Челзи, ама факторите Мурињо vs Пелегрини имаа улога), сега не само што имаат најјаки индивидуалци во ПЛ туку во тој поглед се на ниво со големата тројка Реал, Барса, Баерн.

Секаде се добро покриени освен можеби на бековските позиции, каде лево имаат два реално просеци а десно Забалета не игра луди сезони ко претходните, Сања е непознаница. Можеби и нема асална замена за Агуеро напред, но кога ќе сумираш конкуренцијата за составот е страшна. Ако заебат и не освојат ПЛ и не направат успех во ЛШ (тука подразбирам полуфинале), се знае дека кривицата е до неписмениот на клупа.
Сања непознаница, 3 сезони додека беше во Арсенал најдобар десен бек во лига и стандарден репрезентативец башка срзонава игра одлично иако е веќе во години

Sent from my ST21i using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom