UEFA Champions League 2014-15

Кој ќе освои ЛШ?


  • Вкупно гласачи
    118
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Ciudad Juarez

rothschild
Член од
18 март 2015
Мислења
385
Поени од реакции
403
Барса,Реал,Баерн,Јуве.

Мислам дека Барса уште во Париз ќе извади поволен резултат.
Реал ако ја поврати формата ќе го мине Атлетико.
Баварците очекувам да дробат.
Јуве мислам дека ќе ги мине Монако со најмногу 1 примен гол во двомечот
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.095
Поени од реакции
16.291
I Silva i Motta mislam deka nema da igraat na prvata,a Lukas e neizvesen,isto i Aurier.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Само Ибра и Верати. За повреди не знам али поради картони само Верати и Ибрата
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
комедија ќе биди на Висенте Калдерон...сигурно Атлетико ќе излезат како допинговани и ќе маваат по си живо диво..типувам над 5,5 жолти картони за Атлетико :D

Да се потсетиме на можеби најдобриот и најсилниот пресинг во историјата на фудбалот..цел живот ќе го памтам овој натпревар поради ненормалното трчање на Атлетико и немоќта на Барселона...не верувам дека можат ова да го повторат,овој натпревар беше совршенство за нив
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
комедија ќе биди на Висенте Калдерон...сигурно Атлетико ќе излезат како допинговани и ќе маваат по си живо диво..типувам над 5,5 жолти картони за Атлетико :D

Да се потсетиме на можеби најдобриот и најсилниот пресинг во историјата на фудбалот..цел живот ќе го памтам овој натпревар поради ненормалното трчање на Атлетико и немоќта на Барселона...не верувам дека можат ова да го повторат,овој натпревар беше совршенство за нив
Не беше до Атлетико, до Барса беше. Нека дојдат сега да играат пресинг, десетка со кромид не им бега :uzi:
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
ПСЖ-Барса ако не се лажам ПСЖ на првата утакмица се без Верати Мота и Ибра,такашто ќе им биде доста тешко,ако Барса таму оствари добар резултат реваншот ќе биде многу тежок за ПСЖ и мислам дека ќе испаднат ако Барса ја задржи оваа форма до тогаш.

Атлетико-Реал тука нема многу дебата,крвава двобој,може и до пенали да дојде искрено...

Монако-Јуве додека не ги потценат Јуве Монако ќе биде во ред.

Порто-Баерн тука јасно е дека ќе пројдеме,Порто игра убав фудбал,тоа ни одговара,нема да е џабе али ако изиграме на ниво ќе пројдеме без проблем.

Полуфинале:

Атлетико-Баерн
Барса-Јуве

Финале Баерн-Барса
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.172
Поени од реакции
1.037
Уште сега да ни го дадат трофејот нема да е на одмет :kezec:
 

ADP

Член од
5 јули 2012
Мислења
3.495
Поени од реакции
2.304
ПСЖ-Барса ако не се лажам ПСЖ на првата утакмица се без Верати Мота и Ибра,такашто ќе им биде доста тешко,ако Барса таму оствари добар резултат реваншот ќе биде многу тежок за ПСЖ и мислам дека ќе испаднат ако Барса ја задржи оваа форма до тогаш.

Атлетико-Реал тука нема многу дебата,крвава двобој,може и до пенали да дојде искрено...

Монако-Јуве додека не ги потценат Јуве Монако ќе биде во ред.

Порто-Баерн тука јасно е дека ќе пројдеме,Порто игра убав фудбал,тоа ни одговара,нема да е џабе али ако изиграме на ниво ќе пројдеме без проблем.

Полуфинале:

Атлетико-Баерн
Барса-Јуве

Финале Баерн-Барса
Odi be do kraj BAYERN sampion.. tolku navivacki zboris. Cekajte ke vidime ;)
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Пак ќе кукаат во фан клуб Реал, и пак ќе се смееме...

:pos:
Конечно пост што дава надеж, затоа што минатите пати кога го пиша истото испадна добро за Реал. :sneaky::sneaky::sneaky:

Би било интересно кога Мурињо би налетал на тренер кој е поголем фанатик од него, и на екипа која е максимално мотивирана. Ми се чини дека средниот ред на Челзи е премек за Атлетико. А Реал глатко би испаднал против Баерн.
http://forum.kajgana.com/threads/uefa-Лига-на-шампиони-2013-14.70129/page-529#post-6543123

Арно испадна Реал од битката за титулата во Примера, можат да се посветат на Лигата на Шампиони...

:pos:
http://forum.kajgana.com/threads/uefa-Лига-на-шампиони-2013-14.70129/page-494#post-6539708

Инаку Реал вечерва добива, и тоа неколку голови во својата мрежа.
http://forum.kajgana.com/threads/uefa-Лига-на-шампиони-2013-14.70129/page-575#post-6568518

Се надевам ќе се повтори. :kafence:
 

Ciudad Juarez

rothschild
Член од
18 март 2015
Мислења
385
Поени од реакции
403
ПСЖ-Барса ако не се лажам ПСЖ на првата утакмица се без Верати Мота и Ибра,такашто ќе им биде доста тешко,ако Барса таму оствари добар резултат реваншот ќе биде многу тежок за ПСЖ и мислам дека ќе испаднат ако Барса ја задржи оваа форма до тогаш.

Атлетико-Реал тука нема многу дебата,крвава двобој,може и до пенали да дојде искрено...

Монако-Јуве додека не ги потценат Јуве Монако ќе биде во ред.

Порто-Баерн тука јасно е дека ќе пројдеме,Порто игра убав фудбал,тоа ни одговара,нема да е џабе али ако изиграме на ниво ќе пројдеме без проблем.

Полуфинале:

Атлетико-Баерн
Барса-Јуве

Финале Баерн-Барса

4-1 за Баерн Баерн Шампион
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
ПСЖ - Јувентус ми е животна желба финале да играат
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom