UEFA Champions League 2014-15

Кој ќе освои ЛШ?


  • Вкупно гласачи
    118
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
25 додири на Јуве со топката за вториот гол против Борусија ----> http://streamable.com/ymuy
Леле тики-така :D

Три пати со клизач спасуваат пас, три пати назад враќаат топка, две дугачки топки, премногу долго ја држат топката. Далеку од тики така и далеку од само 25 допири :)
Тоа не го менува фактот дека убаво ги изиграа ама тики така :D
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Леле тики-така :D

Три пати со клизач спасуваат пас, три пати назад враќаат топка, две дугачки топки, премногу долго ја држат топката. Далеку од тики така и далеку од само 25 допири :)
Тоа не го менува фактот дека убаво ги изиграа ама тики така :D
Некој од Индија го имат ставено видеото.:icon_mrgr:
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.831
Поени од реакции
10.144
Некој од админиве ме помилува, ама не сум бе Верушевски ја не мораше :D
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
ПСЖ има поголеми шанси да помине без Ибра, зошто он е искомплексиран од Барса..

Порто ми се симпатична екипа уште од летото и како тоа го склопуваа овој тим со тренер кој знае да води група од млади играчи и да вади најдобро од нив. Ако успеат да не примат гол на Драгао, според мене ќе имаат добри шанси да го избацат Баерн.

на Ел Мадриљеното сакам да има продужетци и да се истрошат двете екипи :D

Монако сезонава ме потсетува на Малага 2012/13, екипа што повеќе се фокусира на својот голот отколку на противничкиот и стрпливо си ја чекаат шансата. Јуве фаворит, го добија противникот што мислам дека сите го посакуваат, ама ќе треба повеќе да се испототат отколку против Дортмунд кој незнаеше кај тера.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.914
Барса - ПСЖ
Атлетико - Реал (ќе се решава на пенали)
Порто - Баерн
Јувентус - Монако (сите го посакуваа,но против таков бункер не сум сигурен дека Јувентус толко лесно ќе помине)
а зашто мислиш дека јуве не знае да игра против бункер.. Сите екипи во Италија ни играат катанаџо...
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.435
Поени од реакции
5.392
ПСЖ-Барселона
Атлетико М-Реал М
Порто-Баерн М
Јувентус-Монако

:kruna:
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Јувентус ќе го згази Монако и во двата дуели. Монако треба да бидат радосни доколку успеат да ја затресат мрежата на Буфон барем еднаш и во двете пресметки
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.794
Поени од реакции
24.057
Толку им беше на Монако, им се падна лесен противник во 1/8 финале, пројдоа, и мислам дека треба да бидат задоволни со 1/4 финале.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.493
Поени од реакции
80.553
Арсенал ептен беше отворен против Монако и тоа им се удри од глава, додека Јувентус и против слабата Борусија играше пак пред својот гол. Не верувам дека ќе идат како мува без глава да напаѓаат, примарната цел на Јуве во овие натпреварувања е секогаш да НЕ примат прво гол, потоа гледаат да дадат некој.... типична италијанска тактика

ПСЖ - Барса
Реал
- Атлетико (после продолжетоци)
Баерн - Порто
Јуве - Монако
 
Последно уредено:
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.831
Поени од реакции
10.144
Монако се само просечна екипа. Тоа што ние не сме кадарни да играме на тактички план е друга приказна. Ќе ги помине Јувентус ко од шала
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.046
Поени од реакции
17.711
Ако и Јувентус ги потценат Монако како што тоа го направија Арсенал тешко им се пишува.

Навивам за финале Бајерн-Барселона. :)
Јувентус да беше Арсенал секоја сезона 4ти ќе завршуваше.

:tvg:
 
Член од
14 декември 2013
Мислења
4.157
Поени од реакции
10.994
А Арсенал да беше Јувентус ќе местеше утакмици:masa:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom