UEFA Лига на шампиони 2013/14

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
Анчелоти лани ме импресионираше со тоа што успеа да го среди ПСЖ и покрај сите очекувања за дебакл на тој дрим тим, скрои одлична одбрана и среден ред ама пак против Барса (до душа и со многу среќа против него) не успеа да помине, Барса која после тоа беше декласирана од машинеријата на Баерн.
Се согласувам со тебе за одбраната и мислам дека ниеден не е достоен за Реал освен можеби Варан, дечкото има страшен потенцијал ама ваљда стагнираше поради повреди ако не грешам и никогаш не ми било јасно како Реал со толкав буџет не може да си дозволи еден Тиаго Силва пример?

Псж ти изгледал солидно и консолидирано во одбрана баш поради Тиаго Силва! Дечкото е звер, интелегентен одбрамбен играч што е способен цела одбрана да ја држи заедно иако можеби партнерите не му се нешто нај нај. Човекот е штета што нема да освои некоја посериозна титула а го заслужува тоа.

Не можам да најдам клипче од првата утакмица каде имаа контра Челзи и овој беше сам против Хазард кој водеше топка и ваљда Торес утрчуваше од позади и дечково успеа да ја пресече топката и да спаси сигурен гол.

НИКОГАШ НЕМА ДА ГО ПРЕЖАЛАМ ИГРАЧОВ!

За Карло да си постави перфектна одбрана му треба некој лидер таму позади а Реал таков нема а и не е баш до Карло, дефанзивците на Реал не се нешто нај нај, тешко некој да може цела сезона да ги држи на ниво.
 

Jaqen H'ghar

Faceless man
Член од
25 март 2009
Мислења
1.077
Поени од реакции
1.271
Не се летајте. Реал го нема Клоп на клупата, односно нема на клупата тренер кој ќе оди со против-игра да ја добие утакмицата. Карло, под претпоставка дека ќе тера како што тераше цела сезона, ќе оди да наметне свое темпо, а тоа против така-вака играна од Германци ќе биде самоубиство од старт.
Ова можеше и скратено да го напишеш: Срање сме ние ама и вие сте срање со тика така.

Така да од тоа што ве гледав против Дортмунд и дома можевте да примите гол само немаше го Лева напред да даде последен пас или гол. Многу лесно ве поминуваа играчите на Дортмунд. Не сме ни ние подобри, никаква динамичност , креативност, мотивација(Робен, Манџо и Милер само играат) . Неверувам дека вие ќе освојте Ла Децима ниту пак ние Ла Сикстима(или Секстима) :pos:
 
Член од
14 август 2012
Мислења
1.705
Поени од реакции
738
Варан,Варан е за лидер на одбрна треба да игра почесто и за година две ке биде новиот Тиаго Силва

Sent from my ST21i using Tapatalk
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Денес играат пошто мора да се игра,али не се сеќирај сите играчи ќе бидат здрави и спремни за против вас...

Ја реков вие сте фаворити,па еве покажето го тоа на теренот против нас...
абе не можевте да чувате 3 гола негатива 11 на 11 и го ставивте вашиот на пола сат пред крај, не е фер (n)

генијална одлука на Пеп беше купувањето на Лева уште во јануари иначе ќе му вратеше Клоп за петардата на Мурињо и тоа домашен терен :icon_lol:
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Gledam nesto se bunite za odbranbenite igraci a za toa moze da pomogne Juve so nivnata granitna odbrana.Definitivno treba da odrzat nekoj cas.

Predator e ekspert za taa rabota.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.878
Поени од реакции
84.182
@Jack Nolan Пиши нешто на темава и нашиов дуел да биде популарен на темава од Бајерн и Рејал до збор не можеме да стигнеме :(
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.338
Ни Бајерн ни Рејал нема да сакаат да тепаат зошто знаат што ги чека во финале :sneaky:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom