UEFA Евро 2016 (квалификации)

ADP

Член од
5 јули 2012
Мислења
3.495
Поени од реакции
2.304
Ај разбирам ја тепавте Португалија на гости и да се кревате во облаци али до толку да се палите на победа против Арменија?
Da, se palime. Gi pobedivme portugalcite , imavme vodstvo protiv Danska se do krajot no zavri X , gi pobedivme Ermenija so odlicna igra, se do 40' protiv Srbija bevme podobar protivnik i zasluzivme poveke.

Imame igraci koi sto igrat vo Basel ( sampion na Svajcaria, ucesnik vo CH L ) - Shkelzen Gashi,Taulant Xhaka, Elseid Hysaj odlicen vo Empoli , Cana i Berisha ( Lazio ) , Agolli ( Qarabag ) odlicniot Lenjani ( RENNES ) Mavraj ( Koln ) Kukeli, Abrashi vo prvata Svajcarska liga Grasshoppers, Meha (Paderborn), Aliji ( Vaduz ), Cikalleshi , Balaj ( Split , Rijeka ) , dobar trener kako De Biassi , ima odlicna atmosfera kaj navivacite, i zatoa ova nasha reprezentacija gi obedinuva site Albanci kaj i da se :)

Ete taka, napravi sega komparacija so tvojata reprezentacija i so igracki kadar, trener, navivaci, rezultati , pozz..
 
Последно уредено:

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
Ај разбирам ја тепавте Португалија на гости и да се кревате во облаци али до толку да се палите на победа против Арменија?
Имаат за што да се радуваат, ние од таа Ерменија го јадевме 4-0, додека дома со гол од пенал во 95 минута едвај успевме да обезбедиме бод. Никој не ни е крив што сме тапа.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.169
Поени од реакции
15.967
Имаат за што да се радуваат, ние од таа Ерменија го јадевме 4-0, додека дома со гол од пенал во 95 минута едвај успевме да обезбедиме бод. Никој не ни е крив што сме тапа.
A шо е споредбиве со мак репрезентација, има некој директен ривалитет па ќе си ги мериме на кого е поголем?
 
Член од
7 јули 2013
Мислења
1.462
Поени од реакции
9.180
Добро бе сериозно има Македонци кој се радуваат на победите на Албанија? :facepalm:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Nro
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.582
Јас најискрено не знам што ги осудувате луѓето што се радуваат на успесите на Албанија. И Гибралтар да го тепаа денес сеедно, за радување е работата. Одлични се во квалификацииве, пишаа погоре кои се резултати ги остварија така да не знам што е проблемот со тоа што се радуваат.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Абе кај се радува Џони Вајсмилер, пишаното е повеќе од гнев и за плачење зошто ние сме катастрофа, ајде Босна ја проголтавме некако ама една Албанија заглавена од Хоџа не претрка. Се радувал бе... Ај да продужиме да бидеме игнорантни ако не.
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.013
Поени од реакции
7.730
Значи нема збор за резултатите на Албанија. Сосема нормално е на нозе да е крената нацијата, посебно шо можи прв посериозен успех е во историјата на земјата спортски.
Малку ми е криво шо ние баш се обединуваме за други спортови а во фудбалот немаме бел ден видено.
Исто така сосема малоумно го оценувам ова што се обидуваат да ни се ситат нас како демек јас лично да не сакам да има фудбал во Македонија.
Душата ме боли што сме толку назад и на ниво со Андора и Сан Марино.
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Адвокатот асистира,полицаецот погодува.

:D
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.446
Поени од реакции
68.659
Кладба дека пак нема да се пласираат на Европско? :icon_mrgr:
Џабе имаат талентирана генерација :icon_mrgr:
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
абе ништо чудно и албанциве негде да се пласираат, само ние одиме надоле.. Од балканскиве земји само ние изгледа ќе останеме без настап на првенство... Една Ц. Гора со 300,000 жители имаше шанса преку баражот ама не успеа.. Она што сакам да кажам е дека сите репки од балканов идат нагоре само идеме ние надоле...[DOUBLEPOST=1427675196][/DOUBLEPOST]А и најтрагично и голема иронија е што најдобрите играчи што играат во нашата репка се албанци..[DOUBLEPOST=1427675625][/DOUBLEPOST]
Овој Кондогбија колку само добар играч е, и со Арсенал првата ме импресионираше еве го сега и за репрезентација си гази.
ќе го лапаме, ама тоа подразбира и заминуавње на Погба
 
Последно уредено:

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Исланд ги шиша и Холандија и Турција еј, ептен ги поштувам. Сакам и Северна Ирска да влезат, интересно тимче имаат, склоп на некои рандомци од Премиер Лига и Чемпионшип :)
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Кладба дека пак нема да се пласираат на Европско? :icon_mrgr:
Џабе имаат талентирана генерација :icon_mrgr:
Ќе ја имаат судбината на Босна. Ќе бидат најпријатното изненадување, ќе се пласираат али ќе бидат напунети таму. Кладба. :D
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Јас најискрено не знам што ги осудувате луѓето што се радуваат на успесите на Албанија. И Гибралтар да го тепаа денес сеедно, за радување е работата. Одлични се во квалификацииве, пишаа погоре кои се резултати ги остварија така да не знам што е проблемот со тоа што се радуваат.
Абе шо се радуваат на наш форум нека си пишат на некој нивни. Нивна земја е албанија, шо има да пишуваат овде, па уште десет пати истото и директно провоцираат.. ние сме најаки кај сте вие
 

Kajgana Shop

На врв Bottom