UEFA Евро 2016 (квалификации)

Џ

Џонтра Волта

Гостин
Знаев дека вакво нешто ќе им се задеси на Босанциве.
Се пласираа на Светско, таму како пички изиграа и толку мислат дека го фатиле господ за муда, готово не им треба сега ништо, ние сме Босна и игравме на СП. Ебати тоа просечниот балкански менталитет.
Кипар и Израел ќе им се пласираат, шупичку матер.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.443
Абе како можат англичаните да ги дотераат у ред навивачите до таа точка да буквално не смеат да станат на стадион?
Исто и у другите поголеми лиги, во Италија порано секоја втора сабота/недела на вечерните утакмици имаше толку чад што буквално не се гледаше утакмицата од ТВ, сега незнам кога последен пат сум видел такви сцени, камоли па фрлање бакљи во терен.
Ти одговорил Трупер, али ќе ти кажам и јас. Во Англија исти срања се дешаваа пред 20тина години, тепачки, влегување на стадион, курци палци... Закон брат, ЗАКОН. Стадионите во Англија и сам знаеш какви се, на 2 метра од теренот. Вака ако гледаме од страна логички би било таму да има највеќе инциденти. Ама законот вели дека слободно можеш да влезеш на терен, али после тоа што те очекува... Неверојатни се финансиските казни, а богами и затворските казни. Се добиваат огромни финансиски казни, доживотна забрана за идење на стадион и плус можни затворски казни во зависност од сериозноста на прекршокот.

На Балканот нит закон владее нит бутур, па затоа се дешаваат вакви работи.
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
Формацијата ја смени уште у 30та минута негде, со 3-5-2 почна ми се чини, па после 4-4-2, за сега да игра 4-3-3.
Не е до формацијата.
До пристапот кон играта е, ова е copy paste на утакмиците на Јуве во ЛШ последните две години, едноставно човекот нема храброст да превземе ризик, ако биде нешто биде, ако не здравје.
Не му се пишува добро ако не смени нешто, лесно за групиве, ама ништо нема да направат на европското.
па да, тоа и пишав - проба нешто да смени (формациски) ама ништо не се познаваше и понатаму Италија ја имаше истата лузерска филозофија. Не играше само 4-4-2 и 4-3-3, играше и 4-5-1.


значи без идеа е овој Конте, на прва по сериозна препрека тотално се изгуби човекот.
Незнам дали е до него или Буфон е таков, што беше она секој гол-аут Буфон да ја дава топката до најблискиот играч :facepalm:, барем да ја рогнеше и така беа згуснати во средина. Ранокија можеби најдобар, исто и Ел Шарави кога влезе се оправија малце и дојдоа до некоја шанса.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Ранокија можеби најдобар
Немој бе ќе ти ебат матер експертиве.
Изгледа не ја пратиш редовно Серија А темата.
Ранокија е убедливо најслаб штопер у лигата, ниво на Козенца е.
Исто и у фан клуб Интер. :icon_lol:
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.547
Поени од реакции
5.305
па да, тоа и пишав - проба нешто да смени (формациски) ама ништо не се познаваше и понатаму Италија ја имаше истата лузерска филозофија. Не играше само 4-4-2 и 4-3-3, играше и 4-5-1.


значи без идеа е овој Конте, на прва по сериозна препрека тотално се изгуби човекот.
Незнам дали е до него или Буфон е таков, што беше она секој гол-аут Буфон да ја дава топката до најблискиот играч :facepalm:, барем да ја рогнеше и така беа згуснати во средина. Ранокија можеби најдобар, исто и Ел Шарави кога влезе се оправија малце и дојдоа до некоја шанса.
Не бе, инструкции на Конте се тоа стрикно, колку и да е влијателен Џиџи, неможе сам да решава како ќе се започне нападот. :) А реално и не му се најјака страна исфрлувањата на Буфон...

Три години истото го практикуваше и во Јуве, тој му е стилот, сака да има посед и да не ја губи топката со дегажирање.
Мене не ми воопшто лош овој начин на започнување на напад, али клучен е играч како Пирло кој може да ја префрли топката на противничка половина со еден прецизен потег или па Верати.
Тешкотии има кога има некој ептен страшен пресинг, како со Баерн првата утакмица во ЛШ кога не излеговме од половина.
 

L.A

Член од
19 јануари 2014
Мислења
1.695
Поени од реакции
1.019
Ама и општо познато е дека играчите играат на едно ниво подолу за репрезентација
*Исклучок е Нејмар
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.410
Поени од реакции
42.664
Нема бе, скандал до скандал на Балканов. Нека не избацат сите од УЕФА и у курац, ебате нецивилизираниот народ.[DOUBLEPOST=1427490985][/DOUBLEPOST]Кејн 72ра дебитира за репрезентацијата, 73та деби гол постигнува. Ау, оваа е негова година. :cuc:

@Peja989 ме банираше од темата за ПЛ, па морав тука. :(
 
Последно уредено:

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Ибра...крал си е крал.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.047
Поени од реакции
57.271
Повторно прекинат натпреварот во Подгорица...
 
G

Goldie

Гостин
Има видео каде се гледа кога го удираат Комбаров ? Се ми се чини дека одглуми дека го удриле, промашија пенал а 0-0 при крај на натпревар па ајде да земеме вака лесни 3 бода.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.862
Поени од реакции
11.484
Три бода треба да земат уште при ударот со бакља во главата на Акинфеев во прва минута, не дури во 60 и некоја. А интересен дуел можеше да биде ова, али ете, има дебилчини на кои треба да им се забрани влез во стадион до крај на живот.

Иначе, топката да не го удри во носот Ибрахимовиќ? :D
И да, Кејн растура и никако не смее да го промени клубот на лето. И за него е добро, но ризично ќе биде и некој друг да го купува (без разлика дали Јунајтед, Сити, Ливерпул, Арсенал). Го памтиме случајот со Керол.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom