UEFA Евро 2016 (квалификации)

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.206
Поени од реакции
7.992
Па затоа ФФМ е одговорна. И за еден удар неможе играта да се прекине и да се дава службено. Незнам дали се сеќаваш, во УЕФА Champions League, играа Интер против Милан, и навивчите на Интер го удреа Нелсон Дида со бакл, Дида ја напушти утакмицата затоа што беше повреден, влезе на игра Абиати, утакмицата продолжи и после тоа Интер беше казнен со незнам колку утакмици без навивачи.
Мечот меѓу Интер и Милан беше прекинат при резултат 0-1 и Милан ја доби службено. Арно ама таму немаше никаква провокација претходно. Единствено навивачите на Интер беа испровоцирани од вкупниот резултат во моментот кој гласеше 0-3 (0-2 од првиот меч).
 
Член од
26 септември 2014
Мислења
21
Поени од реакции
6
Зошто кршевте автобуси и демолиравте автобуски станици вчера гојда едни лојосани?
Е овде си во право друже, зошто да се кршат автобуси и автобуски станици, ни јас оваа не разбирав!
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.274
Поени од реакции
78.922
Очекувам истото знаме да се појави на Градски на наредниве натпревари.
Не бе, тоа е многу слабо за кај нас, ние вообичаено многу поголеми курови примаме од тоа. Знамето со голема Албанија, очекувам по дифолт да го имаме. Што ќе биде плусот, е прашање.
 
Член од
26 септември 2014
Мислења
21
Поени од реакции
6
Понудено им беше и на друг ден да се игра пред празна публика, и тоа го одбиле.

Очигледен беше дека планот на Албанците е на не-фудбалски начин да земат 3 бода, исценирајќи хаос со евтини политички гомнарии.
Глупиве срби што се фатија на јадицата е друга работа.
Може да ми даваш факт за оваа? само молимте немој некој од србските медиуми, туку нешто по сериозно.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.234
Поени од реакции
41.545
znaci uefa presece, sluzbena pobeda za Srbija, ali i odzimanje na bodovite radi losata organizacija.
Albanija kazneta so 100 000 evra ...

edit, i srbite so ista paricna kazna.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
толку од "go dobivme kolata" ака 3:0 службена.
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Според sportklub и Србија е казнета со 100.000 евра
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.234
Поени од реакции
41.545
kaznava e za da go jadat i dvete zemji, ali nema logika da dades 3 boda i posle da gi odzemes, toa mi e smesno najiskreno, bolje da ja preigraa
Nego kako bese becks, gluposti sum zborel koga vikav deka albania 10000% ne ja dobiva sluzbeno ... :)
 
B

Beck's

Гостин
толку од "go dobivme kolata" ака 3:0 службена.
kaznava e za da go jadat i dvete zemji, ali nema logika da dades 3 boda i posle da gi odzemes, toa mi e smesno najiskreno, bolje da ja preigraa
Nego kako bese becks, gluposti sum zborel koga vikav deka albania 10000% ne ja dobiva sluzbeno ... :)

Некогаш треба да се биде фер иако во случајов се работи за Албанците. Овдека проработе политиката, едноставно ти прашај се себеси место Албанија да беше Франција или Германија.
Ја досега не сум имал можност да ги видам на дело УЕФА какви се иако имало често некои кои ги викнале УЕФА мафија.
Замисли ни во нашата никаква фудбалска федерација го нема ова, да влезам у терен да нападнам играчи и пак да победам со 3:0. А тоа што Албанците одбиле да играат би го направил секој при таков физички и психички притисок.
И Македонија да беше место Албанија вака ќе го јадеше, во случајот победи лобито и секогаш победува тоа. Мала држава у европски рамки особено во фудбалот што не сме никој фактор.
Реков треба да се биде објективен иако се работи за Албанците, сеа само се дава мотив плус за инциденти наредниот натпревар или на другите општо организирано од УЕФА.
Па тука кај нас за удрен голман со камен сите на форумот бараа Шкендија да се казни со 10 мечеви играње без публика или казнување на теренот, а замисли го сценариото да се десеше. Значи се лаже секој кој мисли дека политиката не е вмешана во фудбалот и тоа зборим Европскиот фудбал, УЕФА
Длабоко у себе знаете дека нема правдина у одлуката ама ај тоа е тоа...
Сеј но ту рацизм
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
И сега на крај може ли некој да објасни што славеа нашите мили и почитувани сограѓани во Тетово, Струга и Скопје? Ова на крај излезе како селфито на Груби. Штета само што целосно не ги дискфалификуваа од квалификациите. Требаше да ги остават да се играт „голема„Албанија дома.
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Замисли ни во нашата никаква фудбалска федерација го нема ова, да влезам у терен да нападнам играчи и пак да победам со 3:0.
Нормално дека не се случува во нашата федерација. Кај нас вие сте бели мечки, заштитени со најстроги закони. Така дозволено ви е и веење на знамиња со голема Албанија, смеете и со камења да фрлате по играчите, за националистички скандирања и навреди да не збоирме и на крај сето тоа за 1000 евра казна. Е тоа го нема во Европа, ве научија каква националистичка багра сте и затоа треба повторно да излезете и да славите зошто не ве исклучија комплет од квалификациите.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.303
Поени од реакции
4.694
Победа за Кристијано.

Иначе далеку од правда ова пресуда, Србија *победи*, нејзе и се дадени три гола, на Албанија и се одземени, во случај на ситуација со исти бода.

Службена за Србија???? WTF!!!!!!!
После пак нека гласат за Платини маму да му е...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom