UEFA Евро 2016 (квалификации)

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.206
Поени од реакции
7.991
Јас сум највероватно Зоран,
ме фатила некоја амнестија,
ништо не се сеќавам,
ни знам кој сум јас, ни зашто си ти,
ни што е државна и локална самоуправа,
ни што беше колективна одговорност!!! :pos::pos::pos:
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Една работа не ја разбираат - политика не се меша со спорт, па колку и да е такво поднебјето. Ама на кого ќе му кажете? На нација што вчера научи што е топка? Децата нивни не си играат со баскети, туку со пластични пушки и пиштоли, џабе се расправате.

Плус, што ќе кажете на изјавата на Џака и на уште неколку фудбалери. Се јачаа нешто после утакмица, не им дозволивме на Шкиите, Шкији (?!) да ни го земат знамето, упатуваат ниски провокации како да играат фудбал во маало, а не квалификации за ЕП. Кај им е професионалноста? Ако е така Србите најмногу треба да се курчат затоа што најмногу се оштетени, а сега читам дека да не биле Ивановиќ и Настасиќ, албанските фудбалери ќе преноќеле на стадион.
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Вообичаено твојата мајка мислам српски курви ставаме по транспаренти, како си заборавил...
Кај е сега модераторчето да го избрише мислењево на поганиов, па да му закачат бан? Активни бевте во бришење на мислења кога му реплициравме на Дарди.
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Да бре и за вас свее е нормално, натпреварот нека продолжи без публика, но играчите на Албанија јадоа бакли, столици, камења и пендреки по глава и све нормално е, нека продолжи играта без публика. Каде се болките, каде е таа траума што ја земаа играчите, каде е моралот за игра, ма немојте ве молам не зборувајте глупости. И како изјави капитенот на Албанија, Лорик ЦАНА, рече дека делегатот дојде во соблекувалната и не праша дали после цела оваа ситуација и траума можете да ја продлжете утакмицата, Албанскиот тренер Де Биаси велеше дека нема да ги ризикувам моите играчи, плус 4 играчи се повредени. Значи, најдбитното од оваа е дека делегатот не им рече декаа мора да играт туку ги праша дали можете да продолжете. Ова е плус за Албанија от оваа гледна точка.
Понудено им беше и на друг ден да се игра пред празна публика, и тоа го одбиле.

Очигледен беше дека планот на Албанците е на не-фудбалски начин да земат 3 бода, исценирајќи хаос со евтини политички гомнарии.
Глупиве срби што се фатија на јадицата е друга работа.
 
Член од
26 септември 2014
Мислења
21
Поени од реакции
6
Зошто не се прекина Шкендија-Вардар после ударот врз голманот на Вардар? И плус Вардар да ја добие службено?
Па затоа ФФМ е одговорна. И за еден удар неможе играта да се прекине и да се дава службено. Незнам дали се сеќаваш, во УЕФА Champions League, играа Интер против Милан, и навивчите на Интер го удреа Нелсон Дида со бакл, Дида ја напушти утакмицата затоа што беше повреден, влезе на игра Абиати, утакмицата продолжи и после тоа Интер беше казнен со незнам колку утакмици без навивачи.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.225
Поени од реакции
78.817

Знамето со „Голема Албанија“, кое беше причина за голем скандал на вчерашниот фудбалски натпревар во белград помеѓу Србија и Албанија, денеска можеше да се види во салата во Пеќ, каде што силите ги одмерија домашниот тим и Куманово, кој заврши со минимална победа на косовските кошаркари по едно продолжение.

Токму националистичките и иредентистички слогани на домашните навивачи беа причина што на крајот попушти концентрацијата на кумановци, кои примија кош буквално во последната секунда.
 
Член од
3 септември 2010
Мислења
5.711
Поени од реакции
7.844
Уефа ќе го регистрира мечот за Србија 3:0 не зашто многу ги сака Србите, туку да ги оневозможи Албанците да играат на ЕП. Сигурно нема да ризикува скапите фудбалски ѕвезди кои евентуално би се паднале во група со Албанија на ЕП да ги надлетуваат летала кои можат да носат експлозив, антракс, ебола, сарин итн.
И не само што Србија ќе го добие натпреварот со 3:0, туку слободно може да се очекува до крај на квалификациите судиите делегирани од УЕФА да судат на штета на Албанија со цел да ги исфрлат од игра за пласман на ЕП.
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Вака или така институциите во Србија уште еднаш покажаа дека се троа неспособни за организирање на натпревари од висок ризик. А на нашите институции уште еднаш им појде од рака немо да гледат како се демолира јавен имот и притоа де не им појде од рака да уапсат еден единствен неадерталец.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.894
Поени од реакции
10.517
Кои навивачи бе ги прати Албанија?
Единствени кои беа присутни на овој меч беа ВИП гостите и членови на делегацијата.
На стадион немаше албански навивачи, дронот е пуштен од надвор.
Самиот брат на Рама кажа дека не бил приведен ниту има врска со дронот. Тоа што србите сакаат да ја упатат работата во насока која им одговара е друго.

Баш ме интересира колку мислења имаше во темите каде грците од ПАОК во Струмица излегоа со парола Македонија е Грција. А исто на темата каде српските навивачи на натпревари против македонски репрезентации излегуваа со грчки знамиња.

Иначе политички пораки имало на најголеми натпревари па не сум чул Барса да изгуби 3-0 службено поради истакнување на парола на Ел Класико, Каталонија не е Шпанија.
абе мочко немој ти да ми ја споредуваш ситуацијата со каталонија и оваа на балканот кај што е ептен тензична и мн малце треба за да пукне...
она од синоќа не се деси спонтано него е осмислено со цел да се испровоцира и да настане гужва, а за да помислиш дека послем овакво нешто ке нема гужви треба ептен да си глуп, па згора на се некрстенине се улетаа по знамето :)
многу добро поминаа фудбалерите сите се свесни за тоа а и оние дундине(читај патриотите) у вип ложа кои наеднаш станаа американци :eek:
казни ке има и за двете страни ма да одлучував јас ке го јадеше оној што го предизвика инцидентот и никој не им е крив за тоа што им се деси, си го бараа штета до крај не си го добија
 

Kajgana Shop

На врв Bottom