The Rolling Stones

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.171
Поени од реакции
34.298
Легендарните Rolling Stones во саботата одржаа еден од најголемите рок концерти во историјата на плажата Copacabana во Рио де Жанеиро, каде се собраа околу милион љубители на нивната музика.
За време на бесплатниот концерт, Ролинг Стоунсите изведоа песни од целата нивна кариера - хитови од своите рани почетоци, па се до песни од најновиот албум "А Bigger Bang" кој беше награден со Grammy.
Според проценките на полицијата, на концертот присуствувале околу милион луѓе, додека илјадници се собрале по улиците. Голем број луѓе го гледале концертот и од многуте јахти и бродчиња во заливот, хотелските соби по должина на авенијата Атлантик и главните улици до легендарната плажа.




Концертот во Рио е одржан како дел од светската турнеја под наслов "А Bigger Bang" која започна во САД. Рио де Жанеиро плати околу 750 000 долари за концертот да се одржи бесплатно, односно околу 16% од трошоците за него, додека останатиот дел од трошоците ги покрија телекомуникациските компании Motorola и Claro.

www.kajgana.com
 

MaRiNa`Oh

стара школа
Член од
26 март 2005
Мислења
3.484
Поени од реакции
28
Легенди. Немат грешка со нив, нормално.
 
Член од
28 мај 2005
Мислења
6.373
Поени од реакции
177
gi vidov i ja dva pati u zivo......legendi se...
naj omileni pesni mi se sympathy for the devil,you cant get always what you want i cocaine eyes
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.171
Поени од реакции
34.298
Мик Џегер има 62 години еј! Им се восхитувам.
 
V

Vlad II Draculea

Гостин
Paint it Black....................... незнам песнава кога јаслушам, ништо не ми работи.. се ми пореметува дирек вбешика ме шиба.. зш појма неам
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
Дедовците на рок ен ролот.
Пази еј, милион луѓе имало на концерт. Милион.
 

Fallen`Angel

Im Gotham's Reckoning
Член од
26 мај 2007
Мислења
5.658
Поени од реакции
75
i cant get no .. satisfaction ...

zveroi se
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
ne gi slusam mnogu zosto ne slusam toj tip muzika ali sekoja pesna sto sum ja slusnal do sega e super the legends
 
R

Razorblade Kiss

Гостин
Стонси ти се нешто што не можеш да пораснеш и да пронајдеш симпатична меланхолија и чувство дека си го соборил светот,а да не ја слушнеш It's only rock'n'roll,Miss you,овие како Енџи итн итн.
Кај нив нема промашување,и да има,сеуште се спремни да дигнат сала во воздух.Дефинитивно поголема еуфорија можам да почувствувам на нивни концерт отколку на rave настан.Легендарни се.
 

NaTaLi

BabaSera pod Ste4aj
Член од
22 април 2006
Мислења
1.061
Поени од реакции
17
Уште малку, и ќе ги видам во живо.. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom