The Game

Член од
28 јануари 2007
Мислења
209
Поени од реакции
1
nema da dolzam mnogu .ednostavno sto mislite za tipov???(ako sakate da doznaete poveke za nego imate dokumenterec se vika SSSL).(stop snitcnin stop lyin).
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
807
Поени од реакции
7
The Game, е закон многу го пoштувам, ама многу ми се губи, има малку музика! Иначе го гледав тој документарецот што го правел за 50 cent "Stop Snitching Stop Lyin" еден од најконтроверзните документарци на сите времиња! Одличен е вреди да се погледа!!
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
Aj da kazam deka e bojle od 50 ama ipa e isto s****e na isti nacin ko 50 stanuva poznat so beef!50 stana poznat so beefot so Ja Rule pa sega i Game koristi ista formula samo so on ide protiv 50!ne e nisto posebno covekot e taka taka edinstveno so ne e kako 50 toa postuvam i so e so Ja Rule!
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
gejm e супер и многу си го поштовав дури не почна да лета во облаци. Место да биди благодарен што Дре и 50 му помогнаа да стигни ан врвот тој почна да плука по нив. Иако имаше и трака во која плукаше по фифти сепак Куртис му врати и го реши со траката Not Rich, Still Lyin мора да ја слушните. Инаку сега за сега страстите меѓу двајцата се смирија и немам видено некој фристајл меѓу ниф во последно време
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.274
Поени од реакции
45.674
Глaвно многу повеќе ми се свиѓаат West Coast рапери одамна немаа извадено некој вака добар, на beef траките со 50 го уништи ко мало дете за Yackamouth да не праиме муабет(мада се смирија сега и имаат заедничка трака) добар е за денешни рап стандарди сепак е далеку од човекот што ми е аватар Erick Wright a камо ли за ''неговото височество'' 2 pac и пак се уште мислам дека се што вредело во рапот е мртво
 

rustyblades

Stiff Upper Lip
Член од
19 февруари 2007
Мислења
611
Поени од реакции
35
itar pejo напиша:
Глaвно многу повеќе ми се свиѓаат West Coast рапери одамна немаа извадено некој вака добар, на beef траките со 50 го уништи ко мало дете за Yackamouth да не праиме муабет(мада се смирија сега и имаат заедничка трака) добар е за денешни рап стандарди сепак е далеку од човекот што ми е аватар Erick Wright a камо ли за ''неговото височество'' 2 pac и пак се уште мислам дека се што вредело во рапот е мртво
Kaj be ke sporeduvas Eazy E so The game ajde nemoj...
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Game e zakon,Inace za Eazy-E ne treba mnogu da se diskutira zasto tipot ednostavno ne se dokaza skina konci pred vreme.A toa deka imaat zaednicka traka 50 i Game ne sum siguren,Oni samo stavija usloven kraj na beefot koj 50 i toa kako izgubi,Se smirija radi 10 godisninata od smrta na Biggie(koj e na mojot avatar :))
 
Член од
21 декември 2005
Мислења
661
Поени од реакции
7
mnogu top coek e i go postuem za se u zivotot, i mene da mi se ponudat pari za traka so 50 ke prifatam ama posle toa ke go izlupam zdravo. moze nekoj da mi go dade dokumentarecov poso neznam kaj da go najdam
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.274
Поени од реакции
45.674
`TENK` напиша:
Game e zakon,Inace za Eazy-E ne treba mnogu da se diskutira zasto tipot ednostavno ne se dokaza skina konci pred vreme.A toa deka imaat zaednicka traka 50 i Game ne sum siguren,Oni samo stavija usloven kraj na beefot koj 50 i toa kako izgubi,Se smirija radi 10 godisninata od smrta na Biggie(koj e na mojot avatar :))
Не реков дека имаат 50 и Game (заедно почнаа) читај убаво за Yuckmouth зборев. Eazy скина млад ама доволно направи и остана легенда и ''учебник'' за секој рапер на планетава.
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Епа Eazy E И Дре му се идоли на Гејм па сигурно ќе се филма малце и стилот негов ќе потсеќа на ниф. Јас лично коа случајно ја слушнаФ westside story мислеф дека е некоја нова трака од Дре, стварно има добар глас и добри рими 5ка има од мене :)


а за документарецот јас го имам од каде си? ако си од бт ќе се најдиме ќе се договориме
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
gale_vlae напиша:
mnogu top coek e i go postuem za se u zivotot, i mene da mi se ponudat pari za traka so 50 ke prifatam ama posle toa ke go izlupam zdravo. moze nekoj da mi go dade dokumentarecov poso neznam kaj da go najdam
ja go iam ako ne simni go od internet !!!
 
Член од
21 декември 2005
Мислења
661
Поени од реакции
7
дај линк па ке се обидам, ако не успее ке ми го позајмиш?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom