The Chemical Brothers

  • Креатор на темата StormRage
  • Време на започнување
S

StormRage

Гостин
Барав ваква тема и не најдов па реков нека има една :). The Chemical Brothers(Tom Rowlands и Ed Simons) електронско дуо од Англија кои се познати под ова име од 1995 па навака. Досега имаат 6 албуми , а мислам повеќето од нас ги знаеме по Push The Button(2005 г.) и We Are The Night(2007 г.)... Ги слушам веќе негде 3-4 години и освен тоа мислам дека поненормални спотови нема никој :). Сега да чујам (читам де) мислења.:helou:



 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Интересен е фактот кој го прочитав во нивно интервју, дека за последниот албум имале снимено преку 50 песни, па вртејќи ги тие песни низ клубовите ја гледале реакцијата на луѓето и според тоа од тие 50 песни само дел од нив влегле во албумот, т.е. на кои реакцијата била најдобра.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.606
Поени од реакции
10.846
Поистрипана и поинтелигентна музика не постои! Респект за момците...
 
П

Паган-др

Гостин
Музикава кине! Секоја чест на момците. Неможеш а да не останеш мирен на музикава поготово на Galvanize. Едноставно песнава ме крева.
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
добри се, до некаде се слични со prodigy во секој случај добри се, интересна инструметалка прават
 
S

StormRage

Гостин
Интересен е фактот кој го прочитав во нивно интервју, дека за последниот албум имале снимено преку 50 песни, па вртејќи ги тие песни низ клубовите ја гледале реакцијата на луѓето и според тоа од тие 50 песни само дел од нив влегле во албумот, т.е. на кои реакцијата била најдобра.
хаха ова не го имав чуено :) а сепак последниов албум им е лудница
 

Mj

Маестро
Член од
25 јануари 2008
Мислења
754
Поени од реакции
212
ем спотови јаки ем музиката им е ѕверска
 

Kajgana Shop

На врв Bottom