Tреба ли воопшто да учествуваме?

[MkD]Scout

~Fade to Black~
Член од
28 јануари 2007
Мислења
1.485
Поени од реакции
9
леле .. јас трчам побрзо на 100 метра , рекорд ми е 10,45 а овој тикваров кој се спремаше цела година за гетеборг направил 11. цццц бруки бруки.
 

Ghost !!!

嚎噰匕勞媲噢卹綞听뻗
Член од
9 септември 2007
Мислења
344
Поени од реакции
0
Епа Скаут Можеби Ти Треба Да Се Пријавиш ...И Така Ги Имаш Потребните Годинки :)
 
Член од
30 јуни 2007
Мислења
1.775
Поени од реакции
23
[MkD]Scout;861387 напиша:
леле .. јас трчам побрзо на 100 метра , рекорд ми е 10,45 а овој тикваров кој се спремаше цела година за гетеборг направил 11. цццц бруки бруки.
Не ми се верува ејјјј!!
Па јас што тренирав одбојка на мерења у фискултурно трчав под 12 секунди 100 метра! Немогуче е ова! 11:12 типов, 12:15 типкава?! Не, со вакви резултати секако дека не треба да учествуваме на вакви натпревари! Резил сине...
se gleda deka vie dvajca nemate vrska od sport, a konkretno za atletika.
tebe u skolo ti merel nekoj nastavnik koj sto moze stopericata koga saka da ja ukluci i koga saka da ja iskluci, taka sto ti mozes da istrcas i 7 sekundi ako sakas. za razlika od toa na eden atletski natprevar merenjeto e elektronsko t.e. kompjuterot meri se i vo stotinka e se tocno a ne kako tvojot profesor koj moze i 5 sekundi pred da vlezes vo cel da ja dopre stopericata. inaku covek sto ne treniral nema sansa da istrca pod 13,50, osven ako treniral fudbal, pa i togas ne bi mozel da trca pod 12,50. sto se odneseuva za zenskite toa e druga prikazna. najdi zensko sto ne trenira atletika i neka istrca pod 17- 18 sek. atleticarive za koi sto jadete gomna mi se kolegi i site gi poznavam mnogu dobro. i ja sum atleticar i sum bil na svetski i evropski prvenstva i na balkanijadi, sum zemel medali ama i sum bil i posleden. megutoa glavnoto prasanje sto treba da se postavi ovde e kolku pari sum zel jas za da mozam da se podgotvam za eden natprevar. na pr ja zemem po 2500 denari mesecno a sega ti vidi dali so tie pari mozes da kupis patiki, trenerki, sprinterici, vitaminizacija, teretana, pat za na natprevar, smestuvanje tamu. znaci KOLKU PARI TOLKU MUZIKA. zatoa ne zborite gluposti samo za da vi se brojat postovite, tuku razmisli kolku pari e vlozeno vo tie sportisti, pa mozebi i zatoa se takvi rezultatite
 
С

Спенсер

Гостин
pa, ne treba da ucestvuvame, se znae koe mesto sme, (pa nekoi moze da profitirame, so kladenje, koj ke bide posleden), dobivaka99,9% sigurna
 

STARTER

Firestarter
Член од
31 август 2007
Мислења
935
Поени од реакции
246
Мислам дека треба да се настапува во сите спортови, бидејќи преку спортот можеме да се афирмираме, а резултатите не се толку битни, конкретно во атлетика немаме голем квалитет али треба во предвид да се земат и условите во кои тренираат нашите спортисти
 

The_Dzo

FIELD MARSHAL
Член од
3 февруари 2007
Мислења
256
Поени од реакции
2
Abe ne tresete zeleni , prvo videte vo kakvi uslovi se trenira, zimi vo fudbalov sto ima nesto poveke(deka malku bara ne za drugo ,ostatokot e katastrofa)salive za kosarka, odbojka, rakomet se po d nula, bazeni so bazeni eden ima i toa samo maliot raboti, i baska so najloni e zagraden(da ne se ladel) i se od sport vo zemjava se sveduva na entuzijasti i poluprofesionalni sportisti. A za ovie so smetaat deka se podobri od nekoj od deckive so odat po takmicenja, slobodno koga ke ima drzavno prvenstvo neka se prijavat,oti drugo e koga gledas na tv vo kladilnica a drugo e koga ke ucestvuvas, pa i malce konkurencija dobro ke ni dojde.
Pozdrav
 
Член од
31 мај 2008
Мислења
14
Поени од реакции
0
kade be so voj ke odime pret posleden ke ucestvueme hehehe
 
V

Viktoranius

Гостин
Луѓе не тропете безвеза, за да се има подобри резултати треба да се вложи повеќе. Супер ви кажа Мујо, колку повеќе вложиш, толку подобар излегува производот.
 
Член од
20 август 2007
Мислења
2.252
Поени од реакции
312
Parata pravi igrata - Shto bi rekle brakkata ni bugarchinja.
Kaj nas finansiskiot del i vlozuvanjeto vo sportot e zadnja karika.Duri go ima Hadziristeski vo FFM i Tupurkovski vo OFM i ostala kompanija,znaete so koj rezultati ke se vrakaat sportistite od takvi golemi zbidnuvanja i natprevari.
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
401
Поени од реакции
5
KOJ SE NEE BAVEL SO SPORT NE ZNAE KAKVI NEPRAVDI I KRAZBI SE U SEMA
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
Абе треба ама и треба некој и добар да учествува
јас мислам дека треба да учествуваме во сите спортови...дури и во тие кои ги нема кај нас...никогаш не знаеш кога ќе испадне талент некој...а, ако не може да се проба на пр. во скијање од кај да знае дека го бива...така да, кога ќе учествуваме на скијање, некое дете ќе се заинтересира, ќе проба и можеби ќе успее...се сеќавате што направи јамајка во боб? зошто ние да не направиме нешто слично? и плус, подобро да одат на квалификации да бидат последно место, него да одат да се дрогираат!:pipi:
 

Ted Dettman4e

Real Optimist
Член од
25 јуни 2007
Мислења
1.697
Поени од реакции
56
Не знам што се мачиме воопшто..Само се бламираме..Треба да се размисли дали треба да се учествува понатаму:tapp:
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Па... Прашањето е: дали се сака да се вложува во тоа?

Конкретно за атлетиката, не знам дали некогаш била многу развиена во Македонија. Не се сеќавам дека некој наш направил некој голем атлетски подвиг.

Можеби сепак е покорисно да се преориентираат спортистите на некои други спортови, кои се потрадиционални овде... Како на пример ракомет, фудбал, кошарка...

Општо, можеби нам повеќе ни одат т.н. „мали“ спортови, т.е. спортови во сала. Сепак, за да се тренира атлетика, потребни се големи спортски терени, кои ги немаме.

Здравје-боже, да се збогатиме, па ќе тренираме и атлетика. :helou:
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
2.066
Поени од реакции
71
МОЕТО МИСЛЕЊЕ Е ДА НЕ ПУШТАМЕ НА ОИ ТУРИСТ...ПОДОБРО НИКОЈ .
ЗАМИСЛИ ЃОКО ДИНЕСКИ ОД КРУШЕВО НА ОИ ОСВОЈУВА 72 МЕСТО ОД 73 НАТПРЕВАРУВАЧИ, САМО ЕДЕН ЦРНОМАЊЕСТ БЕШЕ ПОСЛАБ ОД НЕГО, ДОАЃА ВО МАКЕДОНИЈА И СЕ ЗАНЕСУВА ЗВЕЗДА...ЗАТОА НИКАКО ТАКВИ НА СП,ЕП И ОИ
 

Kajgana Shop

На врв Bottom