Tип на денот (Читај правила во прв пост)

fearless

in Arsenal we trust!
Член од
5 јануари 2008
Мислења
1.193
Поени од реакции
185
Има некој тука што се разбира во Холандија 2... знам таа лига се играше со периоди...као секој тим собира бодови во период и после тоа тој игра во плеј офф... ај кажете ми како е...
--- надополнето: 9 април 2012 во 01:04 ---
http://en.wikipedia.org/wiki/Eerste_Divisie
 

Архивист

Ултрас
Член од
10 мај 2007
Мислења
2.926
Поени од реакции
608
Има некој тука што се разбира во Холандија 2... знам таа лига се играше со периоди...као секој тим собира бодови во период и после тоа тој игра во плеј офф... ај кажете ми како е...
Секој тим што ке победи во одреден период добива звезда и се пласира во плеј оф ако сака и се да изгуби понатаму. Единствено тој што ке биде прв во целокупната табела изборува директен влез во прва лига.
 

fearless

in Arsenal we trust!
Член од
5 јануари 2008
Мислења
1.193
Поени од реакции
185
Секој тим што ке победи во одреден период добива звезда и се пласира во плеј оф ако сака и се да изгуби понатаму. Единствено тој што ке биде прв во целокупната табела изборува директен влез во прва лига.
е сеа како да видам кој добил ѕвезда т.е. кој се победници на 1,2,3 и 4тиот период, за да знам кои се другите 2 тима кои може да изборат плеј офф...

исто и за прва лига... псв е победник на купот така да обезбеди пласман во лига европа... а за последното место во лига европа има плеј офф од 5-8 место... е сеа што правиме ако псв падне 5ти (што е многу веројатно) тогаш од 6-9 ќе играат за плеј офф?

ај ако некој може да најде линк за овие лиги, пошто добри парички лежат тука... фејнорд и херевен во последниве 10 кола газат... а сеа гледа дека сакаат да го земат 4то место кое носи во лига европа!
 

Mjolnir

Духот на рамковниот договор
Член од
12 декември 2011
Мислења
1.967
Поени од реакции
1.867
За да има некое фајде и смисла по мое мислење треба барем 2 коефициент да има кладбата што ќе ја ставаш иначе ризикот некако не се исплати...затоа еве ги понеделнички, кој рано рани два типа...
Tottenham 1
Rosario Central 1
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
што се однесува до мојот систем ако сака некој нека ме следи:D:D..за денес ја уплаќам со 1000-рка ПСЖ и за утре со 2000 Малага па потоа Милан вторник all-in...
mission 1 complete ..next Malaga!
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
е сеа како да видам кој добил ѕвезда т.е. кој се победници на 1,2,3 и 4тиот период, за да знам кои се другите 2 тима кои може да изборат плеј офф...

исто и за прва лига... псв е победник на купот така да обезбеди пласман во лига европа... а за последното место во лига европа има плеј офф од 5-8 место... е сеа што правиме ако псв падне 5ти (што е многу веројатно) тогаш од 6-9 ќе играат за плеј офф?

ај ако некој може да најде линк за овие лиги, пошто добри парички лежат тука... фејнорд и херевен во последниве 10 кола газат... а сеа гледа дека сакаат да го земат 4то место кое носи во лига европа!
ПСВ не се рачуна тааа веке има обезбедено место во Лигата на Европа......ако одат 3 екипи ке останат 2 места,ако одат 2 екипи ке остане едно место слободно .
Пример Ливерпул кога освои лига на шампиони Тотенхем беше 4 а Ливерпул 5ти но Ливерпул замина пак во Лигата на Шампионите бијдеки си обезбеди место со тоа што ја овои .
 
Член од
9 април 2009
Мислења
3.183
Поени од реакции
3.830
ах реал се да ви изеам женско шо ви мрда по то куќите :mad:
сиот плус ми го собраа копуци едни. ко нема титула уште 100 години да не видите...
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.700
Поени од реакции
6.622
ах реал се да ви изеам женско шо ви мрда по то куќите :mad:
сиот плус ми го собраа копуци едни. ко нема титула уште 100 години да не видите...
....а самиот кажа НЕ ТРЕБА ЛАКОМЕЊЕ!
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.900
Поени од реакции
84.285
Ама за вечер некоја посигурна со 1.45+ коеф?

Ме мрзи да барам утакмици само онака ја видов Копенхаген 2ка му дале 1.95 па се мислам дали таа да ја ставам ама незнам што како се со повреди пошто незнам зошто толку голем. коеф им дале
 

Mjolnir

Духот на рамковниот договор
Член од
12 декември 2011
Мислења
1.967
Поени од реакции
1.867
Ама за вечер некоја посигурна со 1.45+ коеф?

Ме мрзи да барам утакмици само онака ја видов Копенхаген 2ка му дале 1.95 па се мислам дали таа да ја ставам ама незнам што како се со повреди пошто незнам зошто толку голем. коеф им дале
Blackpool : barnsley 1 можеби... :)
 

Lu5

Som la gent Blaugrana!
Член од
30 ноември 2011
Мислења
4.214
Поени од реакции
7.272
колку е коеф. по кладилнициве за милан за утре? неможам да најдам билтен ни додаток
 

Kajgana Shop

На врв Bottom