Snaa vs.jatvra i zolva

macedon89

Провокатор по вокација
Член од
22 јули 2008
Мислења
783
Поени од реакции
582
Pa dobro bre vie snai li ste? Imate zolvi i jatrvi?? Jas kako sto gledam na temava se sobrale maskive na koi ne im je mestovo tuka..
Slusaj vamu Let 3 ti ako so gi tepal zenive ne znaci deka site maski treba da trgnat po tvoite stapki a ko sto gledam i gurmanov e ist ko tebe.
A ti Anco ko so si potpisan ke mi solis pamet dali ke baram pomos od internet ili ne?jas ne pobarav nikakva pomos ni pa sovet gi povikav zenite da ja kazuvaat svojata maka Izvini ama temava ne e za mazi. Inace alal da tie so ja branis zena ti i so si na nejzina strana a ne ripas po sestra ti (ako ja imas).

Uste da kazam so sto me tepal jas rekov deka sestra mu go tera da me tepa a dali me tepal ili ne ne spomnav.
Pa uste so bilo zolva a so jatrva haha. Aha bre luge ah bre mazista ili podobro kazano Mamini Sincinja .... Temava e za zeni a vie nikogas nema da gi sfakate nasite problemi koi gi iname so vasite sestri, majki, pa i snai (zenata na bratot)[DOUBLEPOST=1475865603][/DOUBLEPOST]Za neubavo iscisteni tepanje so kais ccccc. Nenormalni luge se sobrale na forumov[DOUBLEPOST=1475865677][/DOUBLEPOST]Bog a cuva manijaci ne otvaram neke ovoj forum
Ак нејќиш да ти коментирет мажи оди на форумот Фемина и напиши „мамички....“
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
Pa dobro bre vie snai li ste? Imate zolvi i jatrvi?? Jas kako sto gledam na temava se sobrale maskive na koi ne im je mestovo tuka..
Slusaj vamu Let 3 ti ako so gi tepal zenive ne znaci deka site maski treba da trgnat po tvoite stapki a ko sto gledam i gurmanov e ist ko tebe.
A ti Anco ko so si potpisan ke mi solis pamet dali ke baram pomos od internet ili ne?jas ne pobarav nikakva pomos ni pa sovet gi povikav zenite da ja kazuvaat svojata maka Izvini ama temava ne e za mazi. Inace alal da tie so ja branis zena ti i so si na nejzina strana a ne ripas po sestra ti (ako ja imas).

Uste da kazam so sto me tepal jas rekov deka sestra mu go tera da me tepa a dali me tepal ili ne ne spomnav.
Pa uste so bilo zolva a so jatrva haha. Aha bre luge ah bre mazista ili podobro kazano Mamini Sincinja .... Temava e za zeni a vie nikogas nema da gi sfakate nasite problemi koi gi iname so vasite sestri, majki, pa i snai (zenata na bratot)[DOUBLEPOST=1475865603][/DOUBLEPOST]Za neubavo iscisteni tepanje so kais ccccc. Nenormalni luge se sobrale na forumov[DOUBLEPOST=1475865677][/DOUBLEPOST]Bog a cuva manijaci ne otvaram neke ovoj forum
Дај му причина на маж ти да те тепа..Спиј со поштарот или со првиот комшија,или со мене на пример..
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.257
Поени од реакции
3.607
Ак нејќиш да ти коментирет мажи оди на форумот Фемина и напиши „мамички....“
"мамички го јадев стапот од мажот ми“

Инаку, ти чупе шо мислеше ко се мажеше со некој што дадичката му кажува како треба да се однесува со женаму. Можам да замислам дека влегуваш и кај дадата да исчистиш а таа некоја госпоѓица и нозете ја мрзи да ги крене од тепик кога поминуваш со правосмукалката или метлата околу...
 
Член од
5 јуни 2015
Мислења
696
Поени од реакции
445
Fala sho mu objasni na stvorot od admin.
Toa e edno izgubeno kravche so nizok koeficient na IT intelegencija. Ne se nauchi da banira pa toa ti e...:ROFLMAO:

Никој никаде не те навредуваше на темата, а ти прва почнуваш да навредуваш.
Од каде ти знаеш за админот, па си земаш слобода да ја навредуваш? Ако прашала што е золва и јатрва, не ти ги истерала очите. Ниту јас не знам за сите имиња на роднини што род доаѓаат, и други луѓе не знаат.
И нели сфаќаш дека форумџијата Лет три е некој кој користи иронија и сарказам на форумот. :D
Исто е и со форумџијата Гурман.
Тие ако напишале тоа за тепање жени, не мора да значи и дека така прават. Сфаќај иронија и сарказам.
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Fala sho mu objasni na stvorot od admin.
Toa e edno izgubeno kravche so nizok koeficient na IT intelegencija. Ne se nauchi da banira pa toa ti e...:ROFLMAO:
So ima vrska so e admin.
Tie se tuka da ne popravaat koga gresime isto i policijata vo realnosta.
Ako ne se tie ima da bide kasa popara.

A toj so udira,tepa ili maltretira devojki ili zeni samo na niv ima sila
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Никој никаде не те навредуваше на темата, а ти прва почнуваш да навредуваш.
Од каде ти знаеш за админот, па си земаш слобода да ја навредуваш? Ако прашала што е золва и јатрва, не ти ги истерала очите. Ниту јас не знам за сите имиња на роднини што род доаѓаат, и други луѓе не знаат.
И нели сфаќаш дека форумџијата Лет три е некој кој користи иронија и сарказам на форумот. :D
Исто е и со форумџијата Гурман.
Тие ако напишале тоа за тепање жени, не мора да значи и дека така прават. Сфаќај иронија и сарказам.
Гаро е тоа, не се мачи да му објаснуваш, му се ближи времето за ќелија па малце понервозен ни е. :)
 
Член од
25 март 2014
Мислења
717
Поени од реакции
733
Deca daj olabavete. Zenava si ima problem vo brak e ne ko vas ergencinja, da cicaat od cickata na mama mlekce toplo i da si imaat vreme kolku sakas da si teraat majtap na tugja maka,
Devojko odi na femina forumot, tamu ima zeni mazeni, i spodeli si gi problemite, ovde nema takvi, ovde sve se deca od cicka so cicaat.

Inaku deca koga? AKO?? pod golem znak prasalnik :) se ozenite nekad, kje vidite, deka semejnoto nasilstvo, t.e mazot da ja tepa zenata ne se pojavuva samo Fselo, tuku i Fgrad, ima intelektualci sto si gi tepaat zenite, pr. Frckovski :) a ima i mn. drugi, ne bidete prosti ko sto ste glupi, i malce citajte i nabljuduvajte ja okolinata, znam seuste ste vo rast, ama nejse, a @Let 3 opravdano neiziveano starce so koeficient na intelegencija -1.
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
Deca daj olabavete. Zenava si ima problem vo brak e ne ko vas ergencinja, da cicaat od cickata na mama mlekce toplo i da si imaat vreme kolku sakas da si teraat majtap na tugja maka,
Devojko odi na femina forumot, tamu ima zeni mazeni, i spodeli si gi problemite, ovde nema takvi, ovde sve se deca od cicka so cicaat.

Inaku deca koga? AKO?? pod golem znak prasalnik :) se ozenite nekad, kje vidite, deka semejnoto nasilstvo, t.e mazot da ja tepa zenata ne se pojavuva samo Fselo, tuku i Fgrad, ima intelektualci sto si gi tepaat zenite, pr. Frckovski :) a ima i mn. drugi, ne bidete prosti ko sto ste glupi, i malce citajte i nabljuduvajte ja okolinata, znam seuste ste vo rast, ama nejse, a @Let 3 opravdano neiziveano starce so koeficient na intelegencija -1.
Ти колку пати имаш до сега укусено колено у глава? :D :ROFLMAO:
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.515
Поени од реакции
34.570
Deca daj olabavete. Zenava si ima problem vo brak e ne ko vas ergencinja, da cicaat od cickata na mama mlekce toplo i da si imaat vreme kolku sakas da si teraat majtap na tugja maka,
Devojko odi na femina forumot, tamu ima zeni mazeni, i spodeli si gi problemite, ovde nema takvi, ovde sve se deca od cicka so cicaat.

Inaku deca koga? AKO?? pod golem znak prasalnik :) se ozenite nekad, kje vidite, deka semejnoto nasilstvo, t.e mazot da ja tepa zenata ne se pojavuva samo Fselo, tuku i Fgrad, ima intelektualci sto si gi tepaat zenite, pr. Frckovski :) a ima i mn. drugi, ne bidete prosti ko sto ste glupi, i malce citajte i nabljuduvajte ja okolinata, znam seuste ste vo rast, ama nejse, a @Let 3 opravdano neiziveano starce so koeficient na intelegencija -1.
Е за ова си во право, деца деца, ама децата деца прават ;)
 
Член од
25 март 2014
Мислења
717
Поени од реакции
733
Ти колку пати имаш до сега укусено колено у глава? :D :ROFLMAO:
Hehehe zasega niedno, mozda kje ukusam nikad ne se znae, a mozda i nekoj od mene ke ukisi
Е за ова си во право, деца деца, ама децата деца прават ;)
Da ama so deca rakija ne se pie oti kje ti ja izedat salatata, i so deca vo brak ne se stapuva, prestap e, spored clen(me mrzi sea da vidam u zakonot) vazno treba soglasnost od cickata na mama.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
@Mofii а зошто ги трпиш ако не ти се свиѓа нивното однесување кон тебе?

Седнете со маж ти, разговарајте како луѓе, кажи му што мислиш, затоа што ако он не те поддржи и заштити нема кој друг. Ако стоите добро финансиски убеди го да се отселите, да живеете на само, не во заедница. Собери ги сите на маса и кажи си го своето мислење, покажи ги и ти забите. На крај краева ако гледаш дека немаш ни поддршка од маж ти, тогаш зошто би го продолжувала животот со него. Кажи им на твоите што ти прават, а потоа разведи се.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom