Serpentine Fire

Ваша омилена песна од Serpentine Fire


  • Вкупно гласачи
    31
Член од
23 ноември 2008
Мислења
29
Поени од реакции
7
SERPENTINE FIRE - Метал бенд од Скопје, постоиме од 2005г. Победници на РОК ФЕСТ 2006г.
Првиот албум го издадоа на 21 ноември 2008г. насловен OUT TO THE LIGHT.

http://www.myspace.com/serpentinefiremkd


Значи неколку дена по промоцијата на нашиот прв албум, ме копкаше да дознаам како ви се свиѓа на тие што си го купија. Еве една анкета за тоа која песна ви се свиѓа највеќе, за да знаеме во која насока да би го терале стилот.

Исто така може да напишете се во врска со бендот, прашања, и слично.

За тие што не успеаа да дојдат на промоцијата, од Понеделник(24 ноември), можат да го купат во кафе БРАВО.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
А да ја претставеше групата најпрво, издадени албуми, слики, биографии на членовите и др. Има многу членови на форумов кои не знаат кои се Serpentine Fire. Можам и јас да го направам тоа, еден од членовите ми е братучед, но ти ја отвори темата и тоа е твоја должност. Вака ќе лета во канта.:wink:

Ајде да не биде офтопик: Ми се свиѓаат сите нивни песни и жива ќе се изедам што не бев на промоцијата затоа што баш тогаш бев болна:(. Еве слика од нив:
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.097
Поени од реакции
5.767
Треба да си го земам албумот. Дури отпосле ќе можам да одговорам на анкетата, зашто врска неам кои се песниве. Да ги слушнам сигурно ќе знам некои од нив, ама овака по наслов...
 
Член од
26 октомври 2008
Мислења
48
Поени од реакции
0
za mene nema losa pesna na albumot!albumot vladee!decki odlicni ste samo taka prodolzete!pa cekame i koncertna promocija sto e mozno poskoro!
 

ArhangelOFDeath

Immortality
Член од
3 септември 2008
Мислења
1.906
Поени од реакции
126
А да ја претставеше групата најпрво, издадени албуми, слики, биографии на членовите и др. Има многу членови на форумов кои не знаат кои се Serpentine Fire. Можам и јас да го направам тоа, еден од членовите ми е братучед, но ти ја отвори темата и тоа е твоја должност. Вака ќе лета во канта.:wink:

Ајде да не биде офтопик: Ми се свиѓаат сите нивни песни и жива ќе се изедам што не бев на промоцијата затоа што баш тогаш бев болна:(. Еве слика од нив:
И јас исто ќе се самоутепам
 
Член од
29 октомври 2008
Мислења
1.394
Поени од реакции
259
Мое мислење за бендов (можда некој од вас ќе пцуете по мене) е тоа што музиката ми се свиѓа, али мислам вокалот дека не е баш погоден за нивната музика (и некако само ми се дери).
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Тоа ја им го имам кажано директно на Тале и Мице, и самите си знаат дека вокалот не им е баш за треш ама дека е еден од подобрите вокали во Македонија тука нема дискусија.
 

RainMaker

Д Хантр
Член од
21 август 2008
Мислења
89
Поени од реакции
3
И тоа како чекам концертна промоција...
иначе песните се која од која подобра:vozbud:
Ве обожавам!!!
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Денес бев да си го купам цедето во Браво и сега ми е на рипит дома пуштено :) Иако повеќе слушам техно, ова се меѓу најдобро потрошените 150 денари во мојот живот.
Тhe angel with regrets ми е фаворит сега за сега.
 

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
Добри се серпентин ми се свиѓаат... мада со фичо или Дориан (така е напишан тука а и на албумот... незнам зш и како... ја се мислам фичо се вика ама може лошо да сум разбрал :toe:) боље беа... и сеа се добри ама предтоа беа по ТРЕШ! Игор брат респект за гласот... ЅВЕР! Ама за хеви или за повер бате :) :smir:

бтв... - МЕД МЕНС ДРИМ!
 
Член од
23 ноември 2008
Мислења
29
Поени од реакции
7
SERPENTINE FIRE се пријавија за учество на демо фестот кој го организира клуб Кастро(да не дојде до забуна, ова е лично на клуб Кастро да не се смешате со Рок Фест). Ќе биде од натпреварувачки карактер (на ист принцип како Рок Фест). Наградата за бендот со највеќе гласови добива снимање на албум.

Ние свириме на 10 јануари со:

Ata-Bitola

Overtime-Skopje

Iron Fang- Kicevo

Serpentine fire-Skopje

Hall of sins- Bitola

Влезот за секоја вечер е 100 ден.

Ова ќе биде јако, верујте:))

Немора да доаѓате да гласате, дојдете си онака исто ко на свирка.
 
Член од
23 ноември 2008
Мислења
29
Поени од реакции
7
Утре SERPENTINE FIRE настапуваат на ТОТАЛ ДЕМО фестот во КАСТРО во 20 часот.
Бидете точни за да на не пропуштите по некоја лоша случајност. Поздрав се глеаме, утре.

 

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
А да ја претставеше групата најпрво, издадени албуми, слики, биографии на членовите и др. Има многу членови на форумов кои не знаат кои се Serpentine Fire. Можам и јас да го направам тоа, еден од членовите ми е братучед, но ти ја отвори темата и тоа е твоја должност. Вака ќе лета во канта.:wink:

Ајде да не биде офтопик: Ми се свиѓаат сите нивни песни и жива ќе се изедам што не бев на промоцијата затоа што баш тогаш бев болна:(. Еве слика од нив:
Има мајспејс линкче таму де со тоа е претсавена групата :) Иначе сликава е со мирор ефект :) Глејте го на Ташакот сепултура прешивачот е наопаку :) И на Фичо патиките се исти ко моите :)) Иначе Фичо ако читаш дај бе запеј ја па ти еднаш Мед Менс Дрим! :) За Игор респект! Еден од најдобри вокали кај нас, ама не за треш :)
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.097
Поени од реакции
5.767
Дај бе не го дрвете више дека не бил вокалот за треш. Кај пишуе каков вокал треба да има еден треш бенд?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom