Serie A 2016/2017

Кој ќе го освои Скудетото?


  • Вкупно гласачи
    170
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.096
Поени од реакции
16.291

За ова доби картон ромањоли?
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.154
Поени од реакции
107.579
Еве ти нешто кратко, да не се мачиш да гледаш ростери и слично.

Јувентус најјак, најпаметно пазарува, ја ослабува конкуренцијата во Италија за да доминира. Иако тепаат, очајно играат (овие две кола), и ги тепаат на искуство противниците (додека не дојде 4то коло и утакмицата против Интер :cool:). Очајно им треба играч како Матуиди/Сисоко (читај сеоски Погба).

Рома едно големо дно од екипа, добри играчи, ама Рома е, и да се први со 20 бода предност на 3 кола пред крај, пак ќе успеат да ја изгубат титула и ќе завршат втори хехе.

Наполи јаки, само да ја задржат одбраната, ќе лапнат 2ро место пак без проблем.

Интер секоја година се појачува (?) и пак завшува 4то (италјанскиот Арсенал). Купуваме напаѓачи, а во одбрана ни се Д'Амбросио и Нагатомо.
Секоја утакмица ни брани Хандановиќ, најпреценетиот голман у свет.
Добро е Киклоп, иди сликни се у поза кај што кењаш и не кур умарај за фудбал на форумов.
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
I ja istovo go pomisli.
Se ponasaja ko prava selska ekipa
Izgleda pred utakmica Montela im ja pustil snimkata od Roma-Porto
:icon_lol:
Марли брат, искрено алудирав на потезите од двете екипи (пред сѐ неспортските) и на судијата, ама еве ти сакаше паметен да се направиш и се разбира одма Рома се споменува. Ако ти е за утеха можи им ја пуштал снимката.
Позитивно во коментарот е што си помислил нешто.[DOUBLEPOST=1472361206][/DOUBLEPOST]

За ова доби картон ромањоли?
Жолт му даде. Поселски потег немало одамна. Кога како деца игравме и ако губеше едната екипа со повеќе разлика не им се играше и вакви глупости правеа.
Инаку ова би требало да е гол првенец на Неста во Милан. Нека му се множат.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.612
Поени од реакции
81.305
Од Серија Ц2 до Лига Европа
Сторијата за Сасуоло, најиталијанскиот тим

Од 30 играчи во составот, Сасуоло има само четворица странци и 26 домашни играчи
Овие се како сеоска верзија на Билбао... на тие цел тим им се баскијци (им штрчи таму еден французин, чисто онака да им квари просек :D )
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Од Серија Ц2 до Лига Европа
Сторијата за Сасуоло, најиталијанскиот тим



Овие се како сеоска верзија на Билбао... на тие цел тим им се баскијци (им штрчи таму еден французин, чисто онака да им квари просек :D )
И Французинот е Баскиец, има баскијско потекло.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.452
Поени од реакции
5.419
Еј што е финтава со распоредов?
Зошто нема ка порано у 12:00 и 15:00 утакмици? све вечер ги акнале....
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.154
Поени од реакции
107.579
Еј што е финтава со распоредов?
Зошто нема ка порано у 12:00 и 15:00 утакмици? све вечер ги акнале....
Првите две кола така се играат задњиве 2-3 сезони, ради топлото време.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.073
Марли брат, искрено алудирав на потезите од двете екипи (пред сѐ неспортските) и на судијата, ама еве ти сакаше паметен да се направиш и се разбира одма Рома се споменува. Ако ти е за утеха можи им ја пуштал снимката.
Позитивно во коментарот е што си помислил нешто.
Де бе, знам што мислеше

:kuracc:
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.096
Поени од реакции
16.291
After rumours he was already in Naples, new reports claim Napoli are in advanced talks for an Edinson Cavani comeback from PSG.

It’s reported his two sons still live in Naples and the transfer would also allow him to be closer to them.[DOUBLEPOST=1472382942][/DOUBLEPOST]Зампарини преговарал лично за Балотели (ова прошлата недела). Која комбинација се двата Зампарини - Балотели :pos::pos::pos:
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Демек офсајд,изгледа не го знаеше правилото(или се праеше ненормален) дека и тој самиот е земен во предвид кога се работи за офсајдот бидејќи е привремено надвор од теренот.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Види го коментаторов со информациите од Јуни месец. Скроз изгубен у свемир.
Марио бил купен од Јиангсу и проследен на позајмица у Интер а трансфер пазарот у Кина заврши на 15ти Јули.
Миранда му се јавил на Барбоса да го убеди да не доаѓа у Интер. :facepalm: А тоа на твитер искочи заебанција.
И Барбоса ќе се приклучел на Интер у Јануари.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom