Serie A 2016/2017

Кој ќе го освои Скудетото?


  • Вкупно гласачи
    170
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.841
Поени од реакции
8.687
Еве @Boom Shaka Lakka место да кажува приказни за Серија Б, нека каже како Саабатини го заеба Марота за Итурбе и фрли 25 милиони во надежниот играч... Еден од поскапите играчи што Рома ги платила последниве години

:kafence:
Да бе, ќе се навраќам на нешто од пред две и пол години, кога имаме топ тема за зборување, а тоа е новиот амблем на Јуве :icon_lol::D
Ањели си кажал која буква го потсеќа на Јуве, јас си кажав мене на која ме потсеќа, другите даваат интересни предлози за подобро знакче и се е така интересно, а ти си се фатил за Итурбе:icon_mrgr:
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.586
Поени од реакции
81.172
Да бе, ќе се навраќам на нешто од пред две и пол години, кога имаме топ тема за зборување, а тоа е новиот амблем на Јуве :icon_lol::D
Ањели си кажал која буква го потсеќа на Јуве, јас си кажав мене на која ме потсеќа, другите даваат интересни предлози за подобро знакче и се е така интересно, а ти си се фатил за Итурбе:icon_mrgr:
Ти правиш муабет за нешто што се десило пред 10 години, а мрчиш тука како дилот за Итурбе била застарена приказна... Немој така со мене, мике мој :cool:
 
D

Darko_ufo

Гостин


Ако ги направат вака дресовите топ изгледаат, се гледа дека има и некој јак договор со Адидас...
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.841
Поени од реакции
8.687
Ти правиш муабет за нешто што се десило пред 10 години, а мрчиш тука како дилот за Итурбе била застарена приказна... Немој така со мене, мике мој :cool:
А јас колку пати да ви кажам, дека тоа вашето одење во Серија Б за местење натпревари ќе ве демне и во иднина:icon_lol: и дека фејлот на Рома со Итурбе е нешто што секој клуб во неколку години знае да го снајде, кај вас на пример се случија Мело и Амаури(двајцата заедно 55мил.).:P
 
C

Castiel

Гостин
А јас колку пати да ви кажам, дека тоа вашето одење во Серија Б за местење натпревари ќе ве демне и во иднина:icon_lol: и дека фејлот на Рома со Итурбе е нешто што секој клуб во неколку години знае да го снајде, кај вас на пример се случија Мело и Амаури(двајцата заедно 55мил.).:P
Диего плус.



Не треба ми се заблагодаруваш за помошта. :kafence:
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.420
Поени од реакции
7.759
до толку се јувентус пред другите екипи (додуша другиве позади нив) и толку е очигледно дека пак ќе си лапнат титула што промена на едно мочано лого е тема на денот....
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.586
Поени од реакции
81.172
А јас колку пати да ви кажам, дека тоа вашето одење во Серија Б за местење натпревари ќе ве демне и во иднина:icon_lol: и дека фејлот на Рома со Итурбе е нешто што секој клуб во неколку години знае да го снајде, кај вас на пример се случија Мело и Амаури(двајцата заедно 55мил.).:P
Неможеше поубав пост да пише Јастава...

до толку се јувентус пред другите екипи (додуша другиве позади нив) и толку е очигледно дека пак ќе си лапнат титула што промена на едно мочано лого е тема на денот....
Епа гледајте во минатото што да ви правам, ние целиме нанапред... :kafence:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.841
Поени од реакции
8.687
Диего плус.



Не треба ми се заблагодаруваш за помошта. :kafence:
Не го пишав намерно бидејќи мислам дека му извадија 10+мил од продажба, попрво би ги ставил Красич и Мартинез, посебно вториот :)
 
C

Castiel

Гостин
Не го пишав намерно бидејќи мислам дека му извадија 10+мил од продажба, попрво би ги ставил Красич и Мартинез, посебно вториот :)
-10 Беа. Го земаа за 25 го дадоа за 15 така нешто. :D Одличен играч беше ама ептен не знам зашто толку не се снајде во јуве
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.547
Поени од реакции
5.305
-10 Беа. Го земаа за 25 го дадоа за 15 така нешто. :D Одличен играч беше ама ептен не знам зашто толку не се снајде во јуве
Ne bese nesto posebno los Diego vo Juventus, se vklopi u siviloto. Igrase na neprirodna pozicija, pa posle radi nego ja menjaa formacijata ako dobro pamtam za da se uklopi, pa posle trener smenija, haos bese. Statisticki ako gledas imase dosta dobri brojki za vo tolku slaba ekipa. Plus i posle toa imase onaka solidna kariera, da receme.

Onoj Martinez bese uzas, ne znam ni dali zaigra uopste, 12+ mil se dadoa, i na kraj se penzionirase u Juve posle pozajmici u Urugvaj i Romanija :pos: eden cent ne mu izvadija.
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.419
Поени од реакции
3.642
Јас само едно ќе кажам за логото.

Можеби навистина делува грдо, али Јувентус со овој потег буквално буквата "Ј" го присвои како свој бренд, а тоа не е мала работа кој ра
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Јас само едно ќе кажам за логото.

Можеби навистина делува грдо, али Јувентус со овој потег буквално буквата "Ј" го присвои како свој бренд, а тоа не е мала работа кој ра
Шо би рекол Хорхе, изгледа шашаво ама делува.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom