Serie A 2015/2016

  • Креатор на темата Џонтра Волта
  • Време на започнување

Кој ќе биде шампион во новата сезона?


  • Вкупно гласачи
    197
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.094
Поени од реакции
16.291
Не не, Деви отпаѓа пошто ќе ископира текстови на англиски од неговиот форум, твитер и фудбал италија. :D

Или некој од вас, или Стекот ама пошто ти и Шака Лакот оДкажавте тогаш Стекот и официјално е нов отварач на тема.

@Stefan-kobe копиле шчуо?
и ќе речам Јуве има одлични играчи најдобри во своите позиции во светот :D ?
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.053
Поени од реакции
17.739
Јас , мислам нај добро е јас да отворам , пошто лани кога Јуве имаше 12 бода после 15 кола и беше 19 место , реков дека ке освои а не како некој будали што се праеја . можам да ви кажам 1ви , три места кој ке бидат , само приватна порака и лајк
Викни го и другар ти Дарко Уфо, направете еден вовед заедно, ние од овде ќе викнеме модератор или два и откако ќе ја прочитаат темава заедно ќе ве банираат здравје белки до отварање наредна тема!ќ

Така ќе те снема со се мојов аватар :motorce:
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Реално Девилангел треба да ја отвори темата..колку и да не се согласувам со неговите мислења сепак чоекот (според мене) е најголем познавач на Италјанскиот фудбал на форумов....едно време и Пупоне беше на врвот ама чоекот во последните 2 години стагнира очигледно поради приватни обврски и се реши да го предаде тронот :D
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Дајте му на стекот бе, ќе биде смеење со неговите зезанции и фори :D[DOUBLEPOST=1469138237][/DOUBLEPOST]Абе уствари зашто не направите анкета, ставете 4-5 души кои мислите дека треба да отворат и нека гласа народот фер и демократски :D
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Trenutni transfer budzet Milana je 6,7 miliona evra.

Сериозно ова o_O ?
Епа толку е, отидоа парите на Васкез, Пјаца, Ковачиќ и Мусачо. Сеа од понеделник до среда најкасно треба да легнат уште 4 миљарди на сметка и таман уште двајца ќе донесе ќелавиот со кинеските пари и тоа е тоа, спремни сме за Серија Б.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Епа толку е, отидоа парите на Васкез, Пјаца, Ковачиќ и Мусачо. Сеа од понеделник до среда најкасно треба да легнат уште 4 миљарди на сметка и таман уште двајца ќе донесе ќелавиот со кинеските пари и тоа е тоа, спремни сме за Серија Б.
Сеа најверојатно ќе добиете и 20 милиони од Интер за Витсел така да може да го испазарите Санчез со тие пари. :D
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Сеа најверојатно ќе добиете и 20 милиони од Интер за Витсел така да може да го испазарите Санчез со тие пари. :D
Го заборавив овој дека од дамна ни беше договорен. Да доигра само ЛШ со Зенит и ете го во Милан. :cool: :D

Лапнавте и вие големи пари од кинезите за Лавеци па ќе се курчите сеа со Еркин, Ансалди и Витсел. :giggle:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.831
Поени од реакции
23.051
Jа сум за темата да ја отвори некој од тој Ред Девил што смара по све темеве, сигурно и у Азербејџан тимојве да имаа теми на кајгана ќе пишеше, или тој Нејмар Џуниор, иста клапа се !! :icon_lol:
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Jа сум за темата да ја отвори некој од тој Ред Девил што смара по све темеве, сигурно и у Азербејџан тимојве да имаа теми на кајгана ќе пишеше, или тој Нејмар Џуниор, иста клапа се !! :icon_lol:
Не не, @NeymarJunior е планиран за кога ќе заврши преодниот рок, на 1 Септември да ги пише можните формации ан сите екипи од лигава.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.841
Поени од реакции
8.687
Реално Девилангел треба да ја отвори темата..колку и да не се согласувам со неговите мислења сепак чоекот (според мене) е најголем познавач на Италјанскиот фудбал на форумов....едно време и Пупоне беше на врвот ама чоекот во последните 2 години стагнира очигледно поради приватни обврски и се реши да го предаде тронот :D
Пупоне е во пензија, нема таков тука:P
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom