Serie A 2015/2016

  • Креатор на темата Џонтра Волта
  • Време на започнување

Кој ќе биде шампион во новата сезона?


  • Вкупно гласачи
    197
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 јули 2014
Мислења
842
Поени од реакции
573
Што може да направи Рома ако Јуве ја платиле клаузулата? Значи тука Рома веќе ништо не се прашува, мора да прифати понуда.
Problem e sto Juve ne ja aktivirala nego Pjanic, so toa sto se otkazal od negoviot del vo momentot so toa sto kje go zeme vo tekot na godinite dodeka igra preku plata ili bonus. Sega moze da koci sto ne e celosnata suma za isplata posto neznam kako e u klauzata za da go isplatat Pjanic od niv.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
Corriere dello Sport claims Miralem Pjanic told friend: " #ASRoma called #Juventus , they sold me in 15 mins."
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.840
Поени од реакции
8.687
Рома = Арсенал бр.2
Така ќе биде се додека не добиеме сопствен стадион. Гледаш сега Арсенал не продаваат а си допуштаат скапи играч, откако веќе го отплатија стадионот
 
Член од
1 октомври 2012
Мислења
109
Поени од реакции
185
Така ќе биде се додека не добиеме сопствен стадион. Гледаш сега Арсенал не продаваат а си допуштаат скапи играч, откако веќе го отплатија стадионот
И што е најбитно, многу титули освојуваат...
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.094
Поени од реакции
16.291
Problem e sto Juve ne ja aktivirala nego Pjanic, so toa sto se otkazal od negoviot del vo momentot so toa sto kje go zeme vo tekot na godinite dodeka igra preku plata ili bonus. Sega moze da koci sto ne e celosnata suma za isplata posto neznam kako e u klauzata za da go isplatat Pjanic od niv.
Нема повеќр ништо што да кочи, Марота и Балдисони го потврдија трансферот, наводно играчот сакал според обајцата директори
Пјанич се откажал од 20%
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
Corriere dello Sport claims Miralem Pjanic told friend: " #ASRoma called #Juventus , they sold me in 15 mins."
Нема врска ова глупости се. Балдисони изјави дека добиле писмо од Пјанич дека сака да си оди во Јуве, и дека е спремен да се откаже од 20% за да премине.

Нека му е со (не)среќа, не е крај на свет :)
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Паметно изиграно од страна на Јувентус.
Сепак мислам дека Марота и Пјаниќ претходно го имаат ова договарано преку агентот. Се откажал од 20% во однос на кого? На Јуве? Интересно, но тешко за верување дека нема да ги добие тие 20 % од Јувентус на било каков друг начин.
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
Паметно изиграно од страна на Јувентус.
Сепак мислам дека Марота и Пјаниќ претходно го имаат ова договарано преку агентот. Се откажал од 20% во однос на кого? На Јуве? Интересно, но тешко за верување дека нема да ги добие тие 20 % од Јувентус на било каков друг начин.
20% што требаше тој да ги земи всушност ги дал на Рома. Колку е точно не знам ама така пишува по порталиве
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.584
Поени од реакции
81.168
Колку плата земаше кај вас Пјаниќ?
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
мислам 3-3.5 милиони ама не сум сигурен. нека потврди бум :)
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
20% што требаше тој да ги земи всушност ги дал на Рома. Колку е точно не знам ама така пишува по порталиве
Не знам јас, не сум сигурен. патем во Јуве фан клуб имаше некој добро објаснето како е целата ситуација. Ама и да е така, мислам дека Јуве ќе му го покрие тоа.

Бум ни е економ во фан клубот. :)
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
E ova e krazba, a ne inter so naprail krazba so ljaic
Паметен потег нема што, ама ако е желба на играчот и кога е клаузула во прашање клубот нема тука многу како да влијае. Е сега како ќе се покаже кај вас Пјаниќ времето ќе посведочи.
Инаку тоа со Љајо и Интер е смешно воопшто. :)
Кражба Интер ни направи со Додо. Уште не можиме да го прежалиме.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom