Serie A 2015/2016

  • Креатор на темата Џонтра Волта
  • Време на започнување

Кој ќе биде шампион во новата сезона?


  • Вкупно гласачи
    197
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Реално Тоти е коратерална штета во Рома моментално...тотално бескорисен играч во секој аспект од фудбалската игра и за тимот,едноставно за клубот е корисен бидејќи привлекува публика и повеќе гледаност ама внатре во теренот е тотална була...

Некогаш можеби беше класа играч ама сега на 40 години не знам што се замислува..страмота е што воопшто се лути ако не игра не пак да крева глас и да се понаша како газда..прав сељак
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.586
Поени од реакции
81.171
Реално Тоти е коратерална штета во Рома моментално...тотално бескорисен играч во секој аспект од фудбалската игра и за тимот,едноставно за клубот е корисен бидејќи привлекува публика и повеќе гледаност ама внатре во теренот е тотална була...

Некогаш можеби беше класа играч ама сега на 40 години не знам што се замислува..страмота е што воопшто се лути ако не игра не пак да крева глас и да се понаша како газда..прав сељак
Последниве натпревари покажа и докажа дека не е колатерална штета во тимот, туку дека е екстра џокер од клупа. Со 40 години знае да направи потег и да го раздвижи тимот како прав капитен... е сега тоа што се буни и изиграва шеф над шефовите тоа е веќе друга прича
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Последниве натпревари покажа и докажа дека не е колатерална штета во тимот, туку дека е екстра џокер од клупа. Со 40 години знае да направи потег и да го раздвижи тимот како прав капитен... е сега тоа што се буни и изиграва шеф над шефовите тоа е веќе друга прича
Тоти како прво одвај се движи по теренот,ако Рома сака да стани сериозна екипа како Јувентус тогаш мора да се ослободи од Тоти како Јувентус што се ослободи од Дел Пјеро..во модерниот фудбал нема место за легенди кои незаслужено држат место во тимот..додека го држат Тоти во тимот и да му се понаша на останатите како некој македонец што му се понаша на вработените во просечен локален дуќан тогаш Рома ќе биди само боксерска вреќа во ЛШ и екипа што ќе се бори за 2ро или 3то место
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.586
Поени од реакции
81.171
Тоти како прво одвај се движи по теренот,ако Рома сака да стани сериозна екипа како Јувентус тогаш мора да се ослободи од Тоти како Јувентус што се ослободи од Дел Пјеро..во модерниот фудбал нема место за легенди кои незаслужено држат место во тимот..додека го држат Тоти во тимот и да му се понаша на останатите како некој македонец што му се понаша на вработените во просечен локален дуќан тогаш Рома ќе биди само боксерска вреќа во ЛШ и екипа што ќе се бори за 2ро или 3то место
Да Тоти едвај се движи на терен, затоа го изгуби и местото во првиот тим, али затоа како што реков е одличен како џокер од клупа. Тие 20 минути што ќе ги изигра на терен покажува многу повеќе од некои други играчи на Рома за 90 минути. . Ако сме станале посериозен клуб со тоа што сме го шитнале Алекс, а на негово место сме го донеле Бендтнер и Ањелка, тогаш еве незнам... :toe:. Тоа што викаш дека во модерниот фудбал нема место за легенди кои НЕЗАСЛУЖЕНО држат место во тимот, е тука многу грешиш. Тоти како што пишав последниве натпревари одлично ги изигра од клупа, исто и Дел Пиеро во последната сезона кога даде голови на најважните натпревари што ги играше Јуве. Заслужено си го држат местото, само разликата е што Тоти се курчи за тоа што седи на клупа, а Алекс мирно си ја прифати ситуацијата знаејќи дека полека се ближеше крајот.

За понашањето на Тоти нема што да пишувам, сите знаеме какво е, тоа му е најголемата дамка во неговата кариера
 
Член од
13 март 2011
Мислења
1.939
Поени од реакции
1.930
Seriozni ste so muabetive? Pred dve kola vlaga u igra, gol 3-3, proslo kolo vlaga u igra dva gola 2-3, sega vlaga u igra GOL 2-2 I odma posle toa 2-3... i bil koRateRalna steta??? ( pismenost na nivo )


Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
110
Поени од реакции
80
Тоа ти се тие хејтерски постови кои немаат никаква логика,да Тоти слабо се движи на поради фактот што е во поодминати години само со ова можам да се согласам со друго ништо бил штета на тимот мислиш на Интер пошто не врати со Аталанта на 3 3 со Торино
2 гола за 2 минути 3 поени вчера исто не врати затоа и победивме[DOUBLEPOST=1462288506][/DOUBLEPOST]
Тоа ти се тие хејтерски постови кои немаат никаква логика,да Тоти слабо се движи на поради фактот што е во поодминати години само со ова можам да се согласам со друго ништо бил штета на тимот мислиш на Интер пошто не врати со Аталанта на 3 3 со Торино
2 гола за 2 минути 3 поени вчера исто не врати затоа и победивме
а и со Наполи клучното проигрување он го напраи какви нон сенс глупости се изначитав тоа страшно,и реално Тоти може да изигра 20 минути а во последните 3 беше ставан у 86,88,85 со исклучок на вчера.Ама Тоти ти е инат играч и му го докажа тоа на Спалети
 
Последно уредено:

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.094
Поени од реакции
16.291
Си го искористи Тоти последниве шанси сосем солидно и докажва као демек дека му треба нов договор. Е сеа батето според то шо читав не бил задоволен со 1м сакал 3м плата (wtf) и прва постава. Јас одамна реков дури Рома го има Тоти во тимот нема да освој титула, неможи бе играч да диригира се, го сакате томанистите али онака јавно фактички еден начин на закана да збораш се да кажиш во јавност јас како председател би го летнал па нека е и Меси. А за квалитетоте сите му ги знајме дека е одличен играч т.е. беше. Сега ќе му го продолжат договорот и од година пак исти проблем сигурно, али ај..
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Си го искористи Тоти последниве шанси сосем солидно и докажва као демек дека му треба нов договор. Е сеа батето според то шо читав не бил задоволен со 1м сакал 3м плата (wtf) и прва постава. Јас одамна реков дури Рома го има Тоти во тимот нема да освој титула, неможи бе играч да диригира се, го сакате томанистите али онака јавно фактички еден начин на закана да збораш се да кажиш во јавност јас како председател би го летнал па нека е и Меси. А за квалитетоте сите му ги знајме дека е одличен играч т.е. беше. Сега ќе му го продолжат договорот и од година пак исти проблем сигурно, али ај..
Од кај тоа дека не сакал милион туку барал 3? Според мене чисти глупости, ако му беше за парите одамна немаше да е во Рома, поготово да притиска за поголема плата сега ми е тотално безвезе. Баш пред некој ден најдов некаде дека кажал дека ако треба ќе игра и за без пари.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.094
Поени од реакции
16.291
Од кај тоа дека не сакал милион туку барал 3? Според мене чисти глупости, ако му беше за парите одамна немаше да е во Рома, поготово да притиска за поголема плата сега ми е тотално безвезе. Баш пред некој ден најдов некаде дека кажал дека ако треба ќе игра и за без пари.
Абе сеа јас не реков дека е така реков прочитав :) ако е вистина е лудост али новинари како новинари. А да и има логика ако му беше за парите ќе си оди одамна али можда сака (не велам дека е така) да зема пари колку одреден играч или па тоа би му значело демек колку сум битен шо знајш шо му се врти во умот рачунај дека се неписмени 90%. А за тоа дека би играл без пари тоа и треба да го изјави (не наидов на то сепак не сум дома цел месец работно и ретко пратам гласини) али за прва постава не заслужва бе ако сака Меси нека е 40 год се во прашање. Не знам јас мислам главната кочница годиниве на рома е Тоти буквално мислам дека сака да диригира се во клубот да него повторвам постот шо го пишав и првиот пост на ова страница се согласвам тотално. Ова сепак е мое мислење можи не е така можи е јбг :)
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Абе сеа јас не реков дека е така реков прочитав :) ако е вистина е лудост али новинари како новинари. А да и има логика ако му беше за парите ќе си оди одамна али можда сака (не велам дека е така) да зема пари колку одреден играч или па тоа би му значело демек колку сум битен шо знајш шо му се врти во умот рачунај дека се неписмени 90%. А за тоа дека би играл без пари тоа и треба да го изјави (не наидов на то сепак не сум дома цел месец работно и ретко пратам гласини) али за прва постава не заслужва бе ако сака Меси нека е 40 год се во прашање. Не знам јас мислам главната кочница годиниве на рома е Тоти буквално мислам дека сака да диригира се во клубот да него повторвам постот шо го пишав и првиот пост на ова страница се согласвам тотално. Ова сепак е мое мислење можи не е така можи е јбг :)
Се сложувам со тебе до некаде. Нарцисоиден лик е Тоти и можда стварно му се увртело во неписмената проста глава нешто такво, па уценува и се прави шериф. Неговите човечки квалитети не се баш нешто со кое што може да се пофали.
Не мора да значи дека додека е Тоти тука Рома титула нема да види. Проблемите се на другите позиции, не кај Тоти. Прва постава тешко да игра, тогаш ептен ќе се кочи играта и мислам дека на сите им е јасно тоа. Ако му се менаџира минутажата како што е случајот во последно време, тогаш ќе биде одличен, што го покажува во последно време и ќе биде од огромна помош. Тие 20 минути му се доволни за да направи потег што ќе го реши мечот. Ама, повеќето од играчите од таков калибар не се согласуваат да бидат измени без разлика што ги газат годините поради гордост најпрво (хинт Џерард).
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.094
Поени од реакции
16.291
Се сложувам со тебе до некаде. Нарцисоиден лик е Тоти и можда стварно му се увртело во неписмената проста глава нешто такво, па уценува и се прави шериф. Неговите човечки квалитети не се баш нешто со кое што може да се пофали.
Не мора да значи дека додека е Тоти тука Рома титула нема да види. Проблемите се на другите позиции, не кај Тоти. Прва постава тешко да игра, тогаш ептен ќе се кочи играта и мислам дека на сите им е јасно тоа. Ако му се менаџира минутажата како што е случајот во последно време, тогаш ќе биде одличен, што го покажува во последно време и ќе биде од огромна помош. Тие 20 минути му се доволни за да направи потег што ќе го реши мечот. Ама, повеќето од играчите од таков калибар не се согласуваат да бидат измени без разлика што ги газат годините поради гордост најпрво (хинт Џерард).
Епа баш за тоа дека диригира и пробва да диригира мислам дека нема да види титула, ако ме прашаш мене на претходните менаџери (не зборам за виолинистот, можеби и него кој знај) мислам дека и Тоти му ја има запечатено судбината, јако е на моменти ми испаѓа кој го седнал Тоти на клупа не ја преживеал наредната сезона :D. Проблемот е што не прифаќа замена или да игра само 20 минути ако прифати да би бил помош ма да мислам дека и да прифати не треба да му го продолжат договорот, сеа замисли го држиш Тоти како џокер на место на некој млад играч со потенцијал и талент да биди клучен дел од тимот или некој за кој се мисли дека ќе биди тоа макар што никој неможи да знај.

:)
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Seriozni ste so muabetive? Pred dve kola vlaga u igra, gol 3-3, proslo kolo vlaga u igra dva gola 2-3, sega vlaga u igra GOL 2-2 I odma posle toa 2-3... i bil koRateRalna steta??? ( pismenost na nivo )


Sent from my SM-G925F using Tapatalk
Чоек разбери дека Тоти е 40 години и е од штета на тимот во секој случај..ајде објасни ми како Рома како клуб очекува да биди сериозен кога сеуште неможи да се ослободи од 40-годишен играч што е легенда во тимот а од друга страна е непотребен?..зарем со дедовци се прави тим?..реално ниту Де Роси не е калибар за амбициите на Рома моментално а камоли Тоти...

Тоти кога и да игра е исто како Рома да се со играч помалку,ниту трча,ниту покрива...неговата класа се виде на претходните натпревари каде постигна голови за победа против Торино и Џенова ама сепак се работи за два натпревари а не за цела сезона...страмота е бе сеуште да игра чоекот,на негови години повеќето се тренери и започнуваат кариера по помалите клубови или пак си уживаат во пензија а овој рчпалот сеуште си мисли младич дека е и во некој шерифски филм е влезен.
 
Член од
13 март 2011
Мислења
1.939
Поени од реакции
1.930
Чоек разбери дека Тоти е 40 години и е од штета на тимот во секој случај..ајде објасни ми како Рома како клуб очекува да биди сериозен кога сеуште неможи да се ослободи од 40-годишен играч што е легенда во тимот а од друга страна е непотребен?..зарем со дедовци се прави тим?..реално ниту Де Роси не е калибар за амбициите на Рома моментално а камоли Тоти...

Тоти кога и да игра е исто како Рома да се со играч помалку,ниту трча,ниту покрива...неговата класа се виде на претходните натпревари каде постигна голови за победа против Торино и Џенова ама сепак се работи за два натпревари а не за цела сезона...страмота е бе сеуште да игра чоекот,на негови години повеќето се тренери и започнуваат кариера по помалите клубови или пак си уживаат во пензија а овој рчпалот сеуште си мисли младич дека е и во некој шерифски филм е влезен.
Toa serifski film e spored makedonski sportski portali, nikoj ne vika deka treba da igra po 90 minuti. Ama za po 15-20-25 pa nekogas i po 45 e izmislen, samoto toa go dokazuva u poslednive utakmici


Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.831
Поени од реакции
23.051
Овој па бумштакамљака, од што не видел титула со Рома и забораил каков е филингот да го глеаш тоти као крева скудето, ако воошто и го осетил тоа асално со оглед дека бил у јасли, ко господ за муда да го фатил раниери со нив шо завршил втор и за малку изгубил титула а уз пут имал слаб состав. Свесен си дека само лузери се радуваат на втори места и тоа го карактеризираат ко некаков успех, така ? Кур подолг ако биле слаби, беа појаки од сампдорија ако ништо друго таа сезона и жбрабаууу пацини статикот 2 комада од 2та шута на Сампдорија у тој меч у Рим и аааајт у пичку матер на 3-4 кола до крај, кога Мексес од среќа плачеше дека не е мала работа таа Рома втора да заврши.

Па баш ова што му успеа со Лестер, а имал катаљарда пати послаб состав од останатите, ти е класичен пример за лузерајот што го имал до сеа у кариера, вклучително и со таа сезона на Рома која далеку од тоа дека имале слаб состав, у секој случај не до тој степен послаб ко што сеа Лестер на хартија е послаб од минимум 5 клуба у Англија али нејсе.

Ја мислам дека тебе ко фан на Рома ова што господинот џентлмен мистер раниери освоил титула со Лестер ти е најголем успех до сеа ко навивач на Рома у животот зашто Раниери е легенда на Рома дека втор завршил али за малце прв ама со многу слаб состав, и се ова зачинето со фактот дека е џентлмен и господин кој не заслужувал таков однос кон него на кгн форумот.
И ај сеа ќе ни ги цитроносуеш јајцава за г.џ.м. Раниери, па уште и у фаца ни го плеснал ... бреејјј, ја уште си стојам на тоа дека не смее да припари у Интер, макар и ко турист ( ко и многу други потрофејни од Раниери ), а секако за успехов му симнувам капа, круна на кариера ке му е и титулава вреди ко 10 на Мурињо или било кој друг, и секако дека навивав они да се шампиони.

п.с. Аналогно на твојата логика, Бенитез ... два пати првак на Шпанија со Валенсија ( тим што подоцна раниери го наследи и уништи ), шампион на Лига Европа и шампион на ЛШ, ај сеа него да не го хејтаме иако е дебел, личи на келнер, за кур не го бива, има селско руменило на фаца и на форумов е наречен Крофна од што е мрсен и за никаде. Ти уствари си пеџа за сиромашни, и он ко тебе само место раниери, рафа ...

:popce:
п.п.с. Честито титула јувенташи, бем ви шугите чопави.


Кога син ќе пише километарски пост на кирилица



пс. Се приклучувам кон честитките
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Јувенташите мрчат за Тоти пошто нивниот Дел Пиеро беше на некој начин ногиран од клубот, сите легенди на калчо екипите се пензионираа во матичниот клуб само Але у Индија. :D

Величина и играчина ко Тоти никаде не може да биде на штета па камоли у овој состав на Рома каде и со 40 години е Тоти за тие Џеко, Садик Умар 20 милионскиот, Пероти и Фалке и Думбија кур ми се тресе играчи.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom