Serie A 2015/2016

  • Креатор на темата Џонтра Волта
  • Време на започнување

Кој ќе биде шампион во новата сезона?


  • Вкупно гласачи
    197
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

RomanistaRIM

ASR1927
Член од
6 октомври 2014
Мислења
1.380
Поени од реакции
1.776
Торо ќе ги реши наполетанките, па ние ќе сме 2ро место :D.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.816
Поени од реакции
8.651
Голем позз од лузеро, посебно до @Syn и интерашите кои иако имаа тиња состав во негово време и имаа за право најмалку така да го викат..
Со Рома со дупло послаб состав за малку не освои титула, со Валенсија и Челзи исто 2ро место, а тие највеќе го вреѓаа иако човекот најмалку им згреши на нив и нивниот клуб, а секогаш беше господин и џентлмен што не доликуваше да добива толку погрдни зборови..

Како и да е, човекот им лепна во фаца на сите негови хејтери и ја испиша најубавата страница во историјата на фудбалот, честитки Мистер Раниери, секоја чест!!
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.146
Поени од реакции
40.870
Овој па бумштакамљака, од што не видел титула со Рома и забораил каков е филингот да го глеаш тоти као крева скудето, ако воошто и го осетил тоа асално со оглед дека бил у јасли, ко господ за муда да го фатил раниери со нив шо завршил втор и за малку изгубил титула а уз пут имал слаб состав. Свесен си дека само лузери се радуваат на втори места и тоа го карактеризираат ко некаков успех, така ? Кур подолг ако биле слаби, беа појаки од сампдорија ако ништо друго таа сезона и жбрабаууу пацини статикот 2 комада од 2та шута на Сампдорија у тој меч у Рим и аааајт у пичку матер на 3-4 кола до крај, кога Мексес од среќа плачеше дека не е мала работа таа Рома втора да заврши.

Па баш ова што му успеа со Лестер, а имал катаљарда пати послаб состав од останатите, ти е класичен пример за лузерајот што го имал до сеа у кариера, вклучително и со таа сезона на Рома која далеку од тоа дека имале слаб состав, у секој случај не до тој степен послаб ко што сеа Лестер на хартија е послаб од минимум 5 клуба у Англија али нејсе.

Ја мислам дека тебе ко фан на Рома ова што господинот џентлмен мистер раниери освоил титула со Лестер ти е најголем успех до сеа ко навивач на Рома у животот зашто Раниери е легенда на Рома дека втор завршил али за малце прв ама со многу слаб состав, и се ова зачинето со фактот дека е џентлмен и господин кој не заслужувал таков однос кон него на кгн форумот.
И ај сеа ќе ни ги цитроносуеш јајцава за г.џ.м. Раниери, па уште и у фаца ни го плеснал ... бреејјј, ја уште си стојам на тоа дека не смее да припари у Интер, макар и ко турист ( ко и многу други потрофејни од Раниери ), а секако за успехов му симнувам капа, круна на кариера ке му е и титулава вреди ко 10 на Мурињо или било кој друг, и секако дека навивав они да се шампиони.

п.с. Аналогно на твојата логика, Бенитез ... два пати првак на Шпанија со Валенсија ( тим што подоцна раниери го наследи и уништи ), шампион на Лига Европа и шампион на ЛШ, ај сеа него да не го хејтаме иако е дебел, личи на келнер, за кур не го бива, има селско руменило на фаца и на форумов е наречен Крофна од што е мрсен и за никаде. Ти уствари си пеџа за сиромашни, и он ко тебе само место раниери, рафа ...

:popce:
п.п.с. Честито титула јувенташи, бем ви шугите чопави.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.816
Поени од реакции
8.651
Овој па бумштакамљака, од што не видел титула со Рома и забораил каков е филингот да го глеаш тоти као крева скудето, ако воошто и го осетил тоа асално со оглед дека бил у јасли, ко господ за муда да го фатил раниери со нив шо завршил втор и за малку изгубил титула а уз пут имал слаб состав. Свесен си дека само лузери се радуваат на втори места и тоа го карактеризираат ко некаков успех, така ? Кур подолг ако биле слаби, беа појаки од сампдорија ако ништо друго таа сезона и жбрабаууу пацини статикот 2 комада од 2та шута на Сампдорија у тој меч у Рим и аааајт у пичку матер на 3-4 кола до крај, кога Мексес од среќа плачеше дека не е мала работа таа Рома втора да заврши.

Па баш ова што му успеа со Лестер, а имал катаљарда пати послаб состав од останатите, ти е класичен пример за лузерајот што го имал до сеа у кариера, вклучително и со таа сезона на Рома која далеку од тоа дека имале слаб состав, у секој случај не до тој степен послаб ко што сеа Лестер на хартија е послаб од минимум 5 клуба у Англија али нејсе.

Ја мислам дека тебе ко фан на Рома ова што господинот џентлмен мистер раниери освоил титула со Лестер ти е најголем успех до сеа ко навивач на Рома у животот зашто Раниери е легенда на Рома дека втор завршил али за малце прв ама со многу слаб состав, и се ова зачинето со фактот дека е џентлмен и господин кој не заслужувал таков однос кон него на кгн форумот.
И ај сеа ќе ни ги цитроносуеш јајцава за г.џ.м. Раниери, па уште и у фаца ни го плеснал ... бреејјј, ја уште си стојам на тоа дека не смее да припари у Интер, макар и ко турист ( ко и многу други потрофејни од Раниери ), а секако за успехов му симнувам капа, круна на кариера ке му е и титулава вреди ко 10 на Мурињо или било кој друг, и секако дека навивав они да се шампиони.

п.с. Аналогно на твојата логика, Бенитез ... два пати првак на Шпанија со Валенсија ( тим што подоцна раниери го наследи и уништи ), шампион на Лига Европа и шампион на ЛШ, ај сеа него да не го хејтаме иако е дебел, личи на келнер, за кур не го бива, има селско руменило на фаца и на форумов е наречен Крофна од што е мрсен и за никаде. Ти уствари си пеџа за сиромашни, и он ко тебе само место раниери, рафа ...

:popce:
п.п.с. Честито титула јувенташи, бем ви шугите чопави.
Не ми мешај баби жаби, не е тој нешто посебно приврзан со Рома па ја да му славам титула. Како секој обичен фан што го сега возвишува, така и јас, и го заслужува тоа. Никој не се радува на второ место, за тоа и ти викам ние фановите на Рома имавме право повеќе да го ругаме бидејќи испушти титула од рака. А вашиот тим секако после 2010год. само мувлосуваше и од 10 тренери Раниери ви беше крив за се и ви беше на мета на потсмев, изгледа доцна свативте дека е до тимот, па немал припар у Интер :pos:

Како и секат одиш во друг контекст со муабетот(оној кој ти одговара), па затоа остај не нас и Рома, еве едни фанови на Челзи ги земи, кои го поштуваат иако со нив на толку пари не освои титула, али затоа вие сте нашле забрана за припар да му ставате, демек го уништил Интер па со потсмев гледате на човекот, дај молим те не биди смешен :pos::pos::pos:а од толку тренери ни еден не успеа да ве оправе, бидејќи од 2010 тимот ви менаџиран катастрофално и неамбициозно и покрај новиот газда сеуште сте брод кој тоне..


И нема пост а да не го спомнеш светецот ти Мурињо и за втората светска војна да се прави муабет ти ќе го уметнеш некако, како бебе шо не може од цицка да се одвое со години:D
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.146
Поени од реакции
40.870
Zasto be so sila se prais glup, pa pokraj Ranieri i site ostali 10 treneri go jadele na forumov i na internetov, i ? Deka imal los tim, nemal, ne zbori gluposti i ne tripaj, toa sto 2 meseci ne mozese da pobedi, a koga pobedi protiv Kievo placese, nit e krivica na morati, nit na timot, tuku negova, ednostavno bese katastrofa i toa e toa, prosto ko grav, ne mi mudruvaj za Inter koa poim si nemas kako stoele rabotite koga on bese trener.

Toa e edno, vtoro, vidi u kakov kontekst e spomnat Mur, i niskointeligenten bi svatil.

Treto, ne zamaraj so vakvi sranja od muabeti, ne mi se verue deka tolku glup muabet nacna. :)
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.816
Поени од реакции
8.651
Zasto be so sila se prais glup, pa pokraj Ranieri i site ostali 10 treneri go jadele na forumov i na internetov, i ? Deka imal los tim, nemal, ne zbori gluposti i ne tripaj, toa sto 2 meseci ne mozese da pobedi, a koga pobedi protiv Kievo placese, nit e krivica na morati, nit na timot, tuku negova, ednostavno bese katastrofa i toa e toa, prosto ko grav, ne mi mudruvaj za Inter koa poim si nemas kako stoele rabotite koga on bese trener.

Toa e edno, vtoro, vidi u kakov kontekst e spomnat Mur, i niskointeligenten bi svatil.


Treto, ne zamaraj so vakvi sranja od muabeti, ne mi se verue deka tolku glup muabet nacna. :)

Кога си ти во прашање, Мур оди во секој контекст и на секоја тема и секој пост,како сол у манџа, да се прави муабет за субвенциите во земјоделието, ти и тука ќе го вметнеш Мур:ROFLMAO:

Btw, глуп е муабетов, ама читав таму во вашиот фан клуб а и тука, ти и уште неколку мн го хејтавте, не беше од типот на крофната толку да биде хејтан. Еве и во Рома ја заеба, не освои титула, ама јас лично па имав некој респект, пошто класична 'рома-сезона' беше таа, почнаа лошо,беа 7-8ми,али во пролетниот дел единствен пораз им беше тој од Самдорија,јбг
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
Тоти какво играчиште :cuc: вечно млад :)
штета би било Рома да не го остави уште некоја сезона и да го пуштат да игра во Америка. Како можеше оној ќељавиот да си дава за право да го пушта у 88.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Jakiot igrac Toti, dadol dva gola I go naprajvte kuznajt vo kolku jaka forna e.

Kaj bese cela sezona?

Sent from my D2403 using Tapatalk
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Me2
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
Jakiot igrac Toti, dadol dva gola I go naprajvte kuznajt vo kolku jaka forna e.

Kaj bese cela sezona?

Sent from my D2403 using Tapatalk
повреден? после Спалети глумеше тренер ама изгледа само го мотивираше.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
повреден? после Спалети глумеше тренер ама изгледа само го мотивираше.
Sve e ova opticka varka:D
Ke go vidite vo vistinsko svetlo slednata sezona ako e vo Roma ;)

Sent from my D2403 using Tapatalk
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom