Serie A 2015/2016

  • Креатор на темата Џонтра Волта
  • Време на започнување

Кој ќе биде шампион во новата сезона?


  • Вкупно гласачи
    197
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.842
Поени од реакции
8.689
Mилан стварно греота, али јебига нема простор за напредок. Целиот простор е од Џеко.
Ромањоли бил вишок у рома, среќа моќниот Рудимбе и тој гркот ги имате, па фала ви што Ромањоли ви беше вишок да видиме аир и мие.
И нека намали џеко со просторот аман !!
30мил за 20 годишник, ем 'вишок' :D

Најголемо фала до ФК Милан што ни обезбеди финансии за летниот трансфер период, згора на се ни овозможи да завршиме во плус, доколку Ромањоли стане ѕверка, го чекам вашето фала:D

За некое време играме со вас, ќе видиме Џеко каков простор ќе отвори:icon_lol:[DOUBLEPOST=1448498622][/DOUBLEPOST]
И Љајиќ не им требаше, вишок им бил пошто ги имаат семоќните Фалке и Жервињо у напад.
Па нормално дека е вишок, Салах, Жервињо, Фалке, Итурбе па и Флоренци кој е сто пати подобар сите тие се пред Љајич..

А во вашиот тим каде освен Јоветич немате добар техничар бодејќи сите се копачи, Адем би дошол до израз..

Ти кажав сто пати, колку сака добар нека биде,за него место во Рома нема, две години имаше време да се наметне и не го направи тоа..

Патем како е Додо,игра некогаш? :D

9мил за играч кој беше купен пола милион испадна одлична зделка, вајда и тој како и Ромањоли ќе прерасне во играчиште :icon_lol:
 
Последно уредено:
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.444
Кои се тие помодарци Итурбе, Фалке, пичке материне за да бидат боље од Љаиќ?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
Пред да серете за Ромањоли го пратите дека игра многу добро?

Цела Италија збори дека е талент и дека као шо тргнал ќе прерасне у супер дефанзивец вие сте се фатиле за Додо што сте им го увалиле за 9ќе.

Среќа Ромањоли непотребниот играч го шитнавте и сеа змајеви ви ја држат одбраната, не примивте 7 од Леверкузен и 6 од Барса ебате.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.842
Поени од реакции
8.689
Ние не купуваме дефанзивци од 30мил затоа примаме мн голови:D
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.842
Поени од реакции
8.689
Страшно си глуп.
Во претпоследниот твој пост покажа дека не си ме сватил. Јас не кажав ништо лошо за Ромањоли за да ти ме нападнеш и мешаш.баби жаби, дечкото е темпераментен и летово уште на почетокот влезе во конфликт со управата, а за брзо време добивме убава понуда од 30мил за него, затоа беше и продаден, едноставно не беше пишано тој во Рома да игра.. Е сега,јас се заебавам бидејќи е преплатен, не значи дека некој ден нема да стане уште појак а цената да му стане уште повисока,али така стоеја работите, што тие пари и парите од Бертолачи ни обезбедија стабилни финансии.. Ти тотално не го свати ова..


А во последниот твој пост си ја покажуваш културата, јас никаде тебе не те навредив за да ти ме речеш глуп. Како и да е, не е битно, од сега веќе не ги земај моиве постови во предвид, не ме цитирај, како што јас истото ќе го направам со тебе, поздрав.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.444
А кој е па Љајич?
За овие мртовци е Меси. Се додека се палиш на играчи ко Итурбе ќе ја полнат Рома ко канта за ѓубре. И тоа не само ти, него општо сите навивачи. Не дека Љаиќ е најдобар играч у свет, ама и те како Рома можеше да си го задржи без да рока беспотребни пари за Фалке, Шмалке и компанија.
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Ќе правиме муабет кога Љајиќ ака новопазарски Меси ќе почне да изиграва Меси. Ама немој да квичите тогаш.
А Миланезиве до тепачка дојдоа. Вреѓаат тука, се силат. :)
Абе една шала не можите да сфатите. Добро ете признаваме дека Ромањоли е еден од најголемите таленти на италијанскиот фудбал заедно со Донарума или како и да се вика она детето што брани одлично во последно време.
И што толку ве нервира или ве неврадува ако се зезаме дека сте го преплатиле? Всушност ниту ние знаеме дека е преплатен, а богами ниту вие. Времето ќе покажи. Ама вас тоа ве вади од контакт овде.
Патем ве разбирам. Клубот ви е паднат во последно време на многу ниско ниво и нормално дека сте фрустрирани.
Ајде ако ве боли нема повеќе да ве дупчиме.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.842
Поени од реакции
8.689
Интераши абе што не замарате со Љајич, реков сто пати чувајте си го ако ви е добар.. Жервињо е класа над него, трча сто пати повеќе,асистира и дава голови и има одлични пробиви иако ја нема техниката на Адем сепак е далеку покорисен, доста е само што како крило се враќа во одбрана.. Љајич не се враќа а и да се врати некој аир нема од него, тој е физички инфериорен и не може да одземе топка на противнички играч, но тоа во Интер нема да се примети бидејќи како што реков од 11 души на терен само Јоветич е креаривеџ и техничар, а се друго се копачи и тркачи, додека во Рома не е таква ситуацијата,кај нас има дефицит од тркачи и копачи, затоа летото моравме да направиме баланс со продажбата на Љајич, кај над Пјанич е таков, џабе му е и да се врати кога физички е слаб и неможе да одземе топка, обично фаулира, тимот е така склупуван што не можевме да си дозволиме да имаме мн такви играчи, со Пјанич и Љајич во прва постава на пример тимот губи на цврстина, додека кај вас е обратно, оти креативноста и техниката во вашиот ростер е на ниско ниво, затоа со здравје да си го служете Љајич, и нека стане јак како вие што се надевате, ама немој да ми правите споредби со нашите крила, реков дека Салах, Жервињо и Флоренци се убедливо по корисни за нашиот тим отколку Љајич, другите ги надоплнуваат местата и то је то :)
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Sto ke im e ljaic u defanzivata na inter, oni 9 dusi kopaci im se u startnite, dovolen im e samo za napad zaedno so jojo, taka da i nema potreba da se vrakja nazad i da igra defanziva
 
Член од
19 февруари 2015
Мислења
1.772
Поени од реакции
2.075
реално љаич е послаб од сите крила на рома моментално можда со фалке се тука негде.. ама салах итурбе и жервињо се подонри од лаич, сега у интер у споредба со перишич баибаинаби е ок ама у рома никад нема да фати место...
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Љајиќ му дојде на Интер како кец на десетка. Но, неговите слаби дефанзивни карактеристики не може да се забележат во Интер покрај толку аргати. Интер има цврста одбрана и Љајо не мора да се враќа назад да покрива, па затоа мислат дека е Меси.
Искрено ич не ми е криво дека игра добро во Интер. Секогаш кај нас бил коректен и го почитувам поради тоа. Во ниту еден конфликт не влезе со никој. Меѓутоа такви беа околностите и мораше да оди.
А таквите споредби кој од кој е подобар се многу ограничени. Ако не е така ондак кој е подобар Јојо или Љајо?
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.444
Нема врска тоа дека не се враќал назад, работата е дека е поквалитетен од Итурбевци и Фалкевци. Лани баш убаво се сеќавам дека Адем ви ја извади утакмицата со Сасуоло дома, и тоа само за неколку минути даде два гола. Кај него проблемот е заебаниот карактер, ама мислам дека не се скара со никого ако добро памтам...

Како и да е јас многу го поштувам како играч, сакам такви играчи курнази, што може со еден потег да решат утакмица и што немаат страв. На Интер точно е дека му фали креативец, али кога играат Балканциве напред солидно делуваме, се виде тоа баш против Рома.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom