Serie A 2014/2015

Кој да ја отвори новата тема?


  • Вкупно гласачи
    96
Статус
Затворена за нови мислења.

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.842
Поени од реакции
8.689
Можеби сте добиле впечаток дека Рома слави за второто место, ама целото славје е ради победата во дербито.. И кај клубот и кај навивачите оваа сезона се смета за големо разочарување и неуспех, а што вие си правите филмови тоа е ваше :)
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.512
Можеби сте добиле впечаток дека Рома слави за второто место, ама целото славје е ради победата во дербито.. И кај клубот и кај навивачите оваа сезона се смета за големо разочарување и неуспех, а што вие си правите филмови тоа е ваше :)
Уживај бе шака славете си ваше право си е само намалете со изјавите од типот кампионато фалсато и ќе освоиме скудето во месец октомври,другото се е ок:)

иначе се шушка нешто за Наинголан во Јуве?:свиркам:
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.794
Уживај бе шака славете си ваше право си е само намалете со изјавите од типот кампионато фалсато и ќе освоиме скудето во месец октомври,другото се е ок:)

иначе се шушка нешто за Наинголан во Јуве?:свиркам:
После Кедира единствено би се шушкало за Наиголан ако некој од Погба и Видал си оди и со оглед на тоа не би се радувал баш.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Па да земеш 100 милиони од Погба и Видал а на нивно место да ги донесеш Кедира и Наинголан за 20 милиони ја би се радувал со трубачи.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.794
Па да земеш 100 милиони од Погба и Видал а на нивно место да ги донесеш Кедира и Наинголан за 20 милиони ја би се радувал со трубачи.
Тоа ти е да паднеш од коњ на магаре реално да праиме муабет.

Да ги донесеш Кедира,Наиголан,Верати и уште еден ајде некако ќе се закрпи али вака?

Едниов нема играно којзнае од кога во Реал а другиов е добар играч ама нема да има удел ко Погба/Видал никад.
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.512
После Кедира единствено би се шушкало за Наиголан ако некој од Погба и Видал си оди и со оглед на тоа не би се радувал баш.
Тогаш да им го остаиме на Рома ако не:toe:
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Тоа ти е да паднеш од коњ на магаре реално да праиме муабет.

Да ги донесеш Кедира,Наиголан,Верати и уште еден ајде некако ќе се закрпи али вака?

Едниов нема играно којзнае од кога во Реал а другиов е добар играч ама нема да има удел ко Погба/Видал никад.
Од коњ на магаре не баш ама од еднорог на лепицанер може да се каже. :D

Ај за Кедира ќе се сложам горе доле, иако е страва играч ама има многу јака повреда зад себе.
А Наинголан е ѕверотина последниве 2 сезони у Рома, ако не на исто ниво барем за нијанса послаб од Видал кој истотака има гадна повреда на колено.
Ете и Верати ако можат за 2-30 да го земат ќе напраат зделка пар екселанс.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.794
Од коњ на магаре не баш ама од еднорог на лепицанер може да се каже. :D

Ај за Кедира ќе се сложам горе доле, иако е страва играч ама има многу јака повреда зад себе.
А Наинголан е ѕверотина последниве 2 сезони у Рома, ако не на исто ниво барем за нијанса послаб од Видал кој истотака има гадна повреда на колено.
Ете и Верати ако можат за 2-30 да го земат ќе напраат зделка пар екселанс.
Не велам дека се слаби играчите туку иам баш позитивно мислење за нив и Кедира сакаф да го собере Галијани на free али Јувентус е неприкосновен кога станува збор за трансфери моментално во Италија.

Наиголан го сакаф уште коа играше у Каљари и немаше трансфер период а да не е поврзуван со Милан али Рома го имаше кешот.

Криво ми е што Милан па и Интер не можат ни да се доближат. Види Дибала случајот.

Муабетот ми е дека не смеат да ги продадат двајцата во еден преоден рок никако! Ај да дадат еден па Кедира+Наиголан да се замена тогаш е во ред и нема да се наруши балансот али двајцата + Пирло очекувам да нема толкав удел у играта и ќе им настане голем проблем.

Него пропадна трансфероф на Јаја кај вас?
 
Член од
8 јануари 2014
Мислења
2.205
Поени од реакции
2.051
Јас мислам дека можеме да одолееме на понудите за било кој од двајцава. Бар уште летово. Или пак јас си праам бајрам со умот...:unsure: али успехов годинава, или евентуална титула во ЛШ е таа работа што ми дава некоја надеж дека ќе останат.

Сигурен сум дека двајцава во исто време нема шани да напуштат.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Не велам дека се слаби играчите туку иам баш позитивно мислење за нив и Кедира сакаф да го собере Галијани на free али Јувентус е неприкосновен кога станува збор за трансфери моментално во Италија.

Наиголан го сакаф уште коа играше у Каљари и немаше трансфер период а да не е поврзуван со Милан али Рома го имаше кешот.

Криво ми е што Милан па и Интер не можат ни да се доближат. Види Дибала случајот.

Муабетот ми е дека не смеат да ги продадат двајцата во еден преоден рок никако! Ај да дадат еден па Кедира+Наиголан да се замена тогаш е во ред и нема да се наруши балансот али двајцата + Пирло очекувам да нема толкав удел у играта и ќе им настане голем проблем.

Него пропадна трансфероф на Јаја кај вас?
Мене за Кедира памет ми се врти што не можеме да го земеме. Ќе си гризнам од куроф!
И за Раџа исто што не го прибра Тохир зимото кога стана претседател, ти ебам имбецилот ете ти индонезиски играч што ќе ти го дигне пазарот во Азија бем ти стомаики.

Иначе за Јаја најверојатно ништо, изјавил дека останува во Сити, овие па сакаат да се отарасат од него. Кој кур ти знае што ќе се дешава. Манчини се налутил, сака готова екипа до 5 јули да има.
Фали уште Манчини на сред лето да си поднесе оставка и да си ебеме мајката у пичка.
Турбулентно лето не очекува нас бедотиите од Милано.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.794
Кај нас веќе трети ден Галијани го тегне Анчелоти по ресторани по кафани за да го натера да дое у Милан :pos::pos:

Леле какво лето не чека....
 
Член од
8 јануари 2014
Мислења
2.205
Поени од реакции
2.051
Кај нас веќе трети ден Галијани го тегне Анчелоти по ресторани по кафани за да го натера да дое у Милан :pos::pos:

Леле какво лето не чека....
Зашо бе, Анчелоти во ваков Милан е премија... сериозно. Еве колку време е во „странство“, пет години ли? Се испука со Челзи, ПСЖ и Реал, му пркурчи све :Dпа сега една авантура со Милан добро би му дошла.

Сеа не знам што банка имате за трошење и дали би му ги задоволиле апетитите со играчки кадар, али ако му се дозволи добра сума за пазарење, сигурен сум дека можи да го врати Милан меѓу „живите“.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.794
Зашо бе, Анчелоти во ваков Милан е премија... сериозно. Еве колку време е во „странство“, пет години ли? Се испука со Челзи, ПСЖ и Реал, му пркурчи све :Dпа сега една авантура со Милан добро би му дошла.

Сеа не знам што банка имате за трошење и дали би му ги задоволиле апетитите со играчки кадар, али ако му се дозволи добра сума за пазарење, сигурен сум дека можи да го врати Милан меѓу „живите“.
Смајлињата ми се околу натегањето иначе би сакал да се врати пошо тоа би значело дека ќе има одредени промени кај нас и многу подобри трансфери него досегашниве.

Карло си е име и нема да се нафати да дојде доколку не му се ветени асални играчи за да го праи тоа шо најдобро го знае :Д

Али не сум оптимист и мислам дека ќе паузира Анчелоти една година али пак од друга страна од понеделникот до денес 3 средби имаа а после у 12 на пладне треба да имаат уше една и тоа малце ми дава надеж.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.056
Поени од реакции
17.743
Пак избрзувате со Погба, Видал и нивните евентуални продажби. Како прво најсигурен за заминување летото е Пирло, што отвара простор за еден играч од централна средина. А од Погба или Видал максимум еден може да си оди. Поголеми шанси давам Погба да си замине.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom