Serie A 2014/2015

Кој да ја отвори новата тема?


  • Вкупно гласачи
    96
Статус
Затворена за нови мислења.

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.206
Поени од реакции
7.992
Па брат у реду е да ги ставаш Грешко, Ривас, Бурдисо и компанија...
Ама Кордоба? Не ти е малце глупо?

Ај ние сеа да зееме да ги сереме Монтеро, Зебина и сл.

ПС. Поздрав до Легротаље. :D
Абе и Матераци не е толкаво дрво за ругање ама па не е ни некој за кој ќе кажеш "греота што не освои тогаш". А Матераци и Кордоба би ги ставил во ист кош по квалитет.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Да, да само кога ќе ми текне на легендите на светскиот фудбал Грешко, Џули, Кордоба, Матераци, Фаринос, Консеисао, ме пука некоја носталгија и солзи ми навираат во очите.
Сериозно и шала на страна за Матрикс,Кордоба и Консеисао да пишеш дека биле тапа треба да имаш две и пол години.
На крај краева јувентус секоја сезона носеше по четири до пет мега звезди...од типот на Зебина и Легротаље

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Абе и Матераци не е толкаво дрво за ругање ама па не е ни некој за кој ќе кажеш "греота што не освои тогаш". А Матераци и Кордоба би ги ставил во ист кош по квалитет.
Иако ми е омилен Матераци сепак не би го стаил во ист кош по квалитет со Кордоба. Патарушка беше Матераци реално, го вадеше тоа што даваше 120% на терен и што играше со срце. По фудбалски квалитети не е некој великан. Ко Гатузо да речеме.
Кордоба иако 1.20 висок сепак беше стабилен штопер, квалитетен.
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.094
Поени од реакции
9.015
Матераци ни беше сатар, нешто како Пепе и Киелини сега. Ако треба тактички да оневозможиш противнички играч му даваш задача и он го средува и двајцата го напуштаат теренот, едниот црвен а другиот во носилка. :D
 
C

Castiel

Гостин
Maтераци е прав касап. Играч што иако не е многу фудбалски квалитетен и не е великан како други дефанзавци ама сепак многу потценет. Голема работа вреше и за интер и за Италија. Како што пишаа со големо срце имаше. И е играч што обожаваш да го мразиш и само интераш може да го сака. Ама сепак далеку од лош играч е. Капа доле за фубдалското срце.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Колку беше ментален нека сиби веко...не паметам дека некој си постигнал повеќе автоголови од него
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Колку беше ментален нека сиби веко...не паметам дека некој си постигнал повеќе автоголови од него
Од Матераци?

Туууу да го ебам, Џими Карагер, оној пегавиот ирец што личи на Руни, на Сити им беше капитен бифор ит вас ту мејнстрим, па после у Астон Вила играше... еее да го ебам не ми текнува као се викаше.
Друг, Мартин Шкртел.
 
C

Castiel

Гостин
Од Матераци?

Туууу да го ебам, Џими Карагер, оној пегавиот ирец што личи на Руни, на Сити им беше капитен бифор ит вас ту мејнстрим, па после у Астон Вила играше... еее да го ебам не ми текнува као се викаше.
Друг, Мартин Шкртел.
Richard Dunne? за овој мислам дека збориш ако не се лажам.... Капитен им беше таму 2008
 
Член од
23 февруари 2015
Мислења
1.119
Поени од реакции
2.020
Nashiot Leo Castan e najslicen na Materazzi.. Levaci i dvajcata, topka moze da projde covek ne :D iskreno i te kako se potrebni takvi poedinci vo eden tim..
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.587
Матераци е играч кој секој тим би го посакал. Колку и да е неталентиран сепак придонесува за атмосфера во соблекувалната, за хемија во тимот, а на теренот игра со 110% од своите можности. Никад нема да заборавам како го рашљака Балотели откако дегенот го фрли дресот против Барса во 1/2 финалето од ЛШ.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom