Serie A 2014/2015

Кој да ја отвори новата тема?


  • Вкупно гласачи
    96
Статус
Затворена за нови мислења.

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.626
Поени од реакции
81.462
Зависи, сакаш да ги пресметам сите сумњиви утакмици или :)?

Фали сеа уште да ми кажеш дека Паљука му го фатил пеналот на Дедо Перо и дека се исто си останало се ...
Не, не, не, не.... за таа сезона нема докази за местења, да не правиме сега рекла-казала муабети. Кажи ми ти мене колку бодови беше разликата на крај на сезона
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Не, не, не, не.... за таа сезона нема докази за местења, да не правиме сега рекла-казала муабети. Кажи ми ти мене колку бодови беше разликата на крај на сезона
5. Од кои што 3 ќаривте против Интер :pos::pos::pos:
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Па на 3-1 како да не се брани. Далеку беше тој Реал од сегашниов, Баерн ги шиеше во поглед на играчи.
Добро изигравме на тој двомеч само јбг немавме среќа, а и судијата чист гол на Рамос му поништи.
И плус таа сезона лигата ја освоивме, така што може да се каже дека беше успешна сезоната.


Иначе прашувам зашто Јувентус уште од есента правеше 7-8 поени предност пред Милан и скоро рутински земаше титула, а за ЛШ не се сеќавам баш до кај стигаа и кај играа. Па затоа ме интересираше мислење за Капело.
2004/2005 го елиминираа твојот омилен клуб Реал Мадрид со голот на Залаета кој беше даден во продолжението од натпреварот,а потоа испаднаа од Ливерпул и евроголот кој го постигна Гарсиа...

Во 2005/2006 едвај се протнаа против Вердер а беше лабаво и рутински елиминиран од Арсенал и нималку не го загрозија голот на Ле Ман и скоро да немаа никакви шанси...се сеќавам тогаш Анри му ги издупи глајте буквално и ги праеше магариња големите играчишта Канаваро,Емерсон и Зебина....а Виера се движеше како забавена снимка..ама сепак Јувентус имал многу силен тим и спремен да освои ЛШ:pos:[DOUBLEPOST=1427405896][/DOUBLEPOST]
Да, да само кога ќе ми текне на легендите на светскиот фудбал Грешко, Џули, Кордоба, Матераци, Фаринос, Консеисао, ме пука некоја носталгија и солзи ми навираат во очите.
Овие што ги спомна буквално се играчишта за денешните Хуан,Ранокија,Кампањаро,Нагатомо и Ди Амбросио:pos:
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.097
Поени од реакции
5.767

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Интер не можеше да освои титула бидејќи беа неспособни идиоти! Не бев јас тој кој ги донесе Вампета, Тарибо Вест и Хакан Шукур“ , ги пецна екс претседателот на Јуве големите ривали.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.098
Поени од реакции
16.298
Ова Зајко ко го прочитав мислев Заев е на форумов :cautious:[DOUBLEPOST=1427461187][/DOUBLEPOST]Толку од големите надежи за Јуве и Италијанците во ЛШ, ојде и Маркизио јабана најверојатно цела полусезона...Имал проблеми со коленото сега е на испутвања за лигаментот.
 
Последно уредено:

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.098
Поени од реакции
16.298
6-7 Месеци пауза за Маркизио... Без Погба, Маркизио против Монако. Пирло наводно тренирал можно е да биди спремен. Серија А is in deep shit now.

14:12 - LESIONE SUBTOTALE DEL GINOCCHIO - Claudio Marchisio ha riportato una lesione subtotale del crociato anteriore del ginocchio destro per lui stagione finita,
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom