Serie A 2014/2015

Кој да ја отвори новата тема?


  • Вкупно гласачи
    96
Статус
Затворена за нови мислења.

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Не паметам многу многу од од то време, иначе ќе ви го ебев.:busi:
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Глупости на кило сте стигнале да изнапишите,штета не сум зафатил навреме,ова шок терапија ми дојде,се подмочав од смеење:ROFLMAO:
Незнам како некој можеда каже дека оној тим од 2006 не бил у топ 5.Ај да фатам ја да ќењам сега за генерацијата на Моу.Небива.Проблем тогаш беше Капело,а не квалитетот на тимот.
Никој неможе да гарантира дека би освоиле една,две,три ЛШ тој период,ама дека имаа амбиции и тим за тоа е факт.А сето тоа беше фрлено у вода со калчополи.
Сакаш да кажеш дека не го биваше Капело?
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Абе што го снема зајко (кастиел) така наеднаш? Ми фали да се смеам :D Последен пат е виден пред натпреарот Фиоре-Милан...
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Сакаш да кажеш дека не го биваше Капело?
Па двете сезони формата нагло опаѓаше во втората полусезона и имаше проблеми со играчите, посебно со Дел Пиеро така да можи слободно да се кажи дека беа незадоволителни двете сезони.

Кај вас го биваше следната сезона кога се бранеше против Баерн?
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
А тек па Интер каков тим имаше со Роналдо дебелиот ....ама против лопови не се може :kruna:
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.205
Поени од реакции
7.990
А тек па Интер каков тим имаше со Роналдо дебелиот ....ама против лопови не се може :kruna:
Да, да само кога ќе ми текне на легендите на светскиот фудбал Грешко, Џули, Кордоба, Матераци, Фаринос, Консеисао, ме пука некоја носталгија и солзи ми навираат во очите.
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.458
Поени од реакции
10.155
Кој е најдобар италјански судија? Рицоли кај стои во вашите очи?
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Па двете сезони формата нагло опаѓаше во втората полусезона и имаше проблеми со играчите, посебно со Дел Пиеро така да можи слободно да се кажи дека беа незадоволителни двете сезони.

Кај вас го биваше следната сезона кога се бранеше против Баерн?
Па на 3-1 како да не се брани. Далеку беше тој Реал од сегашниов, Баерн ги шиеше во поглед на играчи.
Добро изигравме на тој двомеч само јбг немавме среќа, а и судијата чист гол на Рамос му поништи.
И плус таа сезона лигата ја освоивме, така што може да се каже дека беше успешна сезоната.


Иначе прашувам зашто Јувентус уште од есента правеше 7-8 поени предност пред Милан и скоро рутински земаше титула, а за ЛШ не се сеќавам баш до кај стигаа и кај играа. Па затоа ме интересираше мислење за Капело.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Да, да само кога ќе ми текне на легендите на светскиот фудбал Грешко, Џули, Кордоба, Матераци, Фаринос, Консеисао, ме пука некоја носталгија и солзи ми навираат во очите.
:pos::pos:

Си ги утнал малце годините али добро ;) Јулиано, Ди Ливио, Ферара и Песото боље беа :)
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.205
Поени од реакции
7.990
:pos::pos:

Си ги утнал малце годините али добро ;) Јулиано, Ди Ливио, Ферара и Песото боље беа :)
Ова ти се играчите со кои Интер беше најблиску до титула со Роналдо во составот, арно ама се испречи вашиот братски Лацио.[DOUBLEPOST=1427404396][/DOUBLEPOST]
Па Кордоба го стаил. :facepalm:
Стварно големо играчиште беше ама сирот го покрадоа лоповите од Торино.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Ова ти се играчите со кои Интер беше најблиску до титула со Роналдо во составот, арно ама се испречи вашиот братски Лацио.
Пер јебига, да бевме Јуве ќе си ја наместевме :)

Ете ти уште еден доказ дека не сме местеле :) Пошто да сме у братски односи со КЛУБОТ Лацио ко што мислевте сите пред Х години кога го тепавме Лацио на Олимпико ќе го тепавме и тогаш и ќе си лапавме титула ...

пс: Тука беше најблиску до титула ама братот Јулиано му направи "not in my house" :))
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.583
Поени од реакции
81.164
Пер јебига, да бевме Јуве ќе си ја наместевме :)

Ете ти уште еден доказ дека не сме местеле :) Пошто да сме у братски односи со КЛУБОТ Лацио ко што мислевте сите пред Х години кога го тепавме Лацио на Олимпико ќе го тепавме и тогаш и ќе си лапавме титула ...

пс: Тука беше најблиску до титула ама братот Јулиано му направи "not in my house" :))
И колку бодови бевме разлика таа сезона...?

:rolleyes:
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
И колку бодови бевме разлика таа сезона...?

:rolleyes:
Зависи, сакаш да ги пресметам сите сумњиви утакмици или :)?

Фали сеа уште да ми кажеш дека Паљука му го фатил пеналот на Дедо Перо и дека се исто си останало се ...
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Стварно големо играчиште беше ама сирот го покрадоа лоповите од Торино.
Па брат у реду е да ги ставаш Грешко, Ривас, Бурдисо и компанија...
Ама Кордоба? Не ти е малце глупо?

Ај ние сеа да зееме да ги сереме Монтеро, Зебина и сл.

ПС. Поздрав до Легротаље. :D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom