Serie A 2014/2015

Кој да ја отвори новата тема?


  • Вкупно гласачи
    96
Статус
Затворена за нови мислења.

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
abe ajde bombasov da go odneses sega vo Milano odma ke zeme sezonska, zvezdi sakal da gleda.... Ako ima uspesi bez razlika dali ima zvezdi ili timska harmonija, ke ima publika. Ponataka parite vo stadion ke gi vlozis, ke sledi period kako na Arsenal ama so konstantna forma ke se prebrodi.

jas na primer,sea odma da mi ponudat sezonska karta za na Inter utakmicite i da mi kazat ''najgolemiot problem e sto Inter e kaznet i mora da igra vo vtora liga'' abe odma ke prifatam i peski ke trgnam nakaj Milano.Mame ke mu ebam,kako ne ziveam vo Milano :D
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.512
jas na primer,sea odma da mi ponudat sezonska karta za na Inter utakmicite i da mi kazat ''najgolemiot problem e sto Inter e kaznet i mora da igra vo vtora liga'' abe odma ke prifatam i peski ke trgnam nakaj Milano.Mame ke mu ebam,kako ne ziveam vo Milano :D
И ти се погоди место пред Мацари па ил дивино го глеаш на средина и ти се одмилува и фудбал и се:icon_mrgr:
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
И ти се погоди место пред Мацари па ил дивино го глеаш на средина и ти се одмилува и фудбал и се:icon_mrgr:
ќе го размонтирам по брза постапка панталончето подвратено :D
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
Како прво треба да се привлечат љугето назад на стадиони па после да се донесат така наречени world class играчи а за тоа треба финансии и привлекување на спонзори и слични работи мора да се сменат многу работи од корен
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.057
Поени од реакции
17.751
Каква е, таква е лигата. Најголема грешка е тоа што луѓето мислат дека работите во фудбалот се решаваат преку ноќ. Не оди тоа така. Она што никогаш нема да биде одземено од Италија се големите тимови кои имаат висока конкуренција меѓу нив и покрај нив кога ќе ги додадеме и оние од една скала надолу.

Еве, џабе и е на бундеслигата и развој и се, кога таму играат Баерн и сите други. Не е тоа провокација, едноставно е чиста реалност.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Ако дојт Келн во сериа а со втор тим ќе се шампиони.;););):););););)
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.094
Поени од реакции
9.015
И ти се погоди место пред Мацари па ил дивино го глеаш на средина и ти се одмилува и фудбал и се:icon_mrgr:
Другар без Џонатан не може да се замисли денешниов Интер. Настрана неговите ограничени фудбалски квалитети, типот зрачи со позитивна енергија. Дали сме губеле од Сиена или сме го пеглале Милан, секогаш е расположен за игра и акробации. Со срце игра, трча како коњ цело време и се бори за топка, знае и самиот дека е просек ама тоа не го спречува да постигне по 4 пинг-понг голови по сезона. Во добри денови знае да изненади со по некој потег за восхит. Он ќе биде џокерот. Очекувајте да даде 2 гола со грб и еден со стомак сезонава. Многу ми е криво што не ја доби капитенската лента наместо Ранокија.

 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Јаки се Јуве ама неможат со големиот мега клуб од библиската ЏЕРМАНИЈА. :vozbud:

1.Го измислиле фудбалот
2.Не шишет со онај коефициентон:drk::drk:

3.Германци се, пази шо зборваш;);););););)
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.729
Поени од реакции
9.712
Немој со вакви коментари жити се, ќе дојдат сите двајца баварци кој ќе се оправа после... :icon_lol:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom