S.A.R.S. (Свежо Ампутирана Рука Сатријанија)

Serengeti

Има само една вистина сето друго е лага
Член од
4 февруари 2009
Мислења
260
Поени од реакции
63
S.A.R.S. ( свежо ампутирана рака сатрианиа )
јас ги слушам едно недела дена и не престанувам да ги слушам стварно се добри алал да им е :smir:
еве нешто од делава на мајсториве
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Каде што Виклер Скај е продуцент, таму очекувајте дека ќе искочи нешто добро...
Така е и со овие момци...Има нешто ново и интересно у нив, загонетно до негде , свират правец на музика кој не е толку застапен , море ич не е застапен на овие простори...
Со Буџав лебац се пробија, а целиот албум им е супер изработен и очекувам од нив во иднина уште доста вакви изданија...
Интересно е името, тоа привлекува доста народ...
 

NIght_Elf

High Priestess
Член од
15 јуни 2007
Мислења
479
Поени од реакции
13
Odlichni se, Budjav lebac RULEZZ!!!
 

kIRe9

OK. u'r right
Член од
4 март 2009
Мислења
1.419
Поени од реакции
73
они беа кај нас пред некој месец... буџав лебац им е... ВРВ... настапија у хавана мислам...
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Супер група, дефинитивно ми се свиѓа стилот кој го фураат. Буџав лебац е стаара песна ја имав година пред да излезе спотот.Имаат и ремикси правено и се топ :vozbud:
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
1.016
Поени од реакции
50
Ратујемо ти и ја ми е хит цела недела :) Дечките се пробија со Буџав лебац и си обезбедија светла иднина за понатаму.
 

Serengeti

Има само една вистина сето друго е лага
Член од
4 февруари 2009
Мислења
260
Поени од реакции
63
Каде што Виклер Скај е продуцент, таму очекувајте дека ќе искочи нешто добро...
Така е и со овие момци...Има нешто ново и интересно у нив, загонетно до негде , свират правец на музика кој не е толку застапен , море ич не е застапен на овие простори...
Со Буџав лебац се пробија, а целиот албум им е супер изработен и очекувам од нив во иднина уште доста вакви изданија...
Интересно е името, тоа привлекува доста народ...

Е ова видиш не го знаев фала за информацијава поздрав

они беа кај нас пред некој месец... буџав лебац им е... ВРВ... настапија у хавана мислам...
абе знам дека беа ама јас почнав да ги слушам пред 10-тина дена а приметив постери по град ама не се заинтересирав...битно следниот концерт не се пропушта, да сме здрави и живи

Ратујемо ти и ја ми е хит цела недела :) Дечките се пробија со Буџав лебац и си обезбедија светла иднина за понатаму.
мене ми се сите хит али ремиксот од "ракија" ми No.1
поздрав
 

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.724
Поени од реакции
6.297
мене по малку на делови сосем малку ме потсеќаат на фолтин .. ама сосем малку ..

Инаку се одлични .. неколку песни имама слушнато .. звучат свежо.. убаво ..интресно .. се Нај:smir:
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Ај некој нека ме упати од кај да им го даунлоадирам албумот??
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456
Е ова видиш не го знаев фала за информацијава поздрав


абе знам дека беа ама јас почнав да ги слушам пред 10-тина дена а приметив постери по град ама не се заинтересирав...битно следниот концерт не се пропушта, да сме здрави и живи


мене ми се сите хит али ремиксот од "ракија" ми No.1
поздрав
На концерт нејќеш да отидеш веруј. Тие што беа кажуваат дека било катастрофално, вокалот бил многу гејски настроен, за у живо биле мање више тиња или можда било до Хавана проблемот, не се знае.
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
1.016
Поени од реакции
50
Ај некој нека ме упати од кај да им го даунлоадирам албумот??
Го имам аплодирано на рапидшер. Пиши ако го немаш најдено ќе ти пуштам линк.
 

Serengeti

Има само една вистина сето друго е лага
Член од
4 февруари 2009
Мислења
260
Поени од реакции
63
На концерт нејќеш да отидеш веруј. Тие што беа кажуваат дека било катастрофално, вокалот бил многу гејски настроен, за у живо биле мање више тиња или можда било до Хавана проблемот, не се знае.

Па пријателе не би се сложил баш со тебе, имаат видеа и од изведба во живо и мислам дека се многу подобри во живо еве послушај и уверисе...иначе вокалот е топ според мене
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456
Па пријателе не би се сложил баш со тебе, имаат видеа и од изведба во живо и мислам дека се многу подобри во живо еве послушај и уверисе...иначе вокалот е топ според мене
Зборам за концертот шо беше во Хавана
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.343
Поени од реакции
7.457
Ристо Бомбата митс Суперхикс, арејнџ’д бај д уан енд онли Виклер Скај :)

Интересен колектив од 8 момци од Белград.
Нивниот албум го имам во телефон веќе месец и кусур.
На претходното работно место ги тероризирав колегите со Буѓав Лебац.

Ајт една мала рецензиичка на целиот албум :)

1. Птичји грип 0:27
Уште од интрото се слуша дека се шегобијци. Моја лична претпоставка е дека за следниот албум ќе имаат интро свински грип :pos:

2. Буѓав лебац 3:27
Сите ја знаете, нема ништо да коментирам :)

3. Ибро 4:15
Рокенрол узврача ударац :) На класична рок мелодија стихови карактеристични за српскиот фолклор :pos:

4. Ракија 4:30
Раааааааакију воооолим да пиииијем :) Ода за ракијата отствирена на хармоника и пијано :) добро, и останати инструменти. Не ми паѓа на памет дали досега некој го опеал овој пијалак во песна, меѓутоа не верувам дека некој има напишано волку емотивна песна за ракијата :)

„Волим, волим, волим,
Волим да је пијем,
Наџите је све чу
Све чу да вас бијем“

5. Ана 2:29
Слушнете го пратечкиот вокал на почетокот пред да почне строфата :) Јас го приметив после 2 недели слушање и умрев од смеење.
Песнава ја имам пуштено на еден куп Ани, и на сите им се има допаднато :)
Најубава песна посветена на несовршеноста на една девојка што ја имам слушнато досега. Веселиот дух на бендот и дава на песнава една посебна енергија.

6. Ратујемо ти и ја 4:02
Уште една љубовна песна со мнооооогу наобични стихови. Контрасти на сите страни, во секој стих, за на крај љубовта да надвладее.

7. Синдром лидера мале странке 2:01
С.А.Р.С.-ов начин да се изрази незадоволство од политичката состоба во Србија, но и пошироко. Генијална социјална тема.

8. Дебели лад 4:07
ААААА блажоини ме фркет што би рекле охриѓани.
Лесен реге ритам, длабока философска тема изразена преку 3-4 стихови. Социјална тема пак. Ќе издвојам неколку стихови:
„Неке граде владе, да се лакше краде
Неке биљке саде, а тречи их ваде“
Верувам дека би му била една од омилените песни на Fаbullous178 R.I.P.

9. Ѓуричко 3:05
Песна за спознорите и спонзорушите. Чиста вистина, искрено исплукана низ песна.

10. Будим се 3:40
Најбавната мелодија на албумов. Повторно социјална тема. Гостување со рецитал на Виклер Скај.

11. Зубарка 4:57
Моја зубарка је жена са мером,
Маторку бољу у животи ниси видео
И сисе и дупе и ноге ко Шерон
Кад би ми дозволила радо би је скид’о
Плус сево ова испеано на неколку начини :) Бендов клоца газови :)

12. Буѓав лебац (DJ Rahmanee RMX) 4:31
Најпознатата тема ремиксирана од страна на еден од најдобрите српски drum&bass ди-џеи, и воедно пријател на Биклер Скај.

Се на се, еден од најдобрите албуми што ги имам слушано.
 

CIL

Член од
21 август 2008
Мислења
749
Поени од реакции
54
Ја слушам Буѓав Лебац неколку дена и никако да го открием текстот како е. До пола песна знам ама после не се разбира некако. Некој да помогне, се нервирам:kesa:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom