Rae Morris

Body Electric

Del Rey
Член од
15 јуни 2011
Мислења
222
Поени од реакции
334


Типката ја открив сосема случајно пред неколку дена, кога ја начув Don't Go. Од песната, сè на сè, запаметив еден стих, но тоа беше доволно да откријам кој ја пее. Слушајќи ја во последните денови, сфатив дека Реј ќе биде следното големо нешто и искрено ме чуди како уште се нема пробиено на пошироката музичка сцена. Талентирана, со многу пријатен вокал и прекрасни песни (иако во мал број), а девојката има само осумнаесет години. Се надевам дека ќе ги слушнете неколкуте песни што ги има, а се надевам и дека Реј наскоро ќе го извади својот деби албум, кој дефинитивно ќе се потрудам да го купам во каква и да е форма. Извонредна е!





 

Body Electric

Del Rey
Член од
15 јуни 2011
Мислења
222
Поени од реакции
334
Слушнете ја новата песна на Реј Морис, насловена како Grow. Јас досега сум вљубен до уши :love: :cuc: She's my future wife! :гик:
 

Body Electric

Del Rey
Член од
15 јуни 2011
Мислења
222
Поени од реакции
334
Реј денеска го објави официјалното видео за нејзиниот најнов сингл Grow, а на 18 ноември излегува и EP-то под ист наслов на кое ќе можат да се слушнат три песни од овој извонреден млад талент на музичката сцена. Покрај Grow, на EP-то ќе се најдат и песните насловени како Way Back When и Not Knowing. She's amazing and I absolutely adore her :love: :vozbud:

 

Kajgana Shop

На врв Bottom