PayPal (официјална тема)

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Пробано со наш македонски пејпал акаунт да се повлечат пари еве што стои
You cannot receive payments in or withdraw payments from your PayPal account
Your Account May Only Be Used to Send Money

Педери (n)
Не напнувајте сега. Јасно ни е дека така ќе биде барем одреден период. Да се надеваме дека догодина ќе ни ги пуштат сите сервиси. Сепак и државава наша има некои закони и рестрикции кои не дозволуваат постоење на сметки во странски институции за Македонските граѓани.
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.045
Поени од реакции
19.656
Не. Ме збуни тоа Премиум пошо си напраив персонал фри акаунт. Кај сите стои така?
Ај пробај да повлечеш пари (withdraw) или да испратиш на некој, па види дали ќе ти даде некоja грешка. И стварно, кај сите стои Premier, ај проверете вие што веќе направивте акаунт?
 
Член од
23 ноември 2010
Мислења
1.836
Поени од реакции
2.104
Може да почнете со регистрација. Официјално Македонија е ставена на листата:vozbud:
 
Член од
14 јуни 2014
Мислења
26
Поени од реакции
4
Ај пробај да повлечеш пари (withdraw) или да испратиш на некој, па види дали ќе ти даде некоja грешка. И стварно, кај сите стои Premier, ај проверете вие што веќе направивте акаунт?
Би пробал ама моментално статус нула на картица, па ај некој што отворил веќе или има нека провери.

Пробав да го избришам вика дека accounts with limited access can't be closed now. А пробав да направам и нов па кога ќе селектирам Македонија автоматски дава пријава за premier акаунт.
 
Последно уредено:
Член од
2 октомври 2009
Мислења
958
Поени од реакции
238
tie sto imaat akaunti slovenski i li drugi drzavi nema da bidat blokirani vise bidejki paypal koga pusta verifikacija na broevite od kartickite ke vidi deka kartickite sto se od makedonija se validni za paypal i nema da se blokira akauntot, mozes da prakas pari na drug covek i da kupuvas ali ne mozes da primas pari, taka da koga nekoj ke praka pari na makedonski akaunti neka cekira tamo REFUND i toj ke primi pari (makedonskite akaunti) samo edno ne mi e jasno, na igri sto igram kako na primer DIABLO 3 ja sto prodavav itemi si zimav pari , isto i na LoL sto prodavam nekoi itemi dali ke mozam so makedonskiot da gi primam parite od prodazbata ili nema
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.019
Поени од реакции
1.278
Дечки морам ли да имам 1.5 еур на картицата за верификација или?Денар пара немам па незнам дали да пробам
 
Член од
23 март 2014
Мислења
1.471
Поени од реакции
1.242
tie sto imaat akaunti slovenski i li drugi drzavi nema da bidat blokirani vise bidejki paypal koga pusta verifikacija na broevite od kartickite ke vidi deka kartickite sto se od makedonija se validni za paypal i nema da se blokira akauntot, mozes da prakas pari na drug covek i da kupuvas ali ne mozes da primas pari, taka da koga nekoj ke praka pari na makedonski akaunti neka cekira tamo REFUND i toj ke primi pari (makedonskite akaunti) samo edno ne mi e jasno, na igri sto igram kako na primer DIABLO 3 ja sto prodavav itemi si zimav pari , isto i na LoL sto prodavam nekoi itemi dali ke mozam so makedonskiot da gi primam parite od prodazbata ili nema
Како бе да чекира refund кога не ги примил парите :facepalm::pos:. Разбирате ли дека неможе да се прима пари? :tapp:
Нема да можеш од LoL ниту од свети LoL ништо да примаш. Нема начин за да се заобиколи ова!
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.045
Поени од реакции
19.656
Би пробал ама моментално статус нула на картица, па ај некој што отворил веќе или има нека провери.

Пробав да го избришам вика дека accounts with limited access can't be closed now. А пробав да направам и нов па кога ќе селектирам Македонија автоматски дава пријава за premier акаунт.
Како не можеш да пробаш? Нели го верификува акаунтот со картицата?[DOUBLEPOST=1403040072][/DOUBLEPOST]
Нема да можеш од LoL ниту од свети LoL ништо да примаш. Нема начин за да се заобиколи ова!
Ќе се најде, што се секираш.
 
Член од
14 јуни 2014
Мислења
26
Поени од реакции
4
Како не можеш да пробаш? Нели го верификува акаунтот со картицата?[DOUBLEPOST=1403040072][/DOUBLEPOST]
Ќе се најде, што се секираш.
Не, немам моментално евро ипол на картица а еве ми вика дека акаунтот ми е лимитиран и ми бара доказ за адреса итн. Што да правам?
 
Член од
23 март 2014
Мислења
1.471
Поени од реакции
1.242
Дечки морам ли да имам 1.5 еур на картицата за верификација или?Денар пара немам па незнам дали да пробам
Осмо, мора да имаш пари за да користиш пејпал :)
 
Член од
20 јули 2011
Мислења
576
Поени од реакции
203
Епа редно време беше да се има пејпал кај нас. Ама не ми е филингот да неможам да ми стигаат пари. Доколку закониве не се сменат, не верувам дека ќе ни овозможат сите функции да ги имаме. Што фајде од тоа ќе има?
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.045
Поени од реакции
19.656
Не, немам моментално евро ипол на картица а еве ми вика дека акаунтот ми е лимитиран и ми бара доказ за адреса итн. Што да правам?
Аман бе, како успеа експресно да ти го лимитираат акаунтот, уште не креиран. :icon_lol:

Стави на картица едно 500че, немој точно до денар 1.5 евра да ставаш, стави повеќе за секој случај, и пробај да го верификуваш, види што ти е понудено. За доказ за адреса не е проблем, барем сега кога може македонски PayPal да се креира.
 
Член од
23 март 2014
Мислења
1.471
Поени од реакции
1.242
Ова ви е исто како со кредитна или дебитна картичка (виза, мастер итн.) да купувате само што ќе може да отворите dispute. :facepalm:
 
Член од
20 октомври 2007
Мислења
208
Поени од реакции
5
Другари имам пејпел со држава ставена во Словенија. Е сега сакам да сменам да ја ставам државата Македонија. Ќе ми објасни некој дали и како можам да ја променам државата од Словенија на Македонија?

Благодарам
 

Kajgana Shop

На врв Bottom