Panic! At The Disco

Член од
16 декември 2005
Мислења
38
Поени од реакции
4
Me interesira, mislenje za ovoj prilicno nov bend, dosta originalen, mislam se kao nesto the next best thing .... that's what I think !
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
неможеш да кажеш за ниеден бенд дека е оригинален, оригиналот веќе не постои.Оригинален ке се ако измислиле нешто ново во музиката

иначе не ги слушам, не ме допираат
 
Член од
10 август 2006
Мислења
104
Поени од реакции
1
бегај бе се што има елемнти на емо = shit
 
Член од
16 декември 2005
Мислења
38
Поени од реакции
4
znachi originalnost najverojatno i ne postoi, najverojatno loso se izraziv, mislev kao prilicno nesekojdnevni, i sepak e nesto novo ... mora da postues, prilicno dobri liriki imaat, cel album im e dosta kompleksen ... mnogu se dobri
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
па не е ни ново, зошто во последниве години вакви емо бендови ги има колку што у бугарија ги има певачици

а за лирики, кажи конкретно какви лирики ти се допаѓаат
 
Член од
16 декември 2005
Мислења
38
Поени од реакции
4
viki sea druze i ti kolku konkretni odgovori, baras, "kakvi liriki" ne mozam da ti odgovoram na toa, prilicno im se elokventni tekstovite, i vokalot dobro e uklopen, mozda zvucat gay na momenti, ali ne mozes da mi kazes eden bend slicen na niv ....
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
неможам, зошто незнам емо бендови
ама ти изгледа не си упатен и модернава музика :) знам еден од форумов што ке ти ги напише минимум 10
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
знам дека MSV ги знае, ама не е онлајн
 

MSV

Член од
24 март 2005
Мислења
2.423
Поени од реакции
38
Не пеер.....
Килсвич се далеку од емо, само имаат некои ефтини поп елементчиња, чисто само колку да им се зголеми продажбата, коефициентот на медиокритет да им рипне.....


Run Forest RUN!!!:tapp:
Panic!At The Whatever имаат сличности со Ешли Симпсон, Кели Озборн, па дури и имплементираат делови од ново или тазе создадениот 4-th wave of ska, на Парис Хилтон.......


И колку ли пати треба да ви пофторам дека бендовите како Panic! не се еmо, таквите бендови се ПОП!!!!:pusk:
Emo е сосема нешто друго, подетално објаснение во некоја друга прилика......:motor:

Иначе, ако уште еднаш го видам тој исфеминизираниот "пејач" на Panic! како се сместил на мојот телевизор а дечиња или што е пострашно не-дечиња, се палат ко млади мајмуни на нивната музика па уште имаат храброст да тврдат дека се оргинални, нечуени и шознам......
АБЕ ЗЕМАМ ХЕБЛА И НА СИТЕ ВИ ВЛАГАМ КРВНИЧКИ У ФАЦА!!!!:zlo:
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
значи не биле
толку ме интересира емо, мене се надевам простено ми е
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
имаат забафно име, неам допирни точки со бендот, емо - мразам, поп - нејќам, МСФ - типот е ноф у тфојот вид на музика и само дае чисто мислење без да убедуе никого, спушти се на земја пред ја да се качам за да ти реплицирам малце подлабоко.
 

~MadaGascAR~

Yeah..Whatever...
Член од
23 јули 2006
Мислења
90
Поени од реакции
1
Mene mi se svigaat mislam mi se sviga I write sins not tragedies, go nemam slusnato albumot ali imam namera:) AJ ke slusnam pa ke pisam neso... BTW kazete nekoja druga dobra pesnicka da simnam
 

MSV

Член од
24 март 2005
Мислења
2.423
Поени од реакции
38
Goddess of Chaos напиша:
и МСФ - типот е ноф у тфојот вид на музика и само дае чисто мислење без да убедуе никого, спушти се на земја пред ја да се качам за да ти реплицирам малце подлабоко.
Ај дека неможеш......:baeh:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom