One Direction (1D)

S

Sheldon Cooper

Гостин


One Direction е ирско-англиски машки бенд формиран во Лондон, 2010 год. Членови се Лиjам Пеjн, Наjл Хоран, Зеjн Малик, Хари Стаjлс и Луис Томлинсон. Членовите се запознаа на Британскиот „Икс Фактор“ и на предлог на жирито од петмината се оформи група коjа на Икс Фактор стигна до третото место. Нивен наjголем хит е "What Makes You Beautiful".


Што мислите за нив?
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: DL5

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Типичен бој бенд и слатки поп песни. Да бев тинејџерка од 13-14 години сигурно ќе ги сакав...:oops: Посебно заради акцентот...:icon_mrgr: Не знам, понекад си ја пуштам онаа What makes you beautiful и во исто време се нервирам и пејам... Заразна е некако. :icon_mrgr:
 

NelTu

Coffee addict
Член од
1 август 2011
Мислења
2.370
Поени од реакции
7.013
Многу девојки го сакат онај zayn или како и да е, али мене многу ми се педерски овие, особено со долгине коси.
Ја имам слушнато само what makes you beautiful, ништо посебно.
 
Член од
5 јуни 2008
Мислења
3.632
Поени од реакции
5.724
Освен What Makes You Beautiful ништо друго не знам од нив, а некако не ни имам желба да знам.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.354
Поени од реакции
25.033

Што мислите за нив?
Епа другар си го згрешил линкот од видеото и кога го гледав мислев дека овие се One Direction, а видеото е одлично, затоа почнав да се сомневам... После видов дека е пародија и го уклучив оригиналното видео. И што да видам... имам замерка во воведниот пост. Вика "ирско-англиски машки бенд". Мене не ми изгледаат така.
 
Член од
19 април 2012
Мислења
429
Поени од реакции
681
Многу девојки го сакат онај zayn или како и да е, али мене многу ми се педерски овие, особено со долгине коси.
Ја имам слушнато само what makes you beautiful, ништо посебно.
Тоа и се, барем поголемиот дел од бендот мислам. :)

Иначе, од сите нивни песни што ги имам слушнато, најмногу ми се допаѓа Little Things.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.626
Поени од реакции
14.398
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Епа другар си го згрешил линкот од видеото и кога го гледав мислев дека овие се One Direction, а видеото е одлично, затоа почнав да се сомневам... После видов дека е пародија и го уклучив оригиналното видео. И што да видам... имам замерка во воведниот пост. Вика "ирско-англиски машки бенд". Мене не ми изгледаат така.
Мене ми се свиѓа фактот што за разлика од сите други, песниве им се ептен погодени за возраста на децава/тинејџериве до 16-17. Нема плачења, дерења, љубов, трагедии ова она. Е сеа, намерно песните им се заразни за што повеќе да им ги слушаат на repeat, што е нормално.

Ама баш покрај другине како Бибер, Мајли Сајрус, Селена Гомез и не знам кои таму, далеку подобар избор се за младиве, т.е. маливе де. Еее, за Џастин овие се Џибони и Суперхикс у едно!
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Некогаш беа Clapton, Jimmy Page, Sid Vicious, Jimi Hendrix, Bob Dylan,John Lennon, Chuck Berry, Janis Joplin, Freddie Mercury, David Gilmour...или од понова историја Stevie Ray Vaughan, сега се (1D), Bieber, Gangam Style, нема некоја голема разлика во талент methinks.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Некогаш беа Clapton, Jimmy Page, Sid Vicious, Jimi Hendrix, Bob Dylan,John Lennon, Chuck Berry, Janis Joplin, Freddie Mercury, David Gilmour...или од понова историја Stevie Ray Vaughan, сега се (1D), Bieber, Gangam Style, нема некоја голема разлика во талент methinks.
Проблемот е што артистите се водат по youtube гледаност сега, а таму спамаат копиљаци. Побарај на youtube Michael Collings или Vino Alan, да видиш ѕверови од пејачи, првиот се изгуби, вториов го избација од X Factor зашто "не личел на поп ѕвезда". Тоа е, ако сакаме квалитет, ќе треба ние да спамаме и да се натпреваруваме со копиљаците.

П.с. Ја забораи Ники Минаж! :D
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
Уште не знам како овие успеаа да пеат на Олимпиското отварање или затворање.. страшно!
 

Nymphadora

Емоцинално незрело џубре
Член од
2 февруари 2009
Мислења
986
Поени од реакции
1.672
Не знам зошто толку ги хејтате дечињава, факт е дека нив ги слуша младинава ради тоа шо песните им се такви и ради тоа шо се слатки момчиња што секогаш убаво се облечени. Нормално е да бидат популарни кај помладите, и ние сме биле деца и ние сме лудувале по Backstreet Boys и уште кои таму беа.. еве јас си признавам, јас како мала ги обожавав нив.
Денес да ми пуштиш некоја песна од нив.. сигурно не би ми се свиѓала, али сметам дека е потребно човек да слуша секаква музика и да запознава секакви жанрови за да може да изгради одреден став према музиката и за да може да распознае квалитетна музика.

Секој млад човек има одредени фази низ кои мине во текот на животот и во тие фази,тој во зависност од својата состојба, во зависност од средината во која расне, друштвото кое го има и мноогу други фактори, експериментира со различни стилови на музика и преку тоа се спознава себеси и си изградува одредено мислење. Затоа не треба да се чудите зошто некој го слуша тоа што можеби вие не можете да го поднесете.
Сепак мислам дека треба секогаш човек да биде отворен кога се работи за музиката..
Само 2 песни имам слушнато од дечињава и еве од тие две ја би го избрала ова.. шоо ради спотот (прекрасниот Лондон) шо ради песничето.. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom