Oд љубов до омраза / Од омраза до љубов

Член од
18 март 2007
Мислења
3
Поени од реакции
0
sakas sebesi da se nateras da mislis deka go mrazis ama toa sto go custvuvas e ljubov vo drug oblik
 

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
сум мразела па сум сакала, сум сакала па сум мразела така да ,барем за мене, дефинитивно линијата меѓу љубовта и омразата е многу тенка...кога некој премногу сакам, кога правам се за тој некој и кога тој ќе ме повреди некако или заебе, сеедно, многу нормално е таа огромна љубов полека да се претвори во огромна болка која подоцна преминува во омраза...
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
НЕ ПОСТОИ ПОГОЛЕМА ОМРАЗА ...ОД КРАЈОТ НА ЕДНА ЉУБОВ !

НЕ ПОСТОИ ПОГОЛЕМА ОМРАЗА...ОД КРАЈОТ НА ЕДНА ЉУБОВ !
 

Ashley

بين الحياة والموت
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.043
Поени од реакции
35
"Од љубави до мржње има тако мало, ја бих хтео да ме мрзиш највише на свету."-Интересен дел од песна.

Можеби е вистина дека има малку од љубов до омраза... Само јас неможам никого да мразам.
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Зборот „омраза” е тежок збор. Јас не верувам во омраза и не верувам дека некој е способен да го мрази тој што го сакал. На тие негативни чувства кои велите дека ви се појавуваат при разочарување од личноста, би им дала друго име. Кога си повреден секакви мисли и чувства се испреплетуваат, па сигурно некој си ги толкува како омраза.
Сум била повредена, но никогаш не сум рекла дека го мразам тој човек. Може да чувствувам бес кој по некое време ме напушта и почнувам да ја разбирам таа личност.
 
Ч

Чек Он Ит

Гостин
Неможам да го мразам тој што највеќе сум го сакала. :toe:

Можеби ме повредил, ама никогаш нема да си дозволам да се сеќавам на него со омраза, нели неможам да дозволам да ми останле лош спомен. Едноставно како што напомена Форчн ќе имам моментални бесови, нервози, ама никако не би била способна да мразам. Омраза е многу тежок збор, кој го нема во мојот речник. Значи незнам јас да мразам, не сум способна за тоа. А тој што ќе успее да ме натера да мразам ... не постои. Не се согласувам ни со тоа дека може да се мрази само таму каде што навистина се сакало. Значи со некого сум ги поминувала дните, цели вечери мислите ми летале по некој, сум се сеќавала со најдобро, сум била спремна да го направам и невозможното за некој, сум го сакала вистински и сега од еднаш да почнам да на го поднесувам истиот, да гледам да му направам зло, да го мразам ?! Е неможам така, немам душа.

Незнам дали е сето тоа добро или лошо уствари, ама знам дека љубовта и омразата кај мене се сосема два различни поими со ОООООООлкава дебела граница. :devojkr:
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
Oд омраза во љубов?

za da ne otvaram nova tema postiram na ovaa no so sprotiven naslov :)
znaci, diskutiravme za toa dali moze ljubovta da premine vo omraza no sega me interesira sprotivnoto :) moze li omrazata da premine vo ljubov?
mislam deka site se soglasuvame deka omraza ili mrazenje e silen zbor no site znaeme deka go upotrebuvame koga ne mozeme da podneseme nekogo (poradi X pricini ) pa velime: go/ja mrazam toj/taa....
znaci, imame situacija koga od ednata strana ima takov vid na omraza a od drugata strana ima ljubov :) moze li taa "omraza" da premine vo ljubov ....vasi iskustva ????:raz:
 
Член од
10 април 2007
Мислења
166
Поени од реакции
0
Pa dobro....mozebi omraza e mnogu tezok zbor ako se raboti za dvajca koi se vo vrska i se sakaat (ili se sakale).... Ako nekogo sakas poveke i od sopstveniot zivot i ako za nego pravis raboti koi nemu bi mu pokazale kolku ti znaci, a za vozvrat dobivas samo ramnodusnost, i toa sto ti go pravis za nego toj ne go pocituva i ne go ceni i voopsto ne mu znaci.... pa kako bi go sakala? Znaci sepak, ne bi go gledala so "isti oci", mozebi toa nema da bide omraza, no neprijatno cuvstvo vo sekoj slucaj!
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Tender Girl напиша:
znaci, imame situacija koga od ednata strana ima takov vid na omraza a od drugata strana ima ljubov :) moze li taa "omraza" da premine vo ljubov ....vasi iskustva ????:raz:
Не сум била во ситуација,некој да не го поднесувам,а он да ме сака,или обратно.Познавајќи се себеси,неговата љубов нема да ме натера да бидам со него,бидејќи ако не го поднесувам сигурно има дебела причина.Но љубовта победува се,можно е да се сменат мислењата ако ми покаже дека вреди да го сменам мислењето.Значи зависи од причината поради која има нетрпеливост и од карактерот на човекот.:smir:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Е па јас сум таква личност која што и покрај тоа ако ме повреди личноста која што сум ја сакала,кон кој сум имала чувства не може да го замрази.
Можеби во моментот на бес ќе речам леле го мразам,ама тоа не го мислам, зашто знам дека не сум способна да мразам некој до тој степен да му посакувам се најлошо.
Напротив таа личност можеби ми значела и ако ме повредила значи едноставно не сме биле едни за други и не мора да значи дека таа личност е расипана покварена.Некогаш се случува и несвесно да ги повредиме чувствата на луѓето околу нас.
 

PiNkGiRl

Queen of rain
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.717
Поени од реакции
8
Mi se slucilo i od omrazam ljubov i od ljubov omraza. Taka da veruvam deka e tenka linijata megu ljubovta i omrazata.:toe:
 
Член од
26 април 2007
Мислења
29
Поени од реакции
10
ако од љубави до мржње има тако мало ја би хтео да ме мрзис највише на свету:toe:
 
Член од
14 април 2007
Мислења
793
Поени од реакции
6
pa kratok e patot od omraza vo ljubov a uste po kratok od ljubov vo omraza:( goo imam oseteno na svoja koza kako toa moze da boli koga covekot koj ti bil se stanuva.... edno golemo nisto:smir:
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
JA ke si kazam primer..
Bivsiot.. Tip so najmn sum go sakala u zivotov go ZAMRAZIV.. Zaso odkao raskinavme pravese SE za da raskinam so deckoto posle nego.. I mu uspea.. Radi edna mala glupost mi praese frki DOOOOOOLGO VREME i sea go MRAZAM a go SAKAV.. Stvarno mnogu go sakav..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom