Noel Gallagher's High Flying Birds

I

indigo child

Гостин
Мислам дека човеков си заслужува своја тема.
Ноел е главната фаца во Оејзис (беше). Им ги има искомпонирано повеќето од песните.
Да не се исттакнувам јас со моите skills за говори...(xD)

Првиот соло сингл на Ноел излезе пред две недели негде. :D Мое мислење: една од најдобрите песни во последниве 3 години.

Инаку Ноел започна соло кариера нека не ве буни имево (High Flying Birds's), му се допаднало го ставил.
Новиот албум со 10 песни излегува на 17 октомври годинава, а следниот во соработа со Amorphous Androgynous негде во првата половина на 2012.

Бонус:

Tinule, чекам мислење од тебе.:)
Има уште еден сингл, ако не се лажам, можеби има и повеќе, и прекрасен е ( :
И така <3
 

Fasty

Артист
Член од
1 август 2011
Мислења
182
Поени од реакции
47
Тина мислам дека се приметува и дека е евидентно тоа дека во себе осеќаш посебен жар кога збориш за овој чоек кој дефинитивно заслжуе тема доброа е тоа што си признавњш дека немаш скилс за говори и дека се струдиш и ти да отвориш дискусија на форумов оставам простор на познавачите да остават добра критика и сама знаеш дека неможам да сум критички настроен кога се работи за уметност но да бидам објективен -супер тема- ...
 

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353
Нека ја префрлат последната страна од Oasis темата овде. :)

Него 3 нови песни излегоа оваа недела кои нема да се на албумот.

Alone on the rope (ваљда stand alone сингл)
I'd pick you every time (B-side)

...и ова:
Noel meets Pink Floyd(the great gig in the sky), meets Air.

Mind.... bl....
 
R

redhead

Гостин
Леле конечно тема по мој вкус:vozbud:. Го обожавамммммммммммм човеков, ми се допаѓа се што ќе направи. :cuc: Ама особено Everybody's on the run ми е врв.

 

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353
^ Една од подобрите во албумов(кој е одличен) заедно со Broken Arron и Record Machine.


Многу ми е јако вака ко ќе очеквам нешо толку време и на крај не сум разочаран. :)

П.С.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom